https://telegram.me/empireoflies

علی نژاد پس از سال ها درBBC: کمپین یواشکی تا عمق خانواده ها نفوذ کرده!!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مسیح علی نژاد خبر نگار و مدیر کمپین ضد فرهنگی آزادی های یواشکی که چندی پیش در بی بی سی حاضر شده بود و مصاحبه ای با  عنایت فانی داشت دیروز برنامه وی در بی بی سی بر روی آنتن رفت و مطالبی را در خصوص خود مطرح نمود که جای تامل دارد و شناخت مخاطبانش را از وی ارتقا می دهد.

وی در ابتدا در جواب عنایت فانی که چرا اسم مسیح که اسم مردانه است را بر روی خود قرار داده اید گفت یک بار یکی اومد که من عاشقش شدم و منو مسیح خطاب کرد و خودش رفت ولی این اسم روی من موند. البته وی نگفت که از دوران کودکی همیشه از زن بودن خود فراری بود و دوستان خود را حتی در نوجوانی از میان پسر ها انتخاب می کرد و شاید این اسم مردانه هم از این حس از خود فراری بودن نصیبش شده است .

وی در ادامه این گفتگوی شبه دوستانه خود در شبکه ای که در ابتدای ورودش به انگلستان مدتی در آن مشغول به کار شد ولی خیلی زود از آن اخراج شد در جواب سوالی مبنی بر این که چطور ایده آزادی های یواشکی به ذهنش رسید بدون اشاره به نقش سازمان های جاسوسی غربی در حمایت مالی و فکری و اطلاعاتی از کمپین وی گفت همیشه دوست داشتم که یواشکی های خودم رو به همه نشون بدم و دوست نداشتم مثل زنان دیگر در پستو باشم به همین دلیل در کار خبرنگاری مثل دیگران صرفا به کار خبری نمی پرداختم و احساسات و منویات خودم رو و همچنین تمامی کارهایی رو که دیگران یواشکی انجام می دن رو هم برای دیگران می نوشتم.هیمن نوشتن ها باعث شد که بقیه زنان هم از این نوع یواشکی ها استقبال کنن و عکسهای خودشون رو برام بفرستن.

وی از تاثیر کار خود در جامعه ایرانی خبر داد و گفت این کمپین باعث شده که بی حجابی رواج بیشتری  در خانواده ها پیدا کند و این مساله به موضوع گفتگو در خانواده ها تبدیل شده است .

وی در ادامه گفت زنان ایرانی هیچ وقت خود واقعی خودشون رو در تلویزیون ایران نمی بینند ولی عکس هایی که در صفحه آزادی های یواشکی منتشر می شود در تمام رسانه های جهانی به عنوان نماد زنان ایرانی منتشر می شود .

عنایت فانی در ادامه این بحث دو طرفه در حالی که می خواست علی نژاد را از قله ای که بر آن ایستاده پایین بکشد گفت شما جوری صحبت می کنید که در این ۳۷سال گذشته زن ایرانی  هیچ صدایی نداشته است و شما اولین بار صدای زن شده اید در حالی که زنان ایرانی خیلی فعال بودند.

علی نژاد گفت دستاورد آزادی های یواشکی حاصل تلاش زنان ایران است و آنها باید به خود ببالند که به واسطه این کار الان در رسانه های جهانی دیده می شوند فانی هم چنین از وی سوال کرد که چگونه شما ادعا دارید که فعالیت های شما توده مردم را در بر گرفته ولی خیلی ها هنوز در جامعه ایران به حجاب اعتقادی عمیق دارند و صفحه شما افرادی مرفه و نیمه مرفه در تهران را فقط نشان می دهد

علی نژاد هم در حرف هایی که هیچ وقت سندی از آن نشان نداده ادعا کرد که خیلی ها از روستا ها و خانواده هایی مثل خودش عکس هایی برای وی می فرستند که البته بدون حجاب هستند و همچنین در ادعایی مضحک اعلام کرد که عکس هایی که از دو شهر مذهبی قم و مشهد می آید بسیار بیشتر است.

عنایت فانی همچنین انتقادات فعالان زن را به شیوه مبارزه علی نژاد بیان کرد و گفت بسیاری از زنان اعتقاد دارند که علینژاد از وضعیت تحولات در خصوص حجاب عقب مانده است  و این که کسی چادر خود را از سر بردارد و عکسی بیندازد که مبارزه محسوب نمی شود . علی نژاد هم در پاسخ گفت که من فکر می کنم همچنان زنان ایرانی در محدودیت هستند چرا که هنوز گشت ارشاد وجود دارد و هنوز هم حکومت به زور بر سر زنان حجاب می کند و من تا وقتی که این زور بر سر زنان باشد همچنان به فعالیت  های خود ادامه می دهم .

فانی در بخشی دیگر گفت اظهارات شما گاهی اغراق آمیز است. مثلا شما در جایی طوری وانمود کردید که انگار زنان در ایران به واسطه داشتن موی زیاد تحت فشار هستند. این حرفها باعث انتقاد همکاران شما شد تا جایی که مبارزات زنان را لوث کرد ولی علی نژاد  گفت که این حرف ها استعاره ای بود از این که زنان در ایران تحت فشار هستند و من می خواستم این نکته را که زنان سرزمین من در چه شرایطی زندگی می کنند را بیان کنم .

علی نژاد در این برنامه هدف اصلی خود را از این شیوه مبارزه این گونه عنوان کرد که از نظر من حجاب مثل یک دیوار است و اگر این دیوار بشکند رسیدن به دیگر حقوق زنان بسیار آسانتر خواهد بود چون این حجاب شامل همه زنان جامعه ایرانی و همه مسلمانان خواهد بود و به هیچ یک از طیف های مختلف زنان در ایران محدود نمی شود بنابراین باید ابتدا حجاب را کنار بزنیم و بعد به دیگر مشکلات زنان برسیم.

البته وی خیلی هوشمندانه سراغ این موضوع رفته و در واقع با مشورت هایی که از طرف اتاق های فکر دولت های استکباری به وی داده شده است موضوع گرفتن عفت و حیا را از زنان ایرانی انتخاب نموده چون به خوبی می داند که حیا زنان نیمی از ایمان آنهاست و وقتی این عنصر فطری و ارزشمند به واسطه سست شدن حجاب از زنان گرفته شود آنها به راحتی به دیگر ارزشها و قوانین اسلامی پشت خواهند نمود و دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند.

یاد آور می شود که تا کنون برای تبلیغاتی که در روزنامه های اروپا و آمریکا برای کمپین آزادی های یواشکی انجام گرفته هزاران دلار از طرف حامیان دولتی علی نژاد هزینه شده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme