https://telegram.me/empireoflies

عصبانیت سلطنت‌طلبان از BBC

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزی نیست که شاهد درگیری و جنگ لفظی بین عناصر و گروه‌های مختلف اپوزیسیون نباشیم. در یکی از جدیدترین این درگیری‌ها، بین «بی‌بی‌سی فارسی» و تلویزیون‌های لس‌آنجلسی بخصوص شبکه «کانال یک» درگیری لفظی پیش آمد.

شبکه انگلیسی «بی‌بی‌سی فارسی» چند روز پیش در برنامه «پرگار» به موضوع ایرانیان لس‌آنجلسی پرداخت و علیه تهران‌جلسی‌ها تاخت. در برنامه مذکور که توسط «داریوش کریمی» سردبیر و همسر مدیر جدید شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» انجام شد، «نهضت فرنودی» روانشناس و مجری شبکه لس‌آنجلسی و سلطنت‌طلب «اندیشه»، با اذعان به مشکلات روانشناختی ایرانیان مقیم لس‌آنجلس، گفت: “… برای ایرانیان (درباریان و حامیان رژیم پهلوی) که مجبور به ترک ایران شدند، دشوار هست که باور کنند ایران در بخش‌هایی هم دارد پیشرفت می‌کند … ما اکثراً در ماجراهای مربوط به ایران دچار نوعی PTSD (استرس پس از یک مصیبت و فاجعه) شده‌ایم و ما می‌دانیم هنگامی که مغز از همچین شرایطی عبور می‌کند دچار یک افتراق می‌شود، یعنی اینکه پدیده‌ها را یا تماماً خوب و یا تماماً بد می‌بیند … PTSD اگر درمان نشود تمام عمر همراه انسان خواهد بود …”

«نورالدین پیرموذن»، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی که چند سال پیش به آمریکا گریخت و اکنون ساکن لس‌آنجلس است، در ادامه درباره بی‌‌اعتمادی تهرانجلسی‌ها به یکدیگر گفت: “… اینجا هیچ فردی موجودیت فرد دیگری را قبول ندارد … آن چیزی که من اینجا دیدم به قول یکی از همکاران قبلی من این است که «ما وقتی اینجا به هم دست می‌دهیم بعد از دست دادن انگشتان دستمان را می‌شماریم»! یعنی در خود لس‌آنجلس اینقدر نسبت به هم بی‌اعتماد هستند، مگر آنکه از نظر نگاه سیاسی به هم نزدیک باشند. اما اگر حرف حق بزنی ولی مخالفشان سخن بگویی، انواع و اقسام تهمتها نصیبت می‌شود …”

همچنین «اکبر مهدی»، جامعه‌شناس مقیم لس‌آنجلس در برنامه مذکور با اذعان به وجود فضای باز سیاسی در ایران گفت: “جامعه لس‌آنجلس جامعه کاملاً قطبی است. اما در ایران تنوع طبقاتی و تنوع سیاسی داریم. ولی تنوع سیاسی در ایران شکل رقابتی دارد، یعنی وقتی گروه‌های سیاسی با هم به تعامل می‌پردازند، قبول دارند که طرف مقابل ایرانی است و حق دارد اینجا وجود داشته باشد، اما در لس‌آنجلس اینطور نیست …”

این جامعه‌شناس مقیم آمریکا با اعتراف به رویکرد دیکتاتورمابانه تهرانجلسی‌ها، تصریح کرد: “…  در جلسات سیاسی که اکنون می‌رویم، گهگاه همچنین حالت‌هایی پیدا می‌شود که افراد اعتراض می‌کنند که چرا فلان شخص را به‌عنوان میهمان دعوت کردید و اصلا حق صحبت کردن ندارد … مشکل اکنون ایرانیان خارج از کشور و بخصوص آمریکا مشکل نسلی است. رسانه‌های لس‌آنجلسی اکنون در دست نسل اولیهایی است که پس از انقلاب به آمریکا مهاجرت کردند و انتظارات و خواست‌های فرهنگی همان نسل را پیگیری می‌کنند … نسل دوم و سوم هم اگر در این شبکه‌ها می‌آید در برنامه‌های موسیقی حضور دارد و به مسائل سیاسی کمتر کار دارند …”

اما سخنان مهمانان «بی‌بی‌سی فارسی» با واکنش برخی از شبکه‌های لس‌آنجلسی ازجمله «شهرام همایون» مواجه شد.

«شهرام همایون» کلاه‌بردار فراری و مدیر شبکه سلطنت‌طلب «کانال یک» که از سخنان مهمانان مذکورِ «بی‌بی‌سی فارسی» علیه شبکه‌های لس‌آنجلسی بسیار عصبانی بود، با افشاگری درباره سوابق افراد مذکور، گفت: “چطور این افراد به خود اجازه می‌دهند که بیایند درباره ما اظهار نظر کنند؟ چطور بی‌بی‌سی این افراد را دعوت کرد؟ خیانتی که این شبکه (بی‌بی‌سی) در تاریخ معاصر ایران کرده بی‌سابقه بوده؛ از حمایت از گروه‌های تجزیه‌طلب گرفته تا تفرقه‌افکنی … اگر غیرتی برایمان مانده باید علیه بی‌بی‌سی اقدام کنیم …”

همچنین همایون اعلام کرد که در روزهای آینده به افشاگری درباره عوامل «بی‌بی‌سی فارسی» دست خواهد زد.

به نظر می‌رسد درگیری بین اپوزیسیون سر دراز دارد و آنها نمی‌توانند اختلافات بین یکدیگر را حل کنند، چه آنکه به مقابله با جمهوری اسلامی بپردازند!

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزی نیست که شاهد درگیری و جنگ لفظی بین عناصر و گروه‌های مختلف اپوزیسیون نباشیم. در یکی از جدیدترین این درگیری‌ها، بین «بی‌بی‌سی فارسی» و تلویزیون‌های لس‌آنجلسی بخصوص شبکه «کانال یک» درگیری لفظی پیش آمد. شبکه انگلیسی «بی‌بی‌سی فارسی» چند روز پیش در برنامه …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme