https://telegram.me/empireoflies

علی‌نژاد پاچه دیپلمات سوئدی را هم‌چنان گرفته است

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدو هفته پیش یک هیات تجاری به ریاست نخست وزیر سوئد برای مذاکرات سیاسی اقتصادی به تهران سفر نمود و مذاکرات بسیار خوبی را با هیات ایرانی داشت.

این هیات که از عالی رتبه ترین مقامات این کشور تشکیل می شد هم چنین با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد و مورد تفقد ایشان قرار گرفت و رهبری از دولت و ملت سوئد برای حمایت از ملت ایران نیز تشکر نمود.

اما این سفر حاشیه هایی داشت. بر طبق قوانین دیپلماتیک هر هیات خارجی که به ایران سفر می کند باید قوانین موجود در ایران را رعایت نماید. از جمله این قوانین حجاب اسلامی زنان است که تا کنون هیچ فردی از اتباع خارجی در ایران این قانون را نقض نکرده است. ولی در سال های اخیر به دلیل فشار هایی که بر دولت های غربی برای سفر به ایران وجود دارد برخی از وطن فروشان خارج نشین علاوه بر تحریم سفر به ایران از زنان دیپلمات نیز تقاضا دارند که در سفر به ایران قانون حجاب را زیر پا بگذارند.

این تقاضا همیشه از طرف زنان دیپلمات و حتی گردشگران خارجی در ایران رد شده است هر چند کاملا واضح است که هیات های دیپلماتیک به خاطر خوشایند یک ضد انقلاب فراری از کشور خود و حتی از خانواده خود نیز طرد شده است هیچ گاه قوانین یک کشور را زیر پا نمی گذارند چرا که این موضوع می تواند چالش های فراوانی را برای رابط دو کشور ایجاد کند.

در سفر اخیر هیات سوئدی به ایران بیش از نیمی از اعضای هیات سوئدی را زنان تشکیل می دادند چرا که این کشور از سال ها قبل یک دولت فمنیستی داشته و به ناچار طبق قوانین مکتب فمینیسم باید بیشتر مقامات عالی رتبه از زنان باشند.

این بار هم هیات سوئدی در تمام دیدار هایی که با مقامات کشور ما داشتند حجاب اسلامی را به صورت کامل رعایت نمودند. برخی از نمایندگان پارلمان سوئد از احزاب راست و چپ میانه نیز به حجاب وزرای زن سوئدی در ایران انتقاد کرده اند. آنها گفتند وزرای زن نباید به قانون حجاب اجباری در ایران تمکین می کردند.

اما نکته جالب در این میان عصبانیت مسیح علی نژاد بودکه از حجاب وزیران سوئدی به خشم آمده و در صفحه آزادی های یواشکی اش مدام به این هیات ایراد می گرفت که آخر شما که فمینیست هستید دیگر چرا حجاب کرده اید ولی دریغ از کمی بذل توجه از جانب فمینیست های سوئدی که نه تنها به فرهنگ ایرانی پشت نکردند بلکه وزیر اقتصاد سوئد پس از بازگشت به کشورش هم داغ دل علی نژاد ها را تازه کرد و از عمل خود در ایران دفاع نمود و گفت من بعد هم هرگاه به ایران سفر کند همین رویه را دامه خواهد داد.

بی بی سی هم در این خصوص نوشته بود دولت سوئد از اینکه مقامات این دولت در سفر به ایران حجاب بر سر کردند دفاع می کند و خودداری از این کار را قانون شکنی می داند. همچنین خانم لیند در مصاحبه با روزنامه سوئدی آفتون‌بلادت گفته بود  که مایل نبوده قانون ایران را زیر پا بگذارد.

اما علینژاد که از این موضوع دست بردار نبود یک بار دیگر نامه ای سرگشاده به وزیر سوئدی نوشت که شما باید در قبال حجاب خود در ایران به عنوان یک فمینیست توضیح دهید و از ما که بی حجاب هستیم دفاع کنید.

این وزیر سوئدی هم که نمی خواست در این درگیری از علی نژاد کم بیاورد در سفری که به کانادا رفته بود همراه با دیگر اعضای دولت عکسی گرفت که در آن خودش و دونفر دیگر کلاهی بر سر دارند و موهای خود را کاملا زیر آن پوشانده اند و در فیس بوکش نوشت حجاب بر سر کردن زنان سیاستمدار در ایران مثل به سر کردن همین کلاه است و نباید اعتراض کرد.

اما مسیح علی نژاد تاب این هماوردی ها را نداشت و با پرداخت مبلغ کلانی به یک روزنامه سوئدی تلاش کرد که گزارشی از فعالیت های وی و اعتراض به حجاب این وزیر سوئدی چاپ کند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme