https://telegram.me/empireoflies

علاقه یهودی‌های ایران برای ماندن در سرزمین مادری

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سایت «رادیو ملی آمریکا» (NPR)، گزارشی با عنوان «یهودیان ایران می‌گویند: ایران خانه ماست و ما در آن می‌مانیم» منتشر کرده است.

شمار یهودیان ایران حدود ۱۵ هزار نفر برآورد شده است، با این حال یهودی‌ها در ایران دارای نماینده در مجلس شورای اسلامی هستند.

از نظر خبرنگار «رادیو ملی آمریکا» حضور یهودیان در ایران برای غربی‌ها دارای پیچیدگی و درک آن دشوار است، زیرا با آنکه مردم ایران معمولا در راهپیمایی‌ها شعار «مرگ بر اسراییل» سر می‌دهند، اما بیشتر جمعیت یهودیان خاورمیانه پس از فلسطین اشغالی و ترکیه در ایران زندگی می‌کنند.

تصویر از سایت خبری NPR

تصویر از سایت خبری NPR

خبرنگار «رادیو ملی آمریکا» با جوانی ۲۸ ساله که پسر صاحب رستورانی در تهران است صحبت کرده و در این مصاحبه پسر جوان یهودی می‌گوید که زندگی یهودیان در جمهوری اسلامی، خوب و شاد است.

«دیوید شومر» که تصاویر امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای را بر دیوار رستوران خود نصب کرده، تاکید کرده که یهودیان از حقوق مساوی و زندگی راحتی در سطح یک خانواده متوسط برخوردار هستند.

جوان یهودی

جوان یهودی

خبرنگار NPR آمریکا در ادامه گزارش خود، با «سیامک موره صدق» نماینده یهودیان در مجلس شورای اسلامی ایران نیز مصاحبه کرد و از وی شنید که ۵ اقلیت مذهبی در مجلس ایران نماینده دارند.

این در حالیست که در بسیاری از کشورهای غربی به ‌ویژه آمریکا، انگلیس، فرانسه و … که دارای تعداد بسیار زیادی جمعیت مسلمان هستند، اقلیت‌های دینی و مذهبی هیچ نماینده‌ای در مجلس این کشورها ندارند.

سیامک مره صدق

سیامک مره صدق، نماینده یهودیان در مجلس شورای اسلامی ایران

«سیامک موره صدق» که علاوه بر عضویت در مجلس شورای اسلامی، جراح عمومی نیز است، بیمارستان خیریه یهودیان در تهران را اداره می‌کند که بیمارانی را از هر دین و مذهبی می‌پذیرد و بیشتر کارکنان و بیماران آن مسلمان هستند. وی در این مصاحبه گفت: “ایران کشور تناقض‌های باور نکردنی است. از جمله اینکه در کشوری که بیشترین اختلاف سیاسی را با اسرائیل دارد، بیشترین جمعیت یهودیان خاورمیانه، زندگی می‌کنند. یهودیان ایرانی صرفا ایرانی هستند و در این کشور باقی‌مانده‌اند، زیرا کشور آنهاست.”

بنا بر این گزارش، نماینده یهودیان در مجلس شورای اسلامی ایران با حمایت از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران حتی در مورد رژیم صهیونیستی، افزود که یهودیت با صهیونیسم که پایه تاسیس اسراییل است، تفاوت دارد.

با وجود ادعای وجود آزادی بیان و رسانه‌ای در کشورهای غربی، اما مردم این کشورها توسط زنجیره‌ای از رسانه‌ها در بند قرار دارند و تنها اخبار و اطلاعات یک‌سویه و جهت‌دار به آنها خورانده می‌شود. اما اگر شرایط برای استفاده مردم کشورهای اروپایی و آمریکایی از رسانه‌های مستقل مانند پرس‌تی‌وی و … فراهم شود، می‌توان نگاه واقعی‌تر از جوامع اسلامی به ویژه ایران به آنها داد. در این صورت مردم جوامع غربی با آگاهی بیشتر در برابر زیاده‌خواهی و استعمار و استثمارگری دولت‌های خود خواهند ایستاد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۴ دیدگاه

  1. کسی دعانویس غیر مسلمون سراغ داره؟خواهش می کنم اگه کسی رو سراغ دارید کمکم کنید.برای باطلیه طلسم و جادو می خوام.کارم انجام شه ۵۰۰ شیرینی میدم.فرنیا هستم ۰۹۳۷۷۴۲۰۲۰۴

  2. کسی دعانویس غیر مسلمون سراغ داره؟خواهش می کنم اگه کسی رو سراغ دارید کمکم کنید.برای باطلیه طلسم وجادو می خوام.کارم انجام شود ۵۰۰ شیرینی میدم .فرنیا هستم شماره تماسم ۱۳۹۳۰۱۵ ۰۹۳۹ هست
    (شماره قبلی ام که ۰۹۳۷۷۴۲۰۲۰۴ بود واگذار شده است با شماره جدیدم تماس بگیرید)

  3. کسی دعانویس غیر مسلمون سراغ داره؟خواهش می کنم اگه کسی رو سراغ دارید کمکم کنید.برای باطلیه طلسم وجادو می خوام.کارم انجام شود ۵۰۰ شیرینی میدم .فرنیا هستم شماره تماسم ۰۹۳۹۱۳۹۳۰۱۵ هست
    (شماره قبلی ام که ۰۹۳۷۷۴۲۰۲۰۴ بود واگذار شده است با شماره جدیدم تماس بگیرید)

  4. آیا کسی دعانویس سراغ داره؟خواهش می کنم کسی را سراغ دارید کمکم کنید.برای باطلیه طلسم وجادو می خواهم که از طرف دشمنان فامیلی ایجاد شده است. اگر بتواند کارم را حل کند ۵۰۰ شیرینی می دهم . فرنیا هستم. شماره تماسم و تلگرامم ۰۹۳۹۱۳۹۳۰۱۵ هست

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme