https://telegram.me/empireoflies

عملیاتی شدن سامانه «فکور» و رونمایی از رادار برد بلند «فتح ۱۴»

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سامانه فرماندهی و کنترل هوشمند تاکتیکی «فکور» که سال گذشته در قرارگاه پدافند هوایی رونمایی شده بود، صبح امروز همزمان با رزمایش مشترک محرم در مدار عملیاتی قرار گرفت و از جدیدترین سامانه راداری پدافند هوایی با عنوان «فتح ۱۴» در جریان این رزمایش رونمایی شد.

سامانه فرماندهی و کنترل هوشمند تاکتیکی «فکور» برابر با راهبردهای قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در مورد دفاع هوایی کشور و بهره‌برداری در زمان تهدید و بحران به‌صورت تاکتیکی، طراحی و ساخته شده است و با ورود و عملیاتی شدن سامانه فکور با گذر از مرحله مکانیزاسیون، هوشمندسازی شبکه فرماندهی و کنترل قرارگاه پدافندهوایی خاتم الانبیاء(ص) تحقق می‌یابد.

سامانه فرماندهی و کنترل هوشمند تاکتیکی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) قابلیت جمع‌آوری اطلاعات از تمام منابع اطلاعاتی مرتبط با دفاع هوایی شامل حساسه‌های پسیو و اکتیو اعم از رادارهای نظامی و کشوری، سامانه‌های شنود و سیگنالی، عناصر دیدبانی، مراکز فرماندهی و کنترل هم‌جوار سامانه‌های موشکی را داشته و با پردازش و تلفیق اطلاعات و داده‌های ورودی، ضمن ارائه تصویر یکپارچه از منطقه تحت مسئولیت درباره نظارت و کنترل سامانه‌های دفاع هوایی، هواپایه و زمین‌پایه اقدام می‌کند.

بر اساس این گزارش، سامانه فرماندهی و کنترل هوشمند «فکور» در سه بخش عملیات، ارتباطات و ارتباط راه دور با ظرفیت تاکتیکی است.

به گزارش تسنیم، رادار برد بلند «فتح ۱۴» نیز سامانه دیگر قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) بود که در رزمایش مشترم محرم برای نخستین بار رونمایی و وارد مدار عملیاتی شد. این سامانه دیجیتالی توسط قرارگاه پدافند هوایی و صنایع الکترونیکی شیراز ساخته شده است و یک سامانه مراقبتی بوده که خلاء پوشش‌های راداری را پر می‌کند و برد آن ۶۰۰ کیلومتر است که در کشف اهداف ریزپرنده و اهداف دارای سطح مقطع کم کاربرد دارد.

این سامانه، اطلاعات را در کمترین زمان ممکن به مراکز تصمیم‌گیری ارائه می‌دهد و برای سامانه‌های موشکی بهترین رادار محسوب می‌شود؛ سامانه راداری فتح ۱۴ در برابر جنگ الکترونیک مقاوم است و در قواره‌های ثابت و تاکتیکی تعبیه شده که امروز شاهد استقرار و عملیاتی شدن نخستین نمونه ثابت آن در منطقه غرب کشور هستیم.

این سامانه که در غرب آسیا برای نخستین بار مورد استفاده قرار گرفت، قابلیت اتصال سریع به شبکه فرماندهی و کنترل و جابجایی را داراست.

رزمایش محرم با حضور یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی، در منطقه عمومی غرب و شمال‌غرب در روزهای ۲۷ و ۲۸ مهرماه برگزار می‌شود و نیروی زمینی و هوایی ارتش و قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) در این رزمایش دست به عملیات می‌زنند و یگان‌هایی از سپاه، بسیج و مرزبانی نیز در آن حضور دارند.

انتهای پیام/تسنیم

سامانه فرماندهی و کنترل هوشمند تاکتیکی «فکور» به‌عنوان مرکز فرماندهی و کنترل رزمی و جدیدترین سامانه راداری پدافند هوایی با عنوان «فتح ۱۴» در رزمایش مشترک محرم عملیاتی شدند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme