https://telegram.me/empireoflies

عصبانیت کارمندان VOA و BBC از پیروزی ترامپ!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در حالی دو هفته از انتخابات ریاست جمهوری آمریکامی‌گذرد که در تایید پیش‌بینی‌ها، به‌نظر می‌رسد انتخاب «دونالد ترامپ» به مذاق عوامل رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه خوش نیامده است!

در چند ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رسانه‌های غربی بخصوص رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه به‌طور بی‌سابقه‌ای رویکرد و جهت‌گیری سیاسی خود را علنی کردند.

شبکه‌هایی مانند «صدای آمریکا» وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا، «رادیو فردا» وابسته به سازمان CIA و «بی‌بی‌سی فارسی» (وابسته به دربار و دولت انگلستان) در ماه‌های گذشته برخلاف قوانین و عرف موجود به طور علنی به‌سوی نامزد حزب دموکرات غش کرده و حتی در روزهای منتهی به انتخاباتِ آمریکا، به ستاد انتخاباتی دموکرات‌ها و «هیلاری کلینتون» تبدیل شدند.

این رسانه‌های وابسته به دولت‌های غربی حتی به همین مقدار هم رضایت ندادند و در برخی از خبرها به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم «دونالد ترامپ» کاندیدای پیروز را تخریب کردند، زیرا فکرش را هم نمی‌کردند این بازرگان آمریکایی پیروز کارزار انتخاباتی در آمریکا باشد و کلینتون با آنهمه ادعا شکست بخورد.

این ناراحتی از آن جهت است که بسیاری از افراد مزدوری که به‌واسطه مشتی دلار از ایران گریخته و به دامان دولت‌های استکباری بخصوص آمریکا و انگلیس پناه بردند، بقای خود در رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه را در موفقیت دموکرات‌ها و شکست جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا می‌دیدند. زیرا دموکرات‌ها بر اساس سیاست‌ها مکارانه و غیرعلنی‌شان توجه بیشتری به ابزار رسانه‌ای دارند؛ به این سبب از دموکرات‌ها آبی برای اپوزیسیون فراری و فعال در رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» گرم می‌شود.

با این حساب، پس عجیب نیست که در روزهای اخیر، حال کارمندان رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «رادیو فردا»، «صدای امریکا» و امثالهم گرفته باشد.

در ذیل نگاهی می‌کنیم به واکنش برخی از عوامل رسانه‌های بیگانه به پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا:

«فهیمه خضرحیدری» مجری «رادیو فردا» و «صدای آمریکا» در واکنش به پیروزی ترامپ در صفحه فیسوکش نوشت: “ساعت هنوز پنج صبح است. شبِ بد دارد روز می‌شود. از خواب پریده‌ام ببینم بیدار شدن در آمریکایی که رئیس‌جمهوری‌اش سکسیست، مردسالار، زن‌باره، بددهن، همجنسگراهراس، اسلام و مسلمان‌هراس، مهاجرهراس، کم‌سواد، لمپن و برج‌ساز است چه‌ حالی دارد. حال خوشی نیست. از دست عواقب دموکراسی حتا به خود دموکراسی هم نمی‌شود دیگر پناه برد … «ون جونز»، تحلیلگر بسی دوست‌داشتی سی‌ان‌ان حرف مهمی می‌زد. او از بچه‌ها می‌گفت. از اینکه به بچه‌هامان می‌گوییم قلدر نباشند، بی‌ادب و بی‌سواد نباشند، به آنها می‌گوییم سکسیسم و نژادپرستی خوب نیست. سفارش می‌کنیم که درس بخوانند. به آنها می‌گوییم با دانش و شعور و فروتنی و وقار است که می‌توانند آینده‌ی سالم قشنگی برای خود بسازند. به آنها می‌گوییم به گروه‌های فرودست و در حاشیه احترام بگذارند و برابری و پذیرشِ دیگری و دیگر بودن را تمرین کنند…و حالا؟ مردی که هیج کدام از اینها نیست، مردی که مطلقا علیه تمام این ارزش‌های اساسی است، نه تنها موفق که قدرتمندترین مرد جهان می‌شود. ون جونز می‌گفت پدر و مادرها دیشب خوابیدند در حالی که از صبحانه‌ی فردا با بچه‌هاشان می‌ترسیدند! …”

«رویا کریمی‌مجد» خبرنگار و مجریِ فمینیست «رادیو فردا» هم در واکنش به پیروزی ترامپ، در فیسبوکش نوشت: “… کم‌کم می‌توانم بفهمم که چرا درصد بالایی از زنان آمریکایی به ترامپ رای داده‌اند. یک روز بعد از انتخاب ترامپ، روخوانی ملانی از سخنرانی میشل اوباما فراموش شده و مردم به لباس مد روز ملانی مهر تایید می‌زنند و او را به عنوان فرست لیدی‌ای با سلیقه‌تر از میشل، به رسمیت می‌شناسند. خب معلوم است که این تفکر به ترامپ رای می‌دهد، چرا شوکه می‌شویم؟”

«مهرانگیز کار» اپوزیسیون فراری و کارشناس رسانه‌های بیگانه که از منتقدان «دونالد ترامپ» بود، در واکنش به پیروزی ترامپ در فیسبوکش نوشت: ” … فکر می‌کنید جمهوری اسلامی تقاضای پناهندگی را از أمثال من می‌پذیرد؟ شوخی نمی‌کنم‌ها. جواب می‌خوام. امشب شب هذیان است. هذیان تب را پایین می‌آورد …”

«کیوان حسینی» خبرنگار «رادیو فردا» در شب پیروزی ترامپ در فیسبوکش نوشت: “بروم بخوابم. خسته‌ام. خیلی خسته‌ام …”

«آرش سیگارچی» خبرنگار «صدای آمریکا» در پی انتخابات ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا در صفحه فیسبوکش نوشت: ” بعضی آمریکایی‌ها در کنایه به انتخاب ترامپ نوشتند: Today isn’t 9/11 but it is 11/9″

«سیاوش اردلان» خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» که رسانه مطبوعش واکنش‌های تندی علیه ترامپ گرفته، در صفحه فیسبوکش، پیروزی ترامپ را خطری برای دنیا دانست و نوشت: “طرح دونالد ترامپ برای صد روز اول: ما فرمان‌های اجرایی اوباما از جمله طرح مقابله با تغییرات اقلیمی را لغو خواهیم کرد؛ ما صنعت ذغال سنگ را احیا می‌کنیم؛ ما مجوز ساخت لوله نفتی از کاندا را تصویب خواهیم کرد؛ ما سیاست‌هایی را که برای طرح‌های اکتشاف نفت محدودیت ایجاد می‌کند لغو می‌کنیم؛ ما توافق پاریس را لغو می‌کنیم و از پرداخت پول به طرح‌های سازمان ملل برای مبارزه با تغییرات اقلیمی متوافق خواهیم کرد …”

انتهای پیام/

 

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme