https://telegram.me/empireoflies

فتنه قومی مذهبی رفقای سعودی رضا پهلوی در ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در دو سال اخیر اختلاف بین جمهوری اسلامی ایران و سعودی ها بر سر طرح های استراتژیک در منطقه خاورمیانه به اوج خود نزدیک می شود و وساطت کشور های همجوار و برخی از غرب گرایان در ایران هم نتوانسته این اختلافات را اندکی کاهش دهد.تا جایی که سعودی ها برای کاهش قدرت ایران در منطقه جنگ یمن را آغاز نمود و دست به کشتار وحشیانه کودکان یمنی زده است.

در هفته های اخیر هم که در جبهه های جنگ در عراق و سوریه ورق برگشته و تروریست های اجیر شده از طرف عربستان و هم پیمانانش با شکست های بسیار سنگینی مواجهه شده اند عربستان سعودی سعی می کند که با تحریک و توانمند سازی اپوزیسیون جمهوری اسلامی دشمنی خود با ایران اسلامی را روز به روز عیانتر نماید.

چندی پیش اسنادی منتشر شد که سعودی ها فردی به نام محمد السلمی که خبرنگار روزنامه الوطن است را مامور ارتباط گیری با اپوزیسیون جمهوری اسلامی کرده اند.

چند هفته پیش یکی از دیپلمات های اخراجی وزارت خارجه که اکنون در قالب اپوزیسیون جمهوری اسلامی در اروپا فعالیت می کند گفته بود که محمد السلمی فردی را برای ارتباط گیری سراغ وی فرستاده تا وی را مجاب نماید روی کمک های سعودی ها برای اختلاف افکنی در ایران حساب نماید ولی وقتی این عضو اخراجی وزارت خارجه برای سعودی ها شرط به رسمیت شناختن حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه را گذاشته بود این فرد از ادامه همکاری با وی سرباز می زند.

این نماینده سعودی ها در ادامه سراغ رضا پهلوی که خیانت به ملت خود را از پدرش به ارث برده  می رود و فرد ایده آل خود را در وی می بیند.

حال بعد از چند هفته چند روز پیش السلمی طرحی را به کشور های حاشیه خلیج فارس ارائه داده تا با ایجاد فتنه قومی مذهبی در صدد ایجاد اختلاف در قومیت های ایرانی باشند تا ایران از اهداف خود در منطقه عقب نشینی کند.

وی در مقاله ای در روز نامه الوطن می نویسد:”ایران طرح “ژئوپلیتیک شیعه” را با ایجاد تشکیلات و بازوهای وابسته به خود به مرحله اجرا می گذارد و دامنه حضور آنها از کرانه های مدیترانه از سمت شمال تا کرانه غربی خلیج عربی تا دریای عرب از سمت جنوب گسترده می شود. طرح جایگزین ایران در درجه نخست بر افراد غیر ایرانی تکیه دارد، به طوری که این افراد در ملا عام ظاهر شده و ایرانی ها در پشت پرده این جریان قرار می گیرند.”

وی در ادامه با اشاره به نظریه صدور انقلاب که جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب برای ایجاد عدالت و حکومت منطبق با معیار های انسانی در همه کشور های جهان به ویژه منطقه به دست مظلومان و آزادی خواهان همان کشور ها در حال ترویج آن است پیشنهاد کرده برای منزوی نمودن ایران اسلامی از تحریک قومیت ها و مذاهب اقلیت با تاکید بر ژئوپلیتیک سنی و ژئوپلیتیک قومی تلاش شود تا این اقلیت ها در راستای مقابله با حکومت مرکزی فعال شوند. وی نقطه قوت این طرح را ویژگی های قومی مذهبی ایران می داند که از علاوه بر اینکه فلات ایران توسط ملت های غیر فارس در جغرافیای ایران و همچنین سرزمین های آسیای مرکزی و پاکستان و ترکیه و افغانستان احاطه شده است سرزمین های مرزی نیز اقلیت های مذهبی زیادی را در خود جای داده اند که می تواند به منزله تهدیدی برای ایران باشد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme