https://telegram.me/empireoflies

عصبانیت BBCفارسی از عدم انعکاس آشوب‌های ایران در رسانه ‎های بین‌المللی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه سلطنتی انگلیس اعتراف کرده با وجود آتش‌افروزی این شبکه و برخی شبکه‌های ضدانقلاب دولتی مانند ایران اینترنشنال، رسانه‌های معتبر بین‌المللی به آشوب افکنی در ایران بها ندادند و آن را جدی نگرفتند.

سایت بی‌بی‌سی با وجود اینکه ظرف یک هفته گذشته، تلاش فراوانی برای تهییج به آشوب و بزرگ‌نمایی برخی اغتشاشات در ایران داشت، سرانجام در یادداشتی اذعان کرده «اعتراض‌های ایران، در رسانه‌های معتبر بین‌المللی کمتر بازتاب داشت».

بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت خود نوشته:” رسانه‌های فارسی‌ زبان، به‌سرعت سعی کردند اعتراض‌ها را به شکل ویژه پوشش بدهند اما رسانه‌های بزرگ بین‌المللی چنین نکردند در حالی که تحولات ایران به دلیل نقش منطقه‌ای و اثرات بین‌المللی این کشور، ارزش‌های خبری گوناگونی به این تحولات می‌بخشد.”

این سایت متعلق به دولت انگلیس در ادامه این یادداشت خود تاکید کرده که تجربیاتی مانند اعتراضات سال‌های ۸۸ نشان می‌دهد، رسانه‌های بین‌المللی با حساسیتی متناسب با وزن جهانی ایران، خبرهایش را پوشش داده‌اند. اما در یک هفته گذشته، بازتاب بین‌المللی اعتراضات در ایران، به شکل قابل توجهی از گذشته کمتر بوده است.

بی‌بی‌سی مدعی شد عدم دسترسی و محدودیت اینترنت موجب عدم پوشش اغتشاش ایران در رسانه های معتبر جهانی شده اما واقعیت این است که این رسانه‌ها جهانی و بین المللی که در عمده موارد به دنبال حقیقت هستند به تجربه آموخته‌اند روی دیوار دروغ اپوزیسیون و رسانه‌های زرد مثل BBC و رادیو فردا و ایران اینترنشنال یادگاری ننویسند و آبروی خود را به حراج نگذارند.

در فتنه های ۸۸ و ۹۶ رسانه های جهانی در حالی که مثل امروز فضای رسانه ای آزاد در اختیارشان بود و عمده این رسانه ها در ایران خبرنگار داشتند ولی برخلاف مشی حرفه ای شان به اخبار و اطلاعات دروغ و شبه برانگیز اپوزیسیون به ویژه رسانه های فارسی زبان خارج کشور استناد می کردند که بعد از مدتی این رسانه ها فهمیدند که در چه چاهی افتاده اند.

در فتنه اخیر رسانه های بین اللملی به تجربه دیافته اند که آشوب ها در ایران کاملا سازماندهی شده و با هدایت سرویس های اطلاعاتی غربی عبری عربی بوده و مردم معترض به اوضاع اقتصادی هیچ گاه دست به آشوب و اعتراض مخرب نمی زنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme