https://telegram.me/empireoflies

علمای سعودی: جلوی پخش فیلم محمد را بگیرید

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه سعودی “الریاض” نوشت: دبیرخانه هیئت علمای ارشد سعودی در بیانیه خود آورده است: “همه هیئت‌ها و جمعیت‌های اسلامی درخصوص حرام بودن نشان دادن شخص پیامبر (ص) و به تصویر کشیدن ایشان در آثار هنری اتفاق نظر دارند.”

این هیئت به مصوبه شماره ۱۰۷ هیئت علمای ارشد سعودی صادره در تاریخ ۲/۱۱/۱۴۰۳ هجری قمری درخصوص تایید مصوبه کنفرانس سازمان های اسلامی درخصوص حرام بودن نشان دادن فیلم محمد رسول الله و کارگردانی و پخش آن خواه در ارتباط با رسول اکرم یا در ارتباط صحابه ایشان اشاره و تأکید کرد: “این اقدام، تحقیر و بی اعتنایی و تمسخر ساحت و جایگاه نبوت و رسالت و حرمت اسلام و صحابه رسول (ص) به شمار می رود.”

هیئت علمای ارشد سعودی در بیانیه خود تاکید کرد: “همه مسلمانان باید از این اقدام تبری جسته و آن را محکوم کنند و با اجرای سنت پیامبر اکرم و گسترش و دعوت به آن، در راستای پیروی درست از ایشان حرکت کنند. “

“خالد محمود” روزنامه نگار مصری پیش از این در مطلبی درباره واکنش مشابه الازهر به فیلم محمد رسول الله (ص) در روزنامه “الشروق” نوشته بود: ای کاش پیش از این که این جنجال به پا شود، حداقل علمای الازهر در نشستی خصوصی فیلم را می دیدند، آن گاه موضع ثابت خود را در قبال آن اعلام می کردند.

وی افزود: مجید مجیدی، کارگردان این فیلم تاکید کرده است که هدفِ این فیلم، زدودن این باور غلط درباره دین اسلام است که این دین، دین خشونت و خونریزی است، و اجازه نشان دادن چهره بازیگران را نمی دهد. مجیدی همچنین خاطر نشان کرده است که به باور برخی علما درباره حرمت نشان دادن چهره پیامبر احترام می گذارد.

نویسنده این مقاله در ادامه خاطر نشان کرد: کاش علمای الازهر، نه به خاطر رعایت این موضوع، بلکه فقط به خاطر این که مخالفتشان مستند به برهانی آشکار باشد، این فیلم را می دیدند.

خالد محمود تاکید کرد: جهان، این فیلم را خواهد دید و حرف و حدیث درباره آن ادامه خواهد یافت و در این میان، نکتۀ مثبتِ این فیلم آن است که باعث شد برخی از علمای الازهر، درباره موضوع به تصویر کشیدن چهره خلفا و صحابه (صرفنظر از پیامبران) تجدید نظر کنند، زیرا نشان دادن تصویر آن ها می تواند پیام هایی مثبت و تاثیرگذار برای بینندگان عرب و خارجی داشته باشد.

ماه ها قبل از اکران فیلم “محمد رسول الله” (ص) جریانی سیاسی از سوی برخی اعراب ضد این فیلم به راه افتاد و بسیاری از رسانه های عربی نیز چشم بسته با این جریان همسو شدند. این جریان از سوی سلفی های و وهابی ها هدایت شده است.

انتهای پیام/العالم

هیئت علمای ارشد سعودی فیلم “محمد رسول الله” (ص) به کارگردانی مجید مجیدی را اهانت به جایگاه نبوت دانست، و از مسلمانان خواست تا آن را تقبیح و از آن تبری جویند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme