https://telegram.me/empireoflies

«علیرضا نوری‌زاده» در قتل فرخزاد نقش داشت!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روز پیش سالروز قتل مشکوک «فریدون فرخزاد» شاعر و خواننده پیش از انقلاب بود که پس از انقلاب به آمریکا گریخت و مدتی بعد به آلمان کوچ کرد و در آنها به فعالیت علیه جمهوری‌اسلامی ایران پرداخت.

«فریدون فرخزاد» به سال ۱۳۷۰ در فیلم «I Love Vienna» نقش یک مسلمان افراطی را ایفا کرد و به فعالیت علیه اسلام پرداخت و مجموعاً در پروژه اسلام‌هراسی غربی‌ها ایفای نقش کرد. او در دوران تهاجم نظامی رژیم بعث عراق به ایران، ۳ بار به عراق سفر کرد و با مقامات عراقی دیدار داشت.

پس از قتل مشکوک «فریدون فرخزاد»، رسانه‌های بیگانه تلاش کردند مرگ او را به جمهوری‌اسلامی نسبت دهند و از وی شخصیت بزرگ و محبوب بسازند. این در حالیست که جسد وی بدون توجه اطرافیانش، در بخشی از گورستان شهر بُن در گور مجانی به خاک سپرده شد که متعلق به شهرداری آن شهر بود و افراد بسیار کمی در مراسم خاکسپاری او شرکت کردند.

اما در سالهای اخیر شواهدی درباره نقش داشتن برخی عناصر اپوزیسیون در قتل «فریدون فرخزاد» پیدا شده است. یکی از این افراد «علیرضا نوری‌زاده» است.

سایت اپوزیسیون «سپیده‌دم» نوشته که بر اساس اسناد و شواهد، «فریدون فرخزاد» از جمله افرادی بود که در دهه ۷۰ ، پس از ناکامی در مقابله با جمهوری‌اسلامی، به دنبال بازگشت به وطن بود تا بقیه عمر خود را در آرامش بگذراند و بیماری مادرش هم یکی از دلایل برگشتش بود. فرخزاد وقتی که در خارج از ایران بود، مشاور فرهنگی «ربع پهلوی» بود و در آنجا چون روحیه حساسی داشت، مورد آزار بسیاری قرار گرفت.

«فریدون فرخزاد» چند روز پیش از آنکه به ایران برگردد، در کنسرتی که در شهر برلین آلمان داشت، حتی پاسپورت خود را هم نشان داد. وی حتی به یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای رفت و در آنها قصد خود مبنی بر بازگشت به ایران را تایید کرد.

«علیرضا نوری‌زاده» اپوزیسیون فراری و مدیر شبکه لندنی «ایران فردا» در آن زمان از معدود افرادی بود که از قصد فرحزاد برای بازگشت به ایران خبر داشت. نوری‌زاد جایی گفت: “… من اصلا ارتباطی به آن صورت با فرخزاد نداشتم، جز اینکه دو هفته قبل از این جنایت زنگ زد به من و گلایه کرد از خیلی‌ها که به عنوان دوست او بودند و حالا گریبانش را گرفته است …” اما نوری‌زاد در این سخنان متناقض خود مشخص نکرد که چطور وقتی ارتباطی نداشته‌اند، فرخزاد برای «گلایه» از برخی دوستانش با او تماس می‌گیرد؟!

بر اساس اسناد و شواهد، برخی از عناصر اپوزیسیون که از قصد فرحزاد برای بازگشت به ایران مطلع شدند و این امر را آبروریزی برای خود دانستند، ترجیه دادند او را بکشند، اما پاس فرخ‌زاد به ایران باز نشود.

به هر حال چیزی که مشخص است، اینست که نوری‌زاد جزء معدود افرادی بود که از برنامه فرخزاد برای بازگشت به ایران خبر داشت و به احتمال بسیار زیاد، در ماجرای قتل فرخزاد موثر بوده است.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روز پیش سالروز قتل مشکوک «فریدون فرخزاد» شاعر و خواننده پیش از انقلاب بود که پس از انقلاب به آمریکا گریخت و مدتی بعد به آلمان کوچ کرد و در آنها به فعالیت علیه جمهوری‌اسلامی ایران پرداخت. «فریدون فرخزاد» به سال ۱۳۷۰ در فیلم «I …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme