https://telegram.me/empireoflies

عملیات روانی BBC علیه بسیج مردمی عراق

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: طی سالهای اخیر که گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش به کشورهای منطقه علی‌الخصوص سوریه و عراق حمله و در جهت تضعیف کشورهای اسلامی اقدام نموده‌اند، بسیاری از رسانه‌های غربی بخصوص شبکه‌های فارسی‌زبان بیگانه به‌عنوان ابزار رسانه‌ای دولت‌های غربی، به‌شیوه‌های مختلف به حمایت تلویحی از تروریست‌ها و بزرگ‌نمایی قدرت آنها پرداخته‌اند.

رسانه‌های مذکور از سویی دیگر با انتشار اخبار جهت‌دار به‌دنبال تضعیف و ایجاد تفرقه و دودستگی در بین گروه‌های مردمی و ارتش کشورهای سوریه و عراق که در جنگ با تروریست‌ها هستند، بوده‌اند.

شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» از جمله رسانه‌های غربی است که در چند سال اخیر، به دفعات در جهت اهداف تروریست‌ها خبرپراکنی کرده است.

برای نموده در خرداد سال ۹۳ پس از آغاز جنایات ددمنشانه داعش علیه مردم عراق و کشتار بی‌سابقه‌ای که توسط این گروه تروریستی به راه افتاد، «بی‌بی‌سی فارسی» در واکنش به اعتراض گسترده نسبت به حمایت ضمنی از داعش و «تروریست» نخواندن این جنایتکاران، ادعا کرد: “سیاست ما بر این است، مادامی که یکی از مسئولان رسمی کشورها و یا دولت‌ها از عنوان گروه تروریستی برای هر گروه مبارز و پیکارجو استفاده نکند، ما هم چنین عبارتی را در هیچ یک از بخش‌های شبکه برای آن گروه به کار نخواهیم برد.”

اما مقامات این شبکه انگلیسی هیچگاه به این سوال پاسخ ندادند که به تایید کدام نهاد یا سازمان بین‌المللی از عنوان «تروریست» برای داعشی‌ها و دیگر گروه‌های جنایتکار در عراق و سوریه استفاده خواهد کرد؟

از لحظه آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه از اشغال تروریست‌های داعشی در روزهای اخیر، شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» با جوسازی‌های تبلیغاتی در نقش بازوی رسانه‌ای تروریست‌ها برای ایجاد جنگ روانی علیه رزمندگان عراقی ظاهر شده و با پخش اخبار دروغین علیه بسیج مردمی خواستار توقف این عملیات شده‌اند.

در یکی از این موارد، دیروز «بی‌بی‌سی فارسی» بار دیگر در یکی از بخش‌های خبری‌اش به سود تروریست‌ها جنگ روانی به راه انداخت. «نگین شیرآقایی» با بیان اینکه “حشدالشعبی در ابتدا ادعا کرد در چند روز فلوجه را از دست داعش خارج می‌کند”، افزود: “اما اکنون چندین روز گذشته و هنوز نتوانسته کاری کند …”

همچنین «نفیسه کوهنورد» خبرنگار این شبکه انگلیسی که از ابتدای حمله تروریست‌ها به عراق و سوریه بارها خبرهایی مبنی بر حمایت اطلاعاتی او از گروه‌های تروریستی منتشر شده است، با ابراز نگرانی از موفقیت‌های حشدالشعبی در شهر فلوجه، گفت: “چیزی که اکنون مهم است این می‌باشد که حشدالشعبی در کجا قرار است پیش برود. اول قرار بود بیرون از فلوجه بماند اما اعلام کردند اگر لازم باشد داخل شهر نیز می‌شویم …”

خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» در اقدامی شیطنت‌آمیز و عمدی، ضمن اشاره به اختلاف مذهبی اکثر نیروهای حشدالشعبی با مردم سنی مذهبی فلوجه، با بیان اینکه نیروهای شیعه حشدالشعبی برنامه‌های جدیدی را بررسی می‌کنند، گفت: “نیروهای شیعه اکنون در آزمون بزرگی مواجه است. اینکه آیا می‌تواند بزرگترین نیروی خود را که در اطراف فلوجه است را کنترل کند و مانع از کارهای خودسرانه مانند آتش‌زددن خانه‌ها و کارهای انتقام‌جویانه که باعث نگرانی‌ها شده، شود.”

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: طی سالهای اخیر که گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش به کشورهای منطقه علی‌الخصوص سوریه و عراق حمله و در جهت تضعیف کشورهای اسلامی اقدام نموده‌اند، بسیاری از رسانه‌های غربی بخصوص شبکه‌های فارسی‌زبان بیگانه به‌عنوان ابزار رسانه‌ای دولت‌های غربی، به‌شیوه‌های مختلف به حمایت تلویحی از تروریست‌ها …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme