https://telegram.me/empireoflies
به خلاف موشک شهید حاج قاسم که از طراحی متفاوتی در مقایسه با نسل فاتح برخوردار است، موشک فتح دقیقاً یک نمونه مقیاس‌شده از موشک فاتح‌ــ‌۱۱۰ است که تمام ویژگی‌های طراحی گفته‌شده در مورد آن را دارد.

«فتح»؛ کوچکترین بالستیک ایرانی از خانواده فاتح

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروز پنجشنبه در حاشیه رونمایی از دستاوردهای جدید وزارت دفاع، تصویر یک موشک کوچک که به‌نظر می‌رسد از خانواده فاتح باشد، نیز به نمایش درآمد.

این موشک با نام فتح، ظاهری بسیار مشابه موشک فاتح‌ــ‌۱۱۰ اما طول و قطر بسیار کمتر نسبت به آن دارد و بین محصولات موشکی سوخت جامد سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع به نمایش گذاشته شد.

موشک فتح

به‌خلاف موشک شهید حاج قاسم که از طراحی متفاوتی در مقایسه با نسل فاتح برخوردار است، موشک فتح دقیقاً یک نمونه مقیاس‌شده از موشک فاتح‌ــ‌۱۱۰ است که تمام ویژگی‌های طراحی گفته‌شده در مورد آن را دارد.

طول و قطر این موشک در حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد کمتر از فاتح‌ــ‌۱۱۰ به نظر می‌رسد و احتمالاً با وزنی در حدود ۸۵۰ تا ۱۱۰۰ کیلوگرم به بردی حداقل در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر دست می‌یابد.

مقایسه نسبی بین ابعاد موشک فتح و فاتح‌ــ‌۱۱۰

این موشک با توجه به ابعاد و وزن خود امکان نصب به‌تعداد بیشتری روی کامیون‌ها را دارد که در رزمایش اخیر سپاه نیز پرتابگرهای ۲ یا ۳ فروندی برای آن مورد استفاده قرار گرفت در حالی که کل پرتابگر در داخل یک کامیون تجاری جای داده شده بود.

در صورت استفاده از فناوری بدنه کامپوزیتی موشک فاتح‌ــ‌۳۱۳ برد موشک فتح می‌تواند به ۱۳۰ تا ۱۷۰ کیلومتر برسد. این موشک با توجه به برخورداری از بالک‌های کنترلی روی دماغه خود قطعاً از نوع هدایت‌شونده تا انتهای مسیر بوده و قابلیت‌های نقطه‌زنی برای آن وجود دارد.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme