https://telegram.me/empireoflies

عواقب خطرناک حمله به ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه یو‌اس‌ای تودی (usatoday) در یادداشتی به قلم “آن ماری اسلاتر” مدیر سابق برنامه ریزی سیاسی در وزارت خارجه آمریکا و استاد ممتاز امور بین الملل در دانشگاه پرینستون، تاکید کرده که تنها جایگزین برای توافق هسته ای، جنگ با ایران است.


 
خانم اسلاتر بر این باور است که آمریکا چاره ای جز “پذیرش توافق” یا “وارد شدن به جنگ با ایران” ندارد و هزینه های گزینه نظامی به حدی زیاد است که تنها یک راه برای ایالات متحده باقی می گذارد: تن دادن به توافق هسته ای با ایران علیرغم وجود برخی نکات منفی در آن.
 
خلاصه ای از این نوشتار که زیر عنوان “تنها جایگزین برای توافق هسته ای، جنگ با ایران است” تنظیم و منتشر شده را با هم مرور می کنیم:
 
آیا برای بمباران ایران آماده اید؟ بسیار خوب. در غیر این صورت، بینی خود را بگیرید [به نقاط ضعف توافق توجه نکنید] و به نفع توافق هسته ای رای دهید.
 
مخالفان توافق هسته ای با ایران، کاملا حق دارند که می گویند برای این توافق جایگزینی وجود دارد. ما می توانیم ایران را بمباران کنیم. یک حمله پایدار می تواند تاسیسات هسته ای این کشور را ویران کرده و احتمالا بخش بزرگی از ذخایر پلوتونیوم و اورانیوم با غنای بالای آن را از بین ببرد.
 
پنتاگون تخمین زده که ویران کردن تاسیسات کنونی ایران، برنامه هسته ای این کشور را حدود دو سال به عقب باز می گرداند. این تخمین ۱۸ تا ۲۱ ماه بیشتر از تخمین قبلی است که می گوید حمله در شرایط پیش از توافق، ۳ تا ۶ ماه برنامه هسته ای را به عقب می راند.
 
البته گزینه نظامی، پیامدهای دیگری را برای ما خواهد داشت. چنین اقدامی، یک “هدیه بزرگ” به گروه تروریستی داعش خواهد بود به این صورت که ما به دشمن بزرگ داعش حمله خواهیم کرد.
 
این حمله همچنین موضع تندروها [!] در ایران را در نسل بعدی تقویت کرده و حرف هایی را که طی دهه های گذشته درباره “شیطان بزرگ” می زدند به اثبات خواهد رساند. این اقدام از سوی دیگر زیر پای میانه روهای ایرانی را خالی خواهد کرد که به دنبال معامله بر سر برنامه نامشروع [!] هسته ای ایران با پایان دادن به تحریم ها هستند.
 
بمباران تاسیسات هسته ای ایران، اعلام جنگی آشکار به این کشور است که موجب اقدامات تلافی جویانه تهران از طریق حملات سایبری و تروریستی علیه آمریکایی ها و خاک ایالات متحده خواهد شد. واکنش آمریکا به حملات بعدی ایران می تواند ما را بار دیگر به جنگی علنی در خاورمیانه بکشاند.

انتهای پیام/مهر

«مخالفان توافق هسته ای با ایران، کاملا حق دارند که می گویند برای این توافق جایگزینی وجود دارد. ما می توانیم ایران را بمباران کنیم اما …».

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme