https://telegram.me/empireoflies

فایننشال تایمز: روابط آمریکا و نزدیک‌ترین شرکایش تیره شده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسطح روابط میان آمریکا و نزدیک‌ترین متحدانش به شدت کاهش یافته است.

در این مطلب آمده است: یکشنبه و پس از پایان نشست گروه هفت با انتقاد شدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از رهبران کشور‌های گروه هفت و امضا نکردن بیانیه پایانی این نشست، روابط آمریکا و نزدیک‌ترین شرکایش تیره شد.

ترامپ پس از ترک زودهنگام نشست گروه هفت به مقاماتش دستور داد بیانیه پایانی گروه هفت را پاره کنند و تهدید کرد تعرفه‌های بیشتری وضع می‌کند و نخست وزیر کانادا را غیرقابل اعتماد و ضعیف خواند.

با ورود ترامپ به سنگاپور برای دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، مشاورانش همچنان به انتقادات خود از متحدان اروپایی شان به ویژه نخست وزیر کانادا ادامه دادند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، و رئیس گروه هفت تعرفه‌های آمریکا را برای واردات فولاد و آلومینیوم توهین توصیف کرده بود.

آلمان و فرانسه نیز جبهه مشترکی تشکیل داده اند. وزیر اقتصاد آلمان گفت «اروپا به این راحتی تسلیم نمی‌شود.» امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، نیز در توییتر نوشت: «آمریکای منزوی شده با جبهه متحد از سوی متحدان خود مواجه است.»

اتحادیه اروپا و کانادا گفته‌اند علیه تعرفه‌های آمریکا اقدام تلافی‌جویانه انجام خواهند داد و در سازمان تجارت جهانی وارد عمل می‌شوند و به همان میزان بر محصولات مهم آمریکایی تعرفه اعمال خواهند کرد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

روزنامه فایننشال تایمز در مطلبی نوشت اظهارات جنجالی رئیس‌جمهور آمریکا پس از نشست گروه ۷ موجب ایجاد تنش‌هایی در روابط این کشور با متحدانش شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme