https://telegram.me/empireoflies

علیزاده: BBC روابط عمومی آل سعود شده

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:بیشتر از دو سال از تجاوز عربستان به مردم یمنگذشته است تجاوزی که صدای حامیان غربی عربستان را نیز درآورده و سازمان عفو بین الملل آن را وحشیانه ترین حملات بعد از جنگ دوم جهانی قلمداد کرده .

در این میان سیاست های رسانه های بیگانه غربی در منعکس نمودن واقعیات این حملات بسیار مزورانه تر از حمایت های علنی این کشور ها از ائتلاف عربی در حمله به مردم یمن است . تا جایی که این رسانه ها از انعکاس کشتار های عربستان و حامیانشان تنها به اشاراتی محدود از این جنگ اکتفا نمودند و گاها کشتار های حملات هوایی عربستان را به نام شیعیان این کشور تمام می کردند .در یک سال و نیم اخیر نیز مردم یمن در پایتخت و دیگر شهر های بزرگ این کشور به صورت مداوم از سیاست ها و مقاومت جنبش انصار الله حمایت کردند و بار ها در پایتخت تظاهرات ملیونی برای حمایت از مقاومت شکل گرفت اما رسانه های غربی و در صدر آنها بی بی سی هیچ گاه این تجمعات را به صورت کامل پوشش خبری ندادند و همواره بهانه شان نیز این بود که در یمن خبرنگاری ندارند اما این رسانه در کشور هایی مثل ایران که همواره فعالیت شان به دلایل مختلف ممنوع است به صورت ۲۴ ساعته برنامه خبری تولید می کنند بنابراین این دلیل موجه ای برا نپرداختن به حوادث یمن نمی تواند باشد .

در بمباران های سعودی تاکنون بیش از ۱۵ هزار تن جان خود را از دست داده اند. رسانه های بزرگ جهانی خبرهای مربوط به یمن را کاملا در حاشیه نگه داشته اند تا دست عربستان برای جنگی که راه انداخته باز باشد. خود رسانه های بزرگ گاه از جنگ عربستان علیه یمن به عنوان “جنگ فراموش شده” نام می برند.

حال با تمام این جنایت هایی که سعودی در حال ارتکاب آن در یمن است بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یک رسانه که وظیفه اش تولید و گزارش اخبار به صورت مستقلانه می باشد جز حامیان اصلی ائتلاف سعودی می باشد. و در این مدت از پوشش اخباری که به ضرر سعودی ها باشد جلوگیری کرده است.

یکی از تحلیل گران این شبکه در خصوص شریک بودن بی بی سی فارسی در جنایت عربستان در این میان می گوید:”چرا BBC از هزار روز بمباران کودکان یمن یک Breaking News ندارد ولی پیشرفت بدوی بمباران کنندگان را در بوق میکند؟ جواب: بمبها ساخت بریتانیاست”.

 

علی علیزاده در پستی توئیتری از سانسور حرفه ای بی بی سی در خصوص جنگ یمن می گوید و بریتانیا ادعا میکند دلیل اصلی بحران یمن حمایت ایران از حوثیهاست، صراحتا BBC روابط عمومی سعودیست.

این موضع گیری نشان می دهد که خود کارکنان بی بی سی فارسی هم از جنایت های دولت متبوع شان به تنگ آمده اند و فریاد مظلومان یمن به خلوت گاه دولت انگلیس هم رسده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme