https://telegram.me/empireoflies

همه غرامت‌هایی که آمریکا در حمایت از گروهک‌های ضد انقلاب باید بپردازد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گروهک‌های ضدانقلاب همچون منافقین، جبهه نجات ایران، درفش کاویانی و احمد مدنی مورد توجه دستگاه‌های سیاسی و اطلاعاتی آمریکا قرار داشتند.

دریافت غرامت ۲ میلیارد دلاری از دارایی‌های ایران که چندی پیش دیوان عالی آمریکا به بهانه انفجار بیش از سه دهه پیش در بیروت تصویب کرد، بهانه‌ای شد تا به بررسی برخی مستندات غیر قابل انکار در زمینه فجایع و جنایت‌هایی که آمریکا در کشور ما رقم زده است، بپردازیم.

با نگاه به مستندات بیشمار و غیرقابل انکار، آمریکا در بسیاری از فجایع و جنایت‌هایی که در کشور ما رقم خورده و آسیب‌های فراوان و بعضاً غیرقابل جبران برای ملت ما به همراه داشته است، نقش مستقیم و غیرمستقیم داشته که می‌توان برای هرکدام از این فجایع و حوادث، پرونده‌های متعدد حقوقی را در مجامع قضایی و کیفری بین‌المللی طرح و طرف آمریکایی را مجبور به پرداخت غرامت کرد.

اتاق خبر ۲۴ با هدف بازخوانی پرونده‌های متعدد این کشور علیه ایران در ۶ گزارش به بررسی بخشی از مستندات جنایت‌های آمریکا علیه ملت ایران که هر کدام در جایگاه خود نیازمند دریافت غرامت‌های میلیاردی است، پرداخته است در بررسی پایانی خود نگاهی دارد به حمایت‌های این جنایت کار از گروهک‌های منافقینی که تمام تلاش خود را به کار بستند تا با همدستی شیطان بزرگ نظام نو پای ایران را سرنگون سازند.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آمریکا جهت مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از به کارگیری هیچ ابزاری فروگذار نکرد و در این میان گروهک‌های ضدانقلاب همچون منافقین، جبهه نجات ایران، درفش کاویانی و احمد مدنی مورد توجه دستگاه‌های سیاسی و اطلاعاتی آمریکا قرار داشتند.

منافقین از‌‌ همان سال‌های اول پس از پیروزی انقلاب در خدمت منافع غرب و به خصوص آمریکا قرار گرفتند و به عنوان بخشی از مزدوران داخلی آمریکا از سال۱۳۶۰ به طور مسلحانه شروع به مبارزه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران کردند. این مزدوران علاوه بر بمب گذاری در شهر‌ها و ترور مسؤولین نظام و مردم عادی کوچه و بازار، در طی سالهای جنگ تحمیلی به منزلهٔ ستون پنجم دشمن، انواع اطلاعات نظامی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را از داخل کشور جمع آوری کرده و در اختیار آمریکا و عراق قرار می‌دادند و در عوض از سازمان «سیا» پول و امکانات دریافت می‌کردند.

یکی از گروه‌های سلطنت طلب که چندین سال در خارج از کشور با حمایت‌های مالی و تبلیغاتی سازمان «سیا» به موجودیت خود ادامه داد، «جبهه نجات ایران» بود که «علی امینی» مهره سرسپرده آمریکا آن را برای احیای سلطنت پهلوی و بر تخت نشاندن رضاشاه دوم!! راه اندازی کرده بود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و فرار گروهی از سلطنت طلبان به خارج، «جبهه نجات ملی» در آبان ماه ۱۳۵۸ اعلام موجودیت کرد و دکتر علی امینی با دریافت چراغ سبز از آمریکا، به عنوان رییس تشکیلات شروع به کار نمود.

عمده دلایل عدم موفقیت این گروه، به خاطر وجود اختلافات درونی ناشی از جوانی و کم تجربگی رضا پهلوی، و هم چنین اختلافات سیاسی عوامل جبهه نجات با دیگر گروه‌های سلطنت طلب بود. گر چه امینی در روزهای اولیه اعلام موجودیت جبهه نجات، محورهای ائتلاف را بر مبنای قانون اساسی مشروطه و اعادهٔ سلطنت تعیین کرده بود، ولی عمدتاً در ائتلاف با دیگر گروه‌ها شکست خورد و تشکیلات نتوانست به آرزوی بازگشت سلطنت به ایران دست یابد. کهولت سن امینی نیز باعث شد فعالیت تشکیلات رو به کاهش بگذارد.

سرانجام این گروه توسط «منوچهر گنجی» که مسؤول اجرایی نجات بود منحل شد و سازمان درفش کاویانی به جای آن اعلام موجودیت کرد.

یکی دیگر از گروهکهایی که با خط دهی و حمایت سازمان «سیا» در جهت مبارزه با نظام جمهوری اسلامی ایران به وجود آمد، گروهک درفش کاویانی بود.

گنجی پس از اختلاف با امینی، از جبهه نجات خارج می‌گردد و به همراه برخی از دوستانش در سال ۱۳۶۵ با دستور سازمان «سیا»، سازمان درفش کاویانی را به وجود می‌آورد.

پرویز ثابتی (مدیر کل امنیت داخلی ساواک) از دیگر گردانندگان اصلی این گروه بودند.

گروه احمد مدنی دیگر گروه مورد حمایت آمریکا بود که با گرفتن یک کمک مالی پانصد هزار دلاری از سازمان «سیا» خود را کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۵۸ کرده بود، پس از افشا شدن برخی از اسناد وابستگی وی، سرانجام او نیز به خیل فراریان از کشور پیوست و فعالیت ضد انقلابی خود را در خارج از کشور آغاز کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در یکی از خبرهای خود می‌گوید: «در سال ۱۹۸۶ (۱۳۶۵) فاش شد که سازمان سیا حمایت از یک گروه ضد ایرانی به رهبری احمد مدنی را برعهده گرفت و از طریق این گروه چندین میلیون دلار به احمد مدنی پرداخت شد.»

مدنی بعد از فاش شدن دریافت پول از «سیا» تأیید کرد مبلغ یک میلیون دلار از «سیا» کمک مالی دریافت کرده است. وی گفت: کمک مالی که به دفتر من شد شاید حدود یک میلیون دلار بود.

این کمک مالی را که نخستین بار روزنامه «نیویورک تایمز» فاش کرد و نوشت هدف دولت آمریکا از این کمک‌ها، ایجاد ائتلافی میان گروه‌های فراری ضد ایران است.

جدا از اقدامات حمایتی دولت آمریکا از گروهک‌های ضدانقلاب، بخش دیگری از جنایت‌های آمریکا که هرگز خود را موظف به پرداخت ذره‌ای غرامت نکرد مربوط به جاسوسی‌های وسیع و اجیر کردن افراد مختلف در برهه‌های متفاوت برای کسب اطلاعات بوده است.

روابط گسترده با نهضت آزادی و دولت موقت و اجیر کردن افرادی همچون امیر انتظام، حمد توسلی و بهرام بهرامیان و نیز جاسوسی‌های آمریکا در دوران دفاع مقدس از طرق افرادی مانند هوشنگ امجدی، جمشید امیری، بهرام ایکانی، علی اصغر راهرو که خود اعتراف به ارتباط با سازمان جاسوسی آمریکا کرده‌اند، بر هیچ کس پوشیده نیست.

این افراد سال ۶۷ دستگیر شدند اما برخی از آنان از‌‌ همان سالهای اولیه جنگ تحمیلی وصل به سازمان سیا شده و در طی سالیان دفاع مقدس اطلاعات حساسی را در رابطه با وضعیت جنگ و جبهه‌ها در اختیار آمریکا گذاشتند. سازمان سیا نیز با ارسال این اطلاعات به بغداد، عملا در کشتار و قتل عام ده‌ها هزار تن از مردم شهری و روستایی و رزمندگان شریک شد و در قبال همه جنایت‌هایی دیناری به ایران پرداخت نکرده است.

البته بهره برداری اطلاعاتی آمریکایی‌ها به همین بسنده نمی‌شود تا جایی که ارتباط با بنی صدر و بهره برداری گسترده اطلاعاتی از وی در جهت ضربه زدن به منافع نظام نیز برگ دیگری از اقدامات خبیثانه این کشور است که همین مجموعه اقدامات ضربات مهلکی بر پیکره انقلاب و رزمندگان اسلام وارد آورد.

برگ دیگری از این پرونده‌هایی که مستحق دریافت غرامت است به سال ۱۹۹۵ بر می‌گردد.

زمانی که رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مبلغ ۱۸ میلیون دلار برای «تغییر حکومت در ایران با زور» پیشنهاد داد و کاخ سفید با تخصیص ۲۰ میلیون دلار برای فعالیت‌های تروریستی علیه جمهوری اسلامی موافقت کرد و این مبلغ بصورت کمک نظامی در اختیار مخالفان جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

این در حالی است که تغییر نظام جمهوری اسلامی یا حداقل تغییر رفتار ایران، موضوعی بوده است که آمریکا اعم از دولت و کنگره بدون وقفه همواره بدان اهتمام داشته‌اند و بر اساس همین اهداف شیطانی خود، از هر راهی برای دست درازی به اموال ایران نیز بهره جستند، همچنان هرزگاهی به بهانه‌های غیر مستند و ادله غیر واقعی که سال‌ها از ان گذشته است، دریافت غرامت‌های میلیارد دلاری را به تصویب می‌رسانند اما جمهوری اسلامی ایران با استناد به ادله رسمی، می‌تواند دریافت غرامت از آمریکا را به تصویب برساند و با یاد اوری جنایت‌های سخیف این کشور علیه ملت ایران، حق خود را باز پس گیرد.

انتهای پیام/اتاق خبر ۲۴

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گروهک‌های ضدانقلاب همچون منافقین، جبهه نجات ایران، درفش کاویانی و احمد مدنی مورد توجه دستگاه‌های سیاسی و اطلاعاتی آمریکا قرار داشتند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme