https://telegram.me/empireoflies

عفو بین‌الملل: آمریکا، ناقض بزرگ حقوق بشر در جهان است

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: به تازگی سازمان جهانی «عفو بین‌الملل» از اعدام ناتوانان ذهنی در آمریکا به شدت انتقاد کرده و آن را خلاف همه اصول و موازین بین‌المللی و حقوق بشری خوانده است. این نهاد حقوق بشری با صدور بیانیه‌ای نسبت به آنچه ابهام در روند رسیدگی به اتهامات و همچنین اجرای حکم اعدام برای ناتوانان ذهنی در آمریکا خوانده به شدت هشدار داده و اعدام این قبیل افراد را در مغایرت کامل با قوانین بین‌المللی دانسته است.

«عفو بین‌الملل» با انتقاد از ناشناس ماندن این متهمان در طول برگزاری دادگاه، از ایراد مجازات‌های ظالمانه و غیرمعمول علیه این افراد به شدت انتقاد کرده است. این نهاد گفته هیچ اطلاعاتی در مورد زندانیان یا محکومان به اعدام در آمریکا که عقب مانده ذهنی هستند ندارد و به طور دقیق نمی‌داند کدام بیمار ذهنی قرار است تا سال ۲۰۱۵ در این کشور اعدام شود.

اعدام یک سیاه‌پوست با مواد سمی در آمریکا

اعدام یک سیاه‌پوست با مواد سمی در آمریکا

اعدام یک معلول ذهنی در شهریور ماه امسال در ایالت کارولینای شمالی در حالی که ۳۵ روز در زندان انفرادی بود، سبب بروز انتقادهای شدیدی از آمریکا شد. آمریکا از آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی ۳۰ معلول ذهنی را اعدام کرده و قصد دارد ۱۸ نفر دیگر از آنها را نیز به صندلی الکتریکی بسپارد.

آمریکا با همه ادعاهای حقوق بشری که گوش فلک را پر کرده است، پس از کشور چین رتبه دوم تعداد اعدامی‌ها در جهان را دارا است. البته گزارش‌های بین‌المللی، صرفا به تعداد اعدام‌ها توسط دستگاه‌های قضایی کشورها می‌نگرد و آمار کشتار مردم بی‌دفاع در جنگ‌ها را در بر نمی‌گیرد؛ وگرنه آمار یک میلیون و ۸۰۰ هزار کشته و ۶ میلیون آواره در جنگ عراق و میلیونها نفر در سوریه به تنهایی برای بیان گوشه‌ای از پرونده حقوق بشر آمریکا کافی است.

زندانی‌ها در آمریکا

زندانی‌ها در آمریکا

از سویی دیگر با آنکه آمریکا تنها ۵ در صد جمعیت جهان را دارا است، اما ۲۰ درصد زندانی‌های جهان در این کشور قرار دارند. بر اساس آمار زندانیان ثبت شده، در آمریکا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در زندان به سر می برند و ۷۵۰ هزار نفر زندانبان برای نگهبانی از آنان در این کشور وجود دارد. در آمریکا به دلیل وجود زندانهای مخفی و ثبت نشده، این شک وجود دارد که آمار دولتی بسیار کمتر از تعداد واقعی اعدام‌ها باشد.

شایان ذکر است در کشورهایی مانند آمریکا قوانینی مانند عفو عمومی که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و هر ساله در اعیاد مختلف هزاران نفر از زندانی‌ها مورد عفو و بخشش قرار می‌گیرند وجود ندارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme