https://telegram.me/empireoflies
در طول ۳۰ سال گذشته نخبگان آمریکایی و متحدانشان فعالانه روزنامه نگاری متعارف را به نفع تبلیغات و ضد تبلیغاتی که درخدمت جنگ بی امان آنها با اکثریت جهان است از بین برده اند.

غرب؛ زوال عقل همه جانبه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«فاشیست آمریکایی ترجیح می دهد از خشونت استفاده نکند. شیوه او مسموم کردن کانال های اطلاعاتی جامعه است»- هنری والاس، نیویورک تایمز، نهم آوریل ۱۹۴۴ روزنامه نگاری هیچگاه از تبلیغات رها نبوده است. خبر همیشه درست مثل هر کالای دیگری و با هدف ارضا کردن و شکل دهی دیدگاه ها، علائق و سلایق مشتریان تولید و بازاریابی می شود. در طول ۳۰ سال گذشته نخبگان آمریکایی و متحدانشان فعالانه روزنامه نگاری متعارف را به نفع تبلیغات و ضد تبلیغاتی که درخدمت جنگ بی امان آنها با اکثریت جهان است از بین برده اند. در سال های اخیر یکی از اجزای لاینفک این جنگ، دستکاری هدفمند در شبکه های اجتماعی بوده، به گونه ای که بتوانند تا آخرین ذرات باقیمانده از گزارشگری متعارف اخبار را غصب کنند.

اما این تنها دو جزء سود استفاده بدخواهانه نخبگان آمریکایی از اطلاعات و منابع ارتباطاتی است. شاید حتی مهم ترین اجزا هم نباشند. فساد همواره رو به افزایش در حوزه تحقیقات دانشگاهی؛ عضوگیری سیستمی سازمان های غیر دولتی توسط شرکت ها و دولت ها؛ سوء استفاده منفعت طلبانه از هنجارهای بنیادین در نهادهای حقوق بشری و قانونی حقوقی بین المللی: این ها و دیگر موارد، از اجزای مرتبط با هم و بنیادین جنگ غرب علیه بشریت محسوب می شوند.

نخبگان قدرت غربی و دولت هایشان تمام منابع اطلاعاتی را عموما با واسطه روزنامه نگاری از طریق یک سیستم پشتیبانی و سیاستگذاری، سازماندهی و نظارت می کنند. اقلیتی از نویسندگان، فیلمسازان و روزنامه نگاران درستکار با این سیستم به چالش برخاسته اند و در عین حال که برای گزارش واقعیات به بهترین نحوی که از دستشان ساخته است تلاش می کنند، بر علایق و پیش داوری های خود نیز تاکید دارند. اما  تعداد آنها به نسبت همتایان قلابی  مزدور خود که چون شغل آنها وابسته به این کار است هر روزه منابع اطلاعاتی غرب را با دروغی از پی دروغ دیگر مسموم می کنند، بسیار کم شمار هستند.

وظیفه ضروری حوزه های اطلاعات، تحصیلات و صنایع سرگرمی ساز غربی، مسموم کردن و ضایع کردن ذهن مردم و خلق و تداوم دادن خاطراتی جعلی است تا از این طریق بتوانند باورهای دروغینی را در مردم ایجاد کنند و دوام دهند. از زمان جنگ جهانی دوم به بعد، رویکردهای سیاسی نسبت به این وظیفه در انواع سوسیال دمکرات ها تا انواع فاشیست های نفرت انگیز مشترک بوده است، اما همگی  آنها از پیش فرض ها و مسلمات امپریالیستی ملهم بوده اند. جنگ های آمریکایی و اروپایی که با هدف نسل کشی انجام شده اند، از جنگ کره و ویتنام گرفته تا الجزایر و عراق اکنون عمدتا با جنگ های نیابتی جایگزین شده اند که کمتر از بقیه مرگبار نیستند بلکه ساده تر می توان درباره آنها دروغ گفت.

در بخش عمده ای از جهان برای مثال در آمریکای لاتین، خاطرات دروغین را سخت تر از قبل می توان خلق کرد و دوام بخشید، به این دلیل که اکثریت به یاد دارند که نخبگانشان در جهت منافع  نخبگان خارجی با آنها چه کرده اند. به همین دلیل است که برنامه های مختلف کمک های آمریکا و اروپا در آمریکای لاتین، از طریق دمکراتیزه کردن قلابی پروژه های تحصیلی حقوق بشری جوانان را هدف گرفته اند و باورهای دروغین همراستا با نیات آمریکا را در ذهن آنها می کارند. اما در ونزوئلا و نیکاراگونه نه تنها اکثریت هنوز گذشته را به خاطر دارند، بلکه بعد از کودتاهای نافرجام مرگبار در این کشورها، هم اکنون نسل جدیدی به وجود آمده که خاطرات خودشان را از بدبینی و فریبکاری سادیستی امپریالیستی دارند.

کوبا در طول سال گذشته در روند انجام اصلاحات قانون اساسی خود، در حال عمیق ترین تجربه دمکراسی مستقیم در سطح جهان بوده است. در ونزوئلا دولت نیکولاس مادورو با وجود سرقت منابع آن از سوی غرب و سوق دادن مردم این کشور به سمت فقر، همچنان از حمایت اکثریت مردم برخوردار است. در نیکاراگونه دولت دنیل اورتگا و روزاریو موریلو  حتی از حمایت اکثریت قدرتمندتری برخوردارند. در تمام این کشورها با وجود تحریم های غرب، چپ هنوز به عنوان هنجار رایج جریان دارد.

مردم غرب یا به کلی از این واقعیات بی خبر می مانند یا جز اندکی از آنها با خبر نمی شوند،اما برای نخبگان حاکم این تجربه از واقعیت، شکستی تلخ و تنبیه کننده به شمار می رود. در حالی که هر چه می گذرد بر خلاف کاری که زمانی آزادنه انجام می دادند، بلعیدن بخش عمده ای از جهان برای نخبگان تاراجگر شرکتی دشوار و دشوارتر شده، در نتیجه شروع به خوردن حتی آزمندانه تر از پیشِ مردمان خودشان کرده اند. تجربه به سقوط کشاندن یونان توسط اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۵ فقط برای شروع بود. قیام مردمی فعلی در فرانسه نشان می دهد که احتمالا چه چیزی در راه است.

در حالی که نخبگان شرکتی سرکوب مردم خود را بیشتر بسط می دهند و تعمیق می بخشند، همزمان در حال خلق خاطرات تازه و آلوده نشده از طریق روزنامه نگاری قلابی غربی نیز هستند. این باور دروغین بزرگ که غرب یک نیرو برای تمدن سازی بوده نه یک سیستم به بردگی کشاندن و غارت همراه با نسل کشی. این باور دروغین بزرگ که غرب نیت خیر دارد و یک نیروی خیر است. هر چه می گذرد مردم در سراسر اروپا بهتر در حال فهمیدن چیزی هستند که اکثریت جهان قرن هاست تجربه کرده اند.

غرب از زوال عقل همه جانبه رو به مرگ است. آنچه که برای بیماران اسیر زوال عقل رخ می دهد این است که همزمان با زوال عقل، فرد توانایی خوردن و در نهایت توانایی بلع را از دست می دهد. سپس به سرعت مرگ به سراغ او می آید. غرب به زودی دیگر قادر به بلعیدن بخش عمده ای از جهان نخواهد بود.

نخبگان غربی  همچون غولی آدمخوار مردم خود را خواهند بلعید تا وقتی که دیگر نتوانند. هر چه بیشتر به سمت پایان کار پیش می رویم، مردم خود غرب دیگر توانایی بلعیدن دروغ هایی را از دست می دهند که هر چه می گذرد غیرمنطقی تر می شوند و هر روز از طریق سیستم های تحصیلی، سازمان های غیر دولتی و رسانه های خبری قلابی شان به خوردشان داده می شود. آنگاه مرگ به سراغ غربی خواهد آمد که اکنون می شناسیم.
نویسنده: استفن سفتون (Stephen Sefton) روزنامه نگار

منبع: yon.ir/RqtGU

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme