https://telegram.me/empireoflies

فحاشی وزارت خارجه اسرائیل صدای ضد‌انقلاب را هم درآورد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ماجرای حضور دو بازیکن تیم ملی فوتبال در بازی مقابل تیم اسرائیلی که موجی از اعتراض ها را به همراه داشت هنوز ادامه دارد و امروز یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال در اظهاراتی عملی این دو بازیکن را تقبیح نموده و در خصوص تصمیم فدراسیون فوتبال گفته :” اینکه ورزشکار بگوید به باشگاه تعهد دارم ولی تعهدش به ملت را فراموش کند قابل قبول نبوده و قطعا این دو بازیکن در اردوی بعدی تیم ملی دعوت نخواهند شد.”

اما پس از حضور این بازیکنان در بازی مقابل یک تیم اسرایئلی بسیاری از مردم چه در ایران و چه خارج کشور به این موضوع اعتراض کردند. اما اکانت رسمی وزارت خارجه اسرائیل در موضعی این حضور را تائید و تشویق نمود که باعث شد برخی از ایرانیان در زیر پست توئیتر وزارت خارجه اسرائیل این موضوع را مجددا محکوم نمایند که در اقدامی عجیب و غیر حرفه ای اکانت فوق به فحاشی در مقابل این موضع گیری ها پرداخت.

این حرکت غیر حرفه ای و ناشیانه وزارت خارجه اسرائیل در قبال فحاشی مستقیم به ملت ایران در توئیتر باعث شد که سایت ضد انقلابی ایران وایر هم نسبت به آن ابراز انزجار کند و در مقاله ای این موضوع را نقد کند.این توییت‌های زشت اکنون البته پاک شده‌اند. احتمالا مسوولان مربوطه در وزارت خارجه اسراییل معترف به اشتباه خود هستند

ایران وایر به نقل از پروفسور «معیر لیتواک»، ایران‌شناس اسراییلی و مدیر مرکز ایران‌شناسی «آلیانس» در دانشگاه تل آویو مینویسدگ: «من از دیدن این توییت‌ها بهت زده شدم. اما اعتراف آن‌ها به اشتباه خود عذر قابل قبولی نیست.»

به نظر می‌آید آن‌چه بیش از همه باعث خشم مسوول اکانت اسراییلی شده، این بوده است که این افراد گفته‌اند اسراییل فقط ۲۳ سال دیگر وقت دارد. این اشاره‌ای است به گفته معروف رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی که دو سال پیش گفته بود اسراییل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.‌

نویسنده سایت ضد انقلاب ایران وایر هم چنین می نویسد:”نارضایتی از این توییت مختص به ضداسراییلی‌ها و اصول گرایان نبود؛ «مهسا علیمردانی»، پژوهش‏گرمقیم لندن و دبیر بخش ایران وب‌سایت «گلوبال وُیسِز» (صداهای جهانی) به «ایران‌وایر» گفت توییت کردن اسراییلی‌ها در مورد تصمیم «مسعود شجاعی» و «احسان حاج‌صفی»، افزودن بی‌فایده به آتش ماجرا است: «حمله و بی‌احترامی این‏چنینی به کاربران ایرانی به آدم این تصویر را می‌دهد که دولت اسراییلی منابع اضافی دارد که این طور شخصی به ایرانیان جواب می‌دهد.»

پروفسور لیتواک هم می‌گوید:«این واقعه نمایان‏گر وضع اسف‌بار وزارت خارجه اسراییل است که باید‌ آن‌ را نتیجه سیاست عامدانه نتانیاهو دانست.»

گفته شده اکانت فارسی اسراییل در توییتر توسط کسانی اداره می‌شود که فارسی یا زبان مادری آن ها است یا آن ‌را خیلی خوب بلد هستند. این البته جای تعجب ندارد چون ده‌ها هزار نفر از اسراییلی‌ها فارسی‌زبان هستند و خود را ایرانی‌ می‌دانند. بخش فارسی «رادیو اسراییل» از سال ۱۹۵۸ برای حدود شش دهه فعال بود و تنها همین دو ماه پیش تعطیل شد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme