https://telegram.me/empireoflies

آیا چیزى که غرب از آن دفاع مى‌کند حقیقتاً حقوق بشر است؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ۲ گزارش به گردآوری بیانات رهبر معظم انقلاب در باره حقوق بشر مورد ادعای غرب و حامیان وی که به مناسبت‌های مختلف عنوان شده، پرداخته است که هدف از این گردآوری، تبیین هرچه بهتر ماهیت رژیم ددمنش صهیونیستی و حامی اصلی آن آمریکا جنایتکار است.

واقعیت حقوق بشر آمریکا

رهبر معظم انقلاب در استادیوم انقلاب شهرکرد در جمع مردم  استان چهار محال و بختیاری ۱۵ مهرماه ۱۳۷۱ –  اظهار داشتند:

بى اعتنایى قدرتها به ریخته شدن خون مظلومین. یعنى همینهایى که دم از حقوق بشر مى زنند

من به عنوان کسى که در مسأله مسلمانان محروم و مظلوم بوسنى که در آن جا قتل عام مى شوند، مسؤولیت و وظیفه دارم، اعلام مى کنم: دولتهاى غربى باید وارد شوند و نگذارند که مسلمانان به وسیله دشمنانشان، یعنى صربها، قتل عام شوند. اگرخودشان حاضرنیستند، راه را براى ملتهاى مسلمان باز کنند. ملتهاى مسلمان، ملت مسلمان ایران و جوانان رزمنده ما، مى توانند صربها را سر جاى خودشان بنشانند و راه را باز کنند. این، یک نمونه است از بى اعتنایى قدرتها به ریخته شدن خون مظلومین. یعنى همینهایى که دم از حقوق بشر مى زنند؛ همینهایى که ادّعا مى کنند پرچم حقوق بشر را در دست گرفته اند، و دروغ مى گویند. حقوق بشر محترم است؛ اما وقتى که پاى مسلمانان در میان نباشد!

حضرت آیت الله خامنه ای در مراسم بیعت نیروهای ژاندارمری و شهربانی و سازمان پلیس قضایی در تاریخ ۲۸ خرداد ماه ۱۳۶۸ اظهار داشتند:

حرف و تعارف زیاد است، ادعای حقوق بشر زیاد مطرح میشود

حرف و تعارف زیاد است، ادعای حقوق بشر زیاد مطرح میشود؛ اما صادقانه و واقعی نیست. امروز دولتهایی ادعای طرفداری از حقوق بشر را میکنند که بزرگترین اهانتها را به بشر کرده‌اند! رژیمهایی داعیه‌ی آزادی بیان و فکر را در دنیا بلند کرده‌اند که بزرگترین اختناقها و استبدادهای عالم، از آثار وجود شوم آنهاست!

رهبر معظم انقلاب در دیدار اقشار مختلف ملت شهیدپرور ایران در تاریخ ۲ خردادماه ۱۳۶۹ فرمودند:

حقوق‌ بشر معتبر است‌، مگر در مورد مسلمانان‌!

اگر می‌بینیم‌ که‌ دستگاههای‌ به‌ اصطلاح‌ طرفدار حقوق‌ بشر، در مقابل‌ چشم‌ خودشان‌ مشاهده‌ می‌کنند که‌ در کشمیر، دهها مسلمان‌ مورد کشتار بی‌رحمانه‌ قرار می‌گیرند و دم‌ نمی‌زنند، به‌ خاطر این‌ است‌ که‌ مردم‌ آن‌جا مسلمانند. حقوق‌ بشر معتبر است‌، مگر در مورد مسلمانان‌! سازمان‌ ملل‌ و کمیته‌ی‌ حقوق‌ بشر و سازمانهای‌ مختلف‌ گوشه‌ و کنار عالم‌ منتظرند ببینند امریکا با چه‌ کسی‌ بد است‌، تا به‌ بهانه‌ی‌ حقوق‌ بشر، روی‌ او فشار بیاورند! اینها در مقابل‌ حوادث‌ کشمیر و فلسطین‌، لب‌ از لب‌ باز نمی‌کنند; انگار که‌ هیچ‌ اتفاقی‌ نیفتاده‌ است‌!

یک‌ گله‌ گوسفند که‌ حرکت‌ می‌کند، اگر یک‌ نفر با گلوله‌ بزند و سی‌، چهل‌ رأس‌ گوسفند را بیندازد، از انسانهایی‌ که‌ می‌بینند و می‌فهمند، آه‌ و افسوس‌ بلند می‌شود که‌ این‌ حیوانها چه‌ کرده‌ بودند؟! از مسلمانان‌ کشمیر در یک‌ تظاهرات‌، دهها نفر انسان‌ را می‌زنند و می‌کشند; ولی‌ تمام‌ داعیه‌های‌ طرفداری‌ از حقوق‌ بشر در دنیا فراموش‌ می‌شود و انگار چنین‌ چیزی‌ اتفاق‌ نیفتاده‌ است‌!

ایشان در خطبه هاى نماز جمعه ى تهران در تاریخ ۱ آذرماه ۱۳۸۴ اظهار داشتند:

اسم حقوق بشر را به عنوان مبنا و قاعده فکری مطرح کردن، اما در عمل هیچ رعایت حقوق بشر را نکردن

اسم اسلام را آوردن و تکرار کردن، اما در عمل هیچ به مبانی اسلامی باور نداشتن؛ اسم حقوق بشر را به عنوان مبنا و قاعده فکری مطرح کردن، اما در عمل هیچ رعایت حقوق بشر را نکردن – که امروز در سطح بین المللی متأسّفانه یکی از بلاهای بزرگ جامعه بشری این است – اسم آزادیخواهی را آوردن، اما در عمل رعایت آزادی دیگران را نکردن؛ اسم قانون و قانون طلبی را آوردن، اما در عمل پایبند به قانون نبودن.

رهبر معظم انقلاب در دیدار جوانان اهواز در تاریخ ۸ مرداد ۱۳۸۲  اظهار داشتند:

امروز نزاع استکبار امریکایى و دنباله هایش بر سرِ حقوق بشر و تروریسم نیست

**امروز نزاع استکبار امریکایى و دنباله هایش – در هر جاى دنیا که هستند – با جمهورى اسلامى، بر سرِ حقوق بشر و تروریسم نیست. رنگ و لعابهاى دروغینى که اینها به ادّعاهاى خود مى دهند، امروز در دنیا مفتضح و رسوا شده است.

عراق امروز صحنه آزمایش ادّعاهاى امریکایى است

**امروز هر کس مى خواهد معناى حقوق بشر و دمکراسى اى را که امریکاییها براى کشورهاى منطقه خاورمیانه مى خواهند، بفهمد، به عراق نگاه کند. عراق امروز صحنه آزمایش ادّعاهاى امریکایى است.

رفتار دوگانه حقوق بشر غربی با مسلمان

رهبر معظم انقلاب در دیدار گروهى از زنان، به مناسبت فرخنده میلاد حضرت زهرا(س) و «روز زن» در تاریخ ۲۵ آذرماه ۱۳۷۱ فرمودند:

آیا چیزى که غرب از آن دفاع مى‌کند حقیقتاً حقوق بشر است؟

**یکى از حرفهایى که مى‌زنند، موضوع «حقوق بشر» است. آیا چیزى که غرب از آن دفاع مى‌کند حقیقتاً حقوق بشر است؟ آن‌جا که حقوق یک میلیارد و اندى مسلمان، با اهانت به مقدساتشان تضییع مى‌شود، سردمداران حقوق بشر ساکتند و بلکه تشویق هم مى‌کنند! مى‌بینید امروز همه‌ى دستگاههاى استکبارى و نوکران و مزدوران قلم به دست و جیره‌خوارشان، در دفاع از انسان بى‌ارزشى که «آیات شیطانى» را در معرض دید مردم قرار داد، صف بسته‌اند؛ همان انسان مرتد ملحد، یعنى سلمان رشدى. این، دفاع از حقوق بشر است!؟ چرا آن‌جا که دویست میلیون مسلمان هندى، حقوقشان تضییع مى‌شود و عبادتگاهشان به وسیله‌ى مشتى جاهل متعصب و با تحریک دشمنان اسلام و مسلمین ویران مى‌شود، از حقوق بشر دم نمى‌زنند(۴۸)؟! چرا در بوسنى هرزگوین که میلیونها انسان در معرض سخت‌ترین عقوبتهاى ظالمانه قرار گرفته‌اند و قتل‌عام مى‌شوند و بچه‌ها مى‌میرند و زنها نابود مى‌شوند و مریضها کشته مى‌شوند، از حقوق بشر دفاع نمى‌کنند، یا حداکثر به یک اظهار زبانى اکتفا مى‌کنند؟! اگر به راستى طرفدار حقوق بشرند، چرا این‌جاها مرده‌اند؟! چرا در فلسطین که یک ملت را از خانه‌ى خودش آواره کردند؛ زمینش را غصب کردند و امروز هم به هر مناسبتى فلسطینیها و طرفدارانشان را در لبنان و اردوگاههاى فلسطینى رها نمى‌کنند و بمباران مى‌کنند، کسانى که طرفدار حقوق بشرند، ساکت مى‌نشینند؟ اینها طرفدار حقوق بشرند، یا دروغگو و فریبگرند!؟ حقوق بشر به شیوه‌ى فرهنگ غربى، ضدحقوق بشر، و حقوق ستمگران بر آحاد بشر است.

حقوق بشر به شیوه‌ى فرهنگ غربى، ضدحقوق بشر، و حقوق ستمگران بر آحاد بشر است

**حقوق بشر به شیوه‌ى فرهنگ غربى، ضدحقوق بشر، و حقوق ستمگران بر آحاد بشر است. این حقوق بشر، حقوق بشر نیست. ما طرفدار حقوق بشریم و اسلام طرفدار حقوق انسان است. هیچ مکتبى به‌قدر اسلام، ارزش و کرامت انسان را والا نمى‌داند. یکى از اصول اسلامى که همیشه در تعریف و معرفى اسلام مطرح شده است، اصل «تکریم انسان» است.

ما طرفدار حقوق بشریم و حقوق بشر را هم دنبال خواهیم کرد

**ما طرفدار حقوق بشریم و حقوق بشر را هم دنبال خواهیم کرد. کارى هم به گفته‌ى فلان کمیسیون سازمان ملل و فلان کمیته‌ى بین‌المللى نداریم. ما خودمان، به‌خاطر دستور اسلام، طرفدار حقوق انسان هستیم؛ چون از اصول اسلام است. منتها چیزى را که آنها مطرح مى‌کنند، یک فریب و دروغ مى‌دانیم. آن از طرفدارى‌شان از حقوق زن، این از طرفدارى‌شان از حقوق بشر! مستکبرین و مستبدین و غارتگران عالم و بى‌اعتنایان به حقوق ملتها و نابودکنندگان منافع ملتهاى ضعیف و اشغالگران سرزمینهاى کشورهاى ضعیف، امروز پرچم به اصطلاح دفاع از حقوق انسان و حقوق زن را در دست گرفته‌اند!

۱۳۹۲/۰۷/۲۲ /  پیام به کنگره عظیم حج

دولت های استکباری و پیشاپیش آنان آمریکا، به کمک ابزارهای رسانه ای فراگیر و پیشرفته، چهره ی واقعی خود را می پوشانند و با دعوی طرفداری از حقوق بشر و دموکراسی، رفتاری خدعه آمیز در برابر افکار عمومی ملت ها در پیش می گیرند. آنان در حالی دم از حقوق ملت ها می زنند که ملت های مسلمان، هرروز بیشتر از گذشته، آتش فتنه های آنان را با جسم و جان خود لمس می کنند.

به بهانه حقوق بشر، آزادی و دموکراسی

رهبر معظم انقلاب در شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران در تاریخ ۹ شهریورماه ۱۳۹۱ فرمودند:

آنها میگویند «حقوق بشر»، و منافع غرب را اراده میکنند

آنها میگویند «حقوق بشر»، و منافع غرب را اراده میکنند؛ میگویند «دموکراسى»، و دخالت نظامى در کشورها را به جاى آن مى‌نشانند؛ میگویند «مبارزه با تروریسم»، و مردم بى‌دفاع روستاها و شهرها را آماج بمبها و سلاحهاى خود میسازند.

حقوق بشر غربی حقوقی جدا از اخلاق

رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار مردم پاکدشت، در سالروز عید سعید غدیر در تاریخ ۱۰ بهمن ماه ۱۳۸۳ اظهار داشتند:

اگر دولت جمهوری اسلامی همالعیاذبالله – حاضر بود ملت خود را تسلیم دشمنان کند، به جمهوری اسلامی نه تهمت نقض حقوق بشر می زدند، نه تهمت حمایت از تروریسم می زدند

هر دولتی در هر کشوری حاضر باشد به ملت خود خیانت کند و ملت خود را تسلیم امریکا کند، با او خوبند و از او خوششان می آید و او را تمجید می کنند؛ مرتجع باشد، قدیمی باشد، نظام کودتایی باشد، نظام سلطنتی باشد، برایشان فرقی نمی کند؛ آن جا دیگر حقوق بشر مطرح نیست! اگر دولت جمهوری اسلامی همالعیاذبالله – حاضر بود ملت خود را تسلیم دشمنان کند، به جمهوری اسلامی نه تهمت نقض حقوق بشر می زدند، نه تهمت حمایت از تروریسم می زدند. دشمنی آنها با نظام جمهوری اسلامی و دولتمردان این نظام به خاطر این است که اینها ایستاده اند و حاضر نیستند برای به دست آوردن دل دشمنان بیگانه، به ملت خودشان پشت کنند. مشروعیت این دولتمردان هم به همین است.

انتهای پیام/اتاق خبر ۲۴

رهبر معظم انقلاب فرمودند: یکى از حرفهایى که مى‌زنند، موضوع «حقوق بشر» است. آیا چیزى که غرب از آن دفاع مى‌کند حقیقتاً حقوق بشر است؟

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme