https://telegram.me/empireoflies

عطاءالله مهاجرانی؛ فرار از دست همسران صیغه‌ای!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «عطاءالله مهاجرانی» در تاریخ ۲ مرداد ۱۳۳۳ و در اراک متولد شد و تحصیلات خود را در رشته تاریخ در دانشگاه‌های اصفهان (کارشناسی)، شیراز (کارشناسی ارشد) و تهران (دکتری) سپری کرد.

مهاجرانی در کارنامه کاری خود مسئولیت‌هایی همچون نمایندگی مجلس، رایزن فرهنگی ایران در پاکستان، معاون رئیس جمهور، عضویت در هیئت امنای خبرگزاری ایرنا، معاونت فرهنگی مرکز تحقیقات استراتژیک، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت اصلاحات و ریاست مرکز گفت‌وگوی تمدن‌ها را داشته است.

«عطاءالله مهاجرانی» که اکنون خود را حامی دموکراسی می‌داند، در دوره دوم دولت سازندگی یعنی در سال ۱۳۷۳ طی مصاحبه‌ای با روزنامه انگلیسی‌زبان «ایران نیوز» در ۸ آبان سال ۱۳۷۳، درباره ریاست جمهوری هفتم، اظهار که باید رئیس جمهور وقت به‌طور مادام‌العمر انتخاب شود!

رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در آذرماه ۱۳۷۸ بیان کردند: “من از وزارت ارشاد توقّع دارم. البته آقای «مهاجرانی» ظاهراً نیستند و خودشان را راحت کردند از اینکه بیایند و حرفهای ما را بشنوند! به‌هرحال، فرق نمی‌کند؛ چه ایشان باشند، چه نباشند، من اعتراضم این است. این اعتراض را بارها هم گفته‌ام، الان هم در جمع شما می‌گویم. وزارت ارشاد در این دو سالی که ایشان در رأس این کار هستند، هیچ کار اسلامی به‌عنوان اسلامی ارائه نداد!… این اوّلین اعتراض من است. فرض کنید من خودم در مورد صدا و سیما، کمتر هفته‌ای است که اعتراضی و اوقات تلخی‌ای نداشته باشم و پیغام تندی ندهم؛ اما صدا و سیما کارهای زیادی را به‌عنوان کار اسلامی انجام داده، برنامه‌های اسلامی و برنامه‌های هنری اسلامی درست کرده و برنامه‌های گزارشی و علمی داشته است. اگر اشتباه و خطا و تخلّف دارد، از آن طرف هم تلاش و کار دارد. من سؤالم این است که وزارت ارشاد، چند کتاب برای تقویت تفکّر اسلامی به‌وجود آورده، چند تا فیلم برای تقویت مبانی فکری اسلامی و انقلابی ساخته و چند تئاتر مناسب داشته است؟ الان مرتّب در این سالهای وابسته به وزارت ارشاد، نمایش و تئاترهایی اجرا می‌شود؛ بعضی‌هایش صددرصد ضدّدین و ضدّانقلاب است! کسانی رفتند، دیدند و آمدند به من گزارش دادند. خوب؛ حالا اگر در کنار دو سه نمونه تئاتر از اینگونه نمونه‌ها، پنج شش نمونه هم به ما نشان می‌دادند که ما این تئاتر را به‌وجود آوردیم، یا این فیلم را اجرا کردیم که مبلّغ اسلام است، من هیچ اعتراضی نمی‌کردم. می‌گفتم بالاخره: «خلطوا عملاً صالحا و آخر سیّئا، عسی اللَّه ان یتوب علیهم» اما این طور نیست؛ هرچه هست، از آن طرف است! این اعتراض من است. من از رفتار وزارت ارشاد، راضی نیستم.”

در سال ۱۳۸۳ خانمی که کارمند سابق مرکز گفت‌وگوی تمدن‌ها بود، عنوان کرد که همسر صیغه‌ای مهاجرانی است و از او شکایت کرد و خواهان ثبت ازدواج شد. مهاجرانی هرگونه ارتباط با او را تکذیب و در بیانیه‌ای «این پرونده را جریان‌سازی جناح سیاسی رقیب» خواند اما در پی شکایت همین زن بازداشت شد. او در ششم مرداد سال ۱۳۸۳ به اتهام ترک نفقه، عدم ثبت واقعه ازدواج و فریب در امر ازدواج روانه زندان شد و ۴ روز بعد با ارائه وثیقه آزاد شد. مهاجرانی در همان جلسه مرداد ۸۳ تعهد می‌کند که ظرف یک ماه نسبت به اخذ رضایت شاکی خود اقدام نماید، اما چند ماه بعد از کشور فرار کرد!

در فروردین ماه ۱۳۸۸ مهاجرانی که در انگلیس به سر می‌برد، به‌عنوان مشاور در امور مسائل و مشکلات ایرانیان خارج از کشور کروبی معرفی شد. پس از انتخابات سال ۸۸ و برافراشته‌شدن آتش فتنه، مهاجرانی با حمایت از فتنه‌گران و با حضور متوالی در شبکه‌های بیگانه از جمله «بی‌بی‌سی فارسی» بر آتش اغتشاشات دمید.

در سالهای اخیر مهاجرانی از راه حضور در رسانه‌های ضدایرانی ارتزاق می‌کرد، تا آنکه وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس در خرداد ۱۳۹۴ اقدام به انتشار ۶۰ هزار سند دیگر از مجموع نیم میلیون سند خارج شده از سیستم الکترونیکی وزارت خارجه عربستان سعودی کرد که در یکی از این اسناد، «عطاالله مهاجرانی» وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای به سفارت سعودی در لندن درخواست کرده بود که آن کشور هزینه تحصیل فرزندش (علی مهاجرانی) در مقطع دکتری دانشگاه واریک را متقبل شود و عربستان نیز با این درخواست موافقت کرده و چکی به مبلغ ۱۶ هزار پوند برای یک سال تحصیلی در وجه نامبرده صادر کرده و پذیرفت که حداقل به مدت چهار سال هر سال حدود ۱۶ هزار پوند بپردازد.

مهاجرانی که پس از افشاگری مذکور تحت فشار قرار گرفته بود، در پاسخ به رسانه‌ها گفت که در زمان مناسب در مورد آنچه ویکی‌لیکس منتشر کرده پاسخ خواهد دهد. اما حدود یک هفته پس از انتشار این خبر، همسر مهاجرانی، منتقدان دریافت کمک‌هزینه تحصیلی پسرش از عربستان را، «جیره‌بگیران اسرائیل»(!) نامید و اظهار داشت: “در این مختصر هم قصد پاسخ گفتن به اراجیف و دروغ‌های رسانه‌ها و افراد مختلف را ندارم!”

«عطاءالله مهاجرانی» که در سالهای نخست انقلاب در مقالاتی خواهان اعدام افرادی مانند «مهدی بازرگان» شده بود، کارش به جایی رسیده که در حوزه سیاسی ابتدا به صورت ضمنی و سپس به صراحت علیه ولایت فقیه موضع‌گیری کرد و در مقاطع مختلف ضد رهبر معظم انقلاب موضع گرفته است.

داستان مهاجرانی که روزی بر ضد «سلمان رشدی» مرتدِ انگلیسی کتاب نوشت و چند سال بعد به عامل انگلیس و آل‌سعود تبدیل شد عبرت‌آموز است. وی در پی فضاحت‌های اخلاقی از کشور خارج شد و به انگلیس پناه برد و در آنجا روند ضد نظام خود را به غایت افزایش داد.

انتهای پیام/

 

در فروردین ماه ۱۳۸۸ مهاجرانی که در انگلیس به سر می‌برد، به‌عنوان مشاور در امور مسائل و مشکلات ایرانیان خارج از کشور کروبی معرفی شد. پس از انتخابات سال ۸۸ و برافراشته‌شدن آتش فتنه، مهاجرانی با حمایت از فتنه‌گران و با حضور متوالی در شبکه‌های بیگانه از جمله «بی‌بی‌سی فارسی» بر آتش اغتشاشات دمید.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.75 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme