https://telegram.me/empireoflies
برنامه دیدبان بی بی سی فارسی از جمله برنامه های است که تلاش دارد تا با توسل به عملیات روانی و رسانه ای اهداف اتاق فکر این رسانه انگلیسی فارسی زبان نزدیک به بهاییان مخالف جمهوری اسلامی را دنبال کند.

فتنه‌گری‌های بی‌پایان مریم افشنگ و مسعود بهنود در دیدبان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبرنامه دیدبان بی بی سی فارسی از جمله برنامه های است که تلاش دارد تا با توسل به عملیات روانی و رسانه ای اهداف اتاق فکر این رسانه انگلیسی فارسی زبان نزدیک به بهاییان مخالف جمهوری اسلامی را دنبال کند.

دیدبان که با اجرای مریم افشنگ و مسعود بهنود بر روی آنتن می رود در تلاش است تا با برجسته کردن برخی مطالب انتشار یافته در مطبوعات عمدتاً جریان غرب گرا در داخل ایران به دوقطبی سازی و سیاه نمایی و برجسته سازی افراد، جریان ها و نشریت غرب گرایان ایرانی بپردازد. در تازه ترین قسمت این برنامه و هم راستا با ماهیت تهاجمی بی بی سی فارسی در هفته گذشته، بحث استعفای وزیر امور خارجه ایران توسط مریم افشنگ و مسعود بهنود در دیدبان این هفته مورد تمرکز و برجسته سازی قرار گرفت. 

مریم افشنگ در ابتدای مدعی شد که خبر استعفای محمد جواد ظریف در هفته گذشته تمامی اخبار را در سطح ایران به خود اختصاص داده بود. مسعود بهنود نیز ضمن تأیید این ادعا گفت که هیجان زده شدن رسانه های خبری از این خبر به نسبت رسانه های داخل ایران بیشتر بوده است. بهنود در ادامه گفت که این استعفا موجب کم رنگ شدن بازتاب خبر سفر بشار اسد به ایران و به ویژه دیدار گرم او با آیت الله خامنه ای شد. او ضمن دقاع تمام قد از اف ای تی و حمله به مخالفان آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران به نقل از یکی از روزنامه های غرب گرای ایرانی خواستار مذاکرات منطقه ای حتی با رژیم عربستان سعودی شد. 

این عنصر بهایی و از اعضای اتاق فکر بی بی سی فارسی همچنین تلاش کرد تا با ایجاد دوقطبی سازی حضور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در جلسه دیدار بشار اسد با رهبر و رئیس جمهور ایران را به عنوان عامل اصلی استعفای وزیر امور خارجه ایران معرفی کند. علاوه بر این تلاش کرد تا روابط میان وزیر امور خارجه با محمود واعظی را رقابت آمیز و پرتنش جلوه دهد. نکته جالب دیگر این قسمت برنامه دیدبان تخریب دوباره سخنان رهبر ایران در خصوص لزوم ازدواج بهنگام و انتقاد از پدیده شوم ازدواج سفید از سوی مریم افشنگ بود. تخریب نرگس آبیار و فیلم او با عنوان شبی که ماه کامل شد نیز از دیگر بخش های برنامه دیدبان هفته گذشته بود.

انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme