https://telegram.me/empireoflies

عطوان: اسرائیل توصیه ژنرال سلامی را جدی بگیرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه الکترونیکی «رای الیوم» که از لندن بروزرسانی می‌شود، یادداشت روز خود را با این سوال مطرح کرد که «آیا نتانیاهو توصیه ژنرال سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را جدی می‌گیرد و برای نجات جانش تمرین شنا در مدیترانه را آغاز خواهد کرد؟».

نویسنده با بیان اینکه چرا نتانیاهو تهدیدهای خود درباره تاسیسات هسته‌ای محرمانه ایران و انبارهای موشک حزب الله که در تریبون سازمان ملل از آن سخن گفت عملی نمی‌کند، پرسید که لبنانی‌ها چگونه با پیام‌های واتساپی اسرائیل مبنی بر هشدار درباره حمله‌ای جدید برخورد می‌کنند؟

به نوشته رای الیوم، «روز جمعه در رزمایش اقتدار بسیجیان شهر اصفهان ژنرال حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت، به نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام می‌کنم که شنا کردن در مدیترانه را تمرین کند چراکه بزودی هیچ راهی جز به دریا گریختن ندارد».

عطوان نوشت: این توصیه بسیاری از جمله ما را شگفت‌زده کرده، هر چند حرف جدیدی نیست؛ سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله چنین توصیه‌ای را چند ماه قبل کرده بود، اما نه خطاب به نتانیاهو بلکه به طور کلی اسرائیلی‌ها و از آنها خواست برای حفظ جان خود از راه دریا به کشورهایی که از آنجا آمدند بگریزند چون اگر موشک‌های حزب الله به شهرهای اسرائیلی شلیک شود، وقتی برای نجات جان خود ندارند.

رای الیوم آورده است: سلامی این توصیه‌ها را مفت و مجانی و به صورت تصادفی مطرح نمی‌کند چون شخصیتی در جایگاه او می‌داند چه می‌گوید و سخنان خود را با دقت انتخاب می‌کند و پیام های خود را در زمان مناسب و به سمت مقاصد مشخصی می‌فرستد تا به نتایج مطلوب برسد، بنابراین مساله بزرگ‌تر از این است که در چارچوب جنگ روانی محدود شود.

این روزنامه افزود: سران اسرائیل در هفته‌های اخیر شروع به تهدید درباره جنگ علیه لبنان و به طور ویژه حزب الله کرده اند و این موج را با سخنرانی نتانیاهو در اواخر سپتامبر گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل به راه انداختند که در آن وی تصاویری به نمایش گذاشت و ادعا کرد که متعلق به تاسیسات هسته ای ایران در منطقه تورقوزآباد تهران و سه انبار موشک حزب الله در نزدیکی فرودگاه بیروت است.

کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی هم خبر داده که از طریق واتساپ هزاران پیام به لبنانی‌ها در بیروت فرستاده و از آنها خواسته است جانب احتیاط را رعایت کنند چون جانشان به دلیل وجود خانه‌هایشان در نزدیکی این انبارها درمعرض خطر است.

آقای «جبران باسیل»، وزیر خارجه لبنان در راس هیاتی ۶۷ نفره مرکب از سفرا و دیپلمات‌های خارجی از جمله سفیر روسیه از این اماکنی که نتانیاهو مشخص کرده بود دیدن کردند که از جمله آنها یک استادیوم فوتبال و دیگری مدرسه‌ای نزدیک سفارت اسپانیا در نزدیکی منطقه ضاحیه بیروت بود تا خودشان دروغ این ادعاها را مطمئن شوند. باسیل گفت، اسرائیل است که تهدیدی برای جان لبنانی‌هاست و در طول سال‌های اخیر یک هزار و ۴۱۷ بار حریم هوایی لبنان را نقض کرده است.

به نوشته رای الیوم، سوال مطرح این است که اگر نتانیاهو از اطلاعات خود درباره نیروگاه‌های اتمی مخفی ایران و انبارهای موشک حزب الله مطمئن بود، چرا آن را بمباران نکرد؛ همان‌گونه که در کمتر از هجده ماه اخیر بیش از دویست بار آنچه اهداف ایرانی در خاک سوریه خواند، هدف حملات هوایی خود گرفت و سال‌ها قبل از این یعنی در سال ۲۰۰۷ هم هواپیماهای اسرائیلی آنچه آن را تاسیسات اتمی در دست احداث در دیرالزور در شرق سوریه خواند، بمباران کرد.

طبق این گزارش، پاسخ به این سوال را می‌توان در این  نکته خلاصه کرد که وحشت از حزب الله و موشک‌های آن برای نتانیاهو موجب می‌شود که وی قبل اینکه به هواپیماهایش بخواهد دستور بمباران لبنان و تخریب منطقه ضاحیه و شهرها و روستاهای جنوب بدهد یک میلیون بار فکر کند همان گونه که در دفعات قبل هم این گونه بوده است.

رأی الیوم ادامه داد که «جنرال سلامی در نطق مذکور خود یک کلام بیان کرد “رژیم صهیونیستی هیچ یک از عناصر یک کشور و حکومت را در اختیار ندارد و در تراز تهدید ما نیست و حزب الله به تنهایی برای درهم پیچیدن اسرائیل کافی است”».

رای الیوم تاکید کرد: واضح تر بگوییم حزب الله به موشک‌های دوربرد یعنی با برد هشتصد تا دو هزار کیلومتری برای انجام ماموریت خود در نابودی رژیم صهیونیستی نیازی ندارد و موشک‌های کوتاه برد با برد سیصد کیلومتر برای این مهم کافی است که حزب الله ده‌ها هزار فروند از آن را که دارای کلاهک‌های بسیار دقیق و ویرانگر است، دارد و همچنین هزاران پهپاد هم در اختیار دارد.

عطوان نوشت: خبر از تحویل سامانه پدافند هوایی اس ۳۰۰ توسط روسیه به سوریه هم هرگونه تلاش اسرائیل برای حمله به لبنان را به اوج دشواری رساند چون این موشک‌ها بردی بالغ بر ۲۵۰ کیلومتر دارد و قادر است هر گونه هواپیماهای اسرائیلی متجاوز را قبل از ورود به حریم هوایی لبنان هدف بگیرد.

«ژنرال‌های بازنشسته اسرائیلی بارها هشدار دادند گنبدهای آهنین اسرائیل قادر به مقابله با هزار موشکی که حزب الله در یک نوبت به حیفا، یافا، تل آویو و نهاریا شلیک کند نیست».

این روزنامه فرامنطقه‌ای در پایان آورده است: در سایه تهدیدهای حزب‌الله و قدرت استراتژیک موشکی ایران و همچنین احیا شدن ارتش سوریه و تسلط آن بر بیش از ۹۰ درصد از خاک سوریه در حالی که به تجربیات بزرگی در جنگ دست یافته است، به اسرائیل توصیه می‌کنیم، سفارش ژنرال سلامی را کاملا جدی بگیرد، این مرد شوخی ندارد و زمان زورگویی اسرائیل به پایان رسیده است؛ اگر غیر این فکر می‌کند شانس خود را امتحان کند، آسمان لبنان به روی او باز است.

انتهای پیام/فارس

«عبدالباری عطوان» در یادداشت روز خود نوشت: به اسرائیل توصیه می‌کنیم توصیه ژنرال سلامی را کاملا جدی بگیرد، این مرد شوخی ندارد و زمان زورگویی اسرائیل به پایان رسیده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme