https://telegram.me/empireoflies
موضوع فعالیت آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا در داخل و خارج از این کشور در پی شیوع ویروس کرونا پرسش‎های زیادی را درباره برنامه‎های پنهان آمریکا مطرح کرده است.

فاجعه ای در خفا؛ سابقه‌ طولانی ساکنان کاخ سفید در آزمایش سلاح‌های بیولوژیک بر روی مردم آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغهمزمان با شیوع ویروس کرونا در جهان، گمانه زنی‌های بسیاری درباره این ویروس مطرح شده است؛ یکی از این گمانه زنی‌ها این است که ویروس کرونا نوعی سلاح بیولوژیک ساخته دست بشر است.

 

برنامه سلاح‌های بیولوژیکی پنتاگون

 

در این میان آمریکا اتهاماتی را علیه دیگر کشور‌ها عنوان می‌کند، اما نگاهی به سابقه فعالیت‌های آمریکا در زمینه تسلیحات بیولوژیک حقایق بسیاری را درباره عمق این برناامه آشکار می‌کند.

به گزارش پایگاه «کانورسیشن»، «آمریکا سابقه‌ای طولانی از آزمایش سلاح‌های بیولوژیک را بر روی مردم دارد.»

 

برنامه سلاح‌های بیولوژیکی پنتاگون

 

این گزارش می‎گوید «برنامه سلاح‌های بیولوژیک آمریکا در طول جنگ حهانی دوم آغاز شده است، اما نخستین آزمایش عمومی واقعی تا سال ۱۹۴۹ روی نداده بود؛ در این سال دانشمندان باکتری‌های بی خطر را در سیستم تهویه پنتاگون قرار دادند تا ببینند که یک سلاح بیولوژیکی چگونه عمل می‌کند.»

 

برنامه سلاح‌های بیولوژیکی پنتاگون

 

یک سال بعد از آن، نیروی دریایی آمریکا «عملیات اسپری دریایی» را انجام داد و ۲ نوع باکتری را در آب‌های سواحل سان فرانسیسکو تزریق کرد.

برنامه سلاح‌های بیولوژیکی پنتاگون

بنابر این گزارش، «پیش فرض این آزمایش بر این بوده که این دو نوع باکتری بی ضرر هستند، اما یکی از این باکتری‌ها در فهرست پاتوژن‌هایی که می‌توانند موجب مسمومیت غذایی شوند قرار دارد و می‌تواند به تضعیف سیستم ایمنی بدن کمک کند.»

در پی این آزمایش، ۱۱ نفر در بیمارستان بستری شدند و سه هفته بعد یک نفر از این افراد جان خود را از دست داد.

 

برنامه سلاح‌های بیولوژیکی پنتاگون

 

آمریکا در سال ۱۹۵۱ آزمایش دیگری انجام داد؛ این آزمایش در «ویرجینیا» انجام شد و در جریان آن کارگرانی که بیشتر آنها آفریقایی،آمریکایی بودند هدف این آزمایش جدید قرار گرفتند تا ابتلای آنها به نوعی بیماری ویروس مورد بررسی قرار گیرد.

در سال ۱۹۹۷ نیز «شورای ملی تحقیقات» آمریکا فاش کرد که این کشور از مواد شیمیایی نیز برای آزمایش سلاح‌های بیولوژیک در دهه ۱۹۵۰ استفاده کرده است.

 

برنامه سلاح‌های بیولوژیکی پنتاگون

 

در سال ۲۰۱۲ نیز یک متخصص آمریکایی اعلام کرد نوعی از سرطان که احتمالا مرتبط با این آزمایش سلاح‌های بیولوژیک بوده، در حال افزایش است.

از سال ۱۹۶۲ حجم آزمایش سلاح‌های بیولوژیک در آمریکا به شدت افزایش یافته است؛ این افزایش پس از آن صورت گرفت که «رابرت مک نامارا»، وزیر دفاع وقت آمریکا، مجوز پروژه «۱۱۲» را صادر کرد.

 

برنامه سلاح‌های بیولوژیکی پنتاگون

 

یکی دیگر از آزمایش‌های چالش برانگیزتر در سال ۱۹۶۶ انجام شد که در جریان آن در معرض نوعی از باکتری قرار گرفتند.

 

برنامه سلاح‌های بیولوژیکی پنتاگون

 

در سال ۲۰۰۸ دولت وقت آمریکا اذعان کرد که ده‌ها هزار نفر از مردم آمریکا در جریان پروژه ۱۱۲ در معرض عوامل بیولوژیکی قرار گرفتند.

موضوع دیگری که در این زمینه مطرح است تولید ویروس‌های مرگبار از سوی آمریکاست؛ ارتش آمریکا به طور مداوم اقدام به تولید ویروس‌های مرگبار، باکتری ها‌ی سمی و بیماری زاست که این اقدم نقض آشکار کنوانسیون سلاح‌های بیولوژیک سازمان مللل به شمار می‌رود.

 

برنامه سلاح‌های بیولوژیکی پنتاگون

 

صد‌ها هزار نفر از مردم این کشور به طور ناخواسته و نظام‌مند در معرض پاتوژن‌های خطرناک و سایر بیماری‌های غیر قابل درمان قرار می‌گیرند و دانشمندان تسلیحات بیولوژیک آمریکا در ۲۵ آزمایشگاه در سراسر جهان مشغول به فعالیت هستند.

گزارش‌های منتشر شده نیز نشان می‎دهد که پیمانکاران پنتاگون با پوشش دیپلماتیک اقدام به تولید عوامل بیولوژیک می‌کنند؛ بخش عمده‌ای از کار در این زمینه به شرکت‌های خصوصی واگذار شده که به کنگره آمریکا نیز پاسخگو نیستند.

 

برنامه سلاح‌های بیولوژیکی پنتاگون

 

بسیاری از غیرنظامیان آمریکایی نیز که در این پروژه‌ها فعالیت دارند نیز از امنیت دیپلماتیک برخوردار هستند و شرکت‌های خصوصی تحت پوشش‌های دیپلماتیک می‌توانند برای دولت آمریکا در این زمینه فعالیت کنند.

این اقدامات معمولا از سوی سیا انجام می‌گیرد و این نهاد آمریکایی برای افراد فعال در این زمینه پوشش‌های امنیتی ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme