https://telegram.me/empireoflies

عصبانیت اپوزیسیون از اقدام گروه موسیقی «چارتار»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و اپوزیسیون که داعیه دفاع از آزادی بیان و آزادی عقیده را دارند، در برابر اقدام فرهنگی گروهی موسیقی ایران «چارتار» در خارج کشور نتوانستند سکوت کنند.

گروه موسیقی «چارتار» که در تور کنسرت کانادا به سر می‌برد، پس از پایان کنسرت در شهر ونکوور کانادا، در هنگام گرفتن عکس یادگاری تماشاچیان در این کنسرت با آنها، از شرکت‌کنندگان بخصوص بانوان درخواست کردند که با پوشش مناسب و حجاب با آنها عکس بگیرند. اعضای این گروه موسیقی در اقدامی طبیعی برای گرفتن عکس یادگاری با مخاطبین، رعایت پوشش مناسب و عدم‌پوشیدن لباس‌های نیمه عریان توسط زنان را شرط عکس گرفتن یادگاری قرار دادند.

با آنکه بسیاری از مخاطبین و ایرانیان مقیم کانادا ضمن حضور در این کنسرت، درخواست اعضای گروه «چارتار» برای پوشش حجاب اسلامی و رعایت قوانین را پذیرفته و انجام دادند، اما در این میان برخی از رسانه‌های وابسته به دولت‌های غربی و ضدانقلاب، نسبت به این موضوع واکنش تندی نشان دادند و درخواست اعضای این گروه موسیقی برای رعایت پوشش مناسب همگام عکس گرفتن را مغایر آزادی بیان و آزادی پوشش دانستند!!

«بی‌بی‌سی فارسی» رسانه وابسته به دولت انگلیس دراین باره نوشت: “توصیه به زنانی که در کنسرت گروه چارتار شرکت کرده بودند برای رعایت حجاب هنگام گرفتن عکس یادگاری با اعضای این گروه، یکی از مباحث داغ شبکه‌های اجتماعی در چند روز اخیر بود. بحثی که عده‌ای آنرا اعمال محدودیت بر زنان و توهین به آزادی‌های فردی می‌دانند، در حالیکه گروه مقابل با اشاره به بازگشت این گروه موسیقی به ایران آن را راهکاری برای مصونیت آنها از مشکلات احتمالی در این کشور عنوان می‌کردند … کسی که حجاب را تنها برای یک عکس به سر می‌کند، در حقیقت یک پیام را به مخاطب می‌رساند: جمهوری اسلامی نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران هم می‌تواند حجاب را اجباری کند.”

تصویر از وبسایت «بی‌بی سی فارسی»

وبسایت شبکه «صدای آمریکا» با حمله به اقدام گروه «چارتار» نوشت: “در این برنامه از زنانی که قصد داشتند با اعضای گروه عکس بگیرند، خواسته شد حجاب اسلامی را رعایت کنند، و به همین منظور تعدادی روسری و شال هم در سالن فراهم شد … بسیاری از کاربران ایرانی با اعتراض به این حرکت، آن را شرم آور، فرصت طلبانه و غیرحرفه ای توصیف کردند. به باور آنها اعضای گروه چارتار نباید درباره پوشش ایرانیان برون مرزی نظر دهند و برای آنها که خارج از مرزهای جغرافیایی ایران هستند، تعیین تکلیف کنند. برخی هم به همین دلیل، خواستار تحریم کنسرت های بعدی گروه در خارج از ایران شدند …”

تصویر از وبسایت «صدای آمریکا»

رادیو زمانه وابسته به دولت هلند هم با اشاره به موضوع مذکور نوشت: “منتقدان به این رفتار گروه چارتار این نکته را مطرح کرده‌اند که این انتخاب گروه چارتار است که با «بی‌حجاب‌ها» عکس نداشته باشد اما مجبور نیست زنان را به روسری دعوت کند و به حجاب اجباری مشروعیت ببخشد …”

تصویر از وبسایت «رادیو زمانه»

«آرش سیگارچی» خبرنگار شبکه «صدای آمریکا» هم خواستار تحریم کنسرت‌های گروه موسیقی «چارتار» شد و نوشت: “گروه موسیقی چارتار که برای اجرای کنسرت در خارج از ایران به سر می‌برد، از زنانی که خواسته‌اند با آنها عکس یادگاری بگیرند، تقاضا کرده که حجاب داشته باشند و برای این کار روسری‌هایی را هم به این زنان داده است … به قول رندی، شجریان و ناظری و دیگران تو دهه شصت که فضا امنیتی بود، در کنسرت خارج شون روسری به دست ملت نداده بودند! سوال؛ چرا باید کنسرت چنین گروهی رفت؟”

تصویر از صفحه فیسبوک «آرش سیگارچی»

«امید شریفی دانا» از لیدرهای سلطنت‌طلبان مقیم اروپا در صفحه فیسبوکش نوشت: “شنبه شب گروه چارتار که برای کنسرت از ایران به ونکور رفته بود با وقاحت از کسانی که میخواستند با آنان عکس یادگاری بگیرند درخواست کرد حجاب اجباری بر سر کنند. گروه چارتار برای این منظور از ایران تعدادی روسری و چادر نیز به کنسرت ونکور برده بود و نکته غم انگیز اینجا بود خیلی از دختران حاضر در کنسرت حاضر شدند ننگ حجاب اجباری را در کشور آزاد کانادا تنها به خاطر گرفتن یک عکس سلفی بر پیشنانی خود بزنند …”

این سلطنت‌طلب در ادامه طرفداران خود را به خرابکاری در کنسرت‌های آینده گروه چارتار در اروپا تشویق کرد و نوشت: “چارتار دو کنسرت دیگر در تاریخ‌های ۱۶ و ۱۷ سپتامبر به ترتیب در شهرهای مونترال و تورنتو در کانادا دارد و به احتمال قوی پس از کانادا برای اجرای کنسرت در اروپا خواهد آمد. یکی از حربه‌های جمهوری اسلامی برای کنترل ایرانیان خارج از کشور برگزاری چنین کنسرتهای اسلامی در کشورهای غربی می‌باشد و شوربختانه خیلی از کنسرت‌گذاران و ایرانیان خارج از کشور به خواست رژیم خواسته یا ناخواسته با حضور و برگزاری چنین کنسرتهایی تن در داده‌اند … در نهایت مردمی که برای خود پرنسیب قائل نیستند و خود را تنها برای گرفتن یک عکس سلفی با چنین گروه‌ها و خوانندگان سطح دومی بی‌شخصیت می‌کنند، جای تعجبی ندارد ۳۸ ساله جمهوری اسلامی توانسته است بر ایران عزیزمان حکومت کند …”

تصویر از صفحه فیسبوک «امید دانا» (رو دست)

صفحه فیسبوک «ما هستیم» وابسته به «شهرام همایون» هم با عصبانیت عمل گروه چارتار را “تعفن” و “تهوع‌آور” نامید و نوشت: “ایده اوردن روسرى برأى خانمهایى که میخواهند عکس بگیرند تعفن و تهوّع آور است. چنانجه این گرارش توهین امیز درست باشد، باید کنسرت های اینده این کروه را تحریم کرد. جمهوری اسلامی با موزیک و هنر همان خواهد کرد که با ورزش حجابی میکند. رفتن بدون حجاب برای اعتراض کافی نیست.”

معلوم نیست چرا رسانه‌های وابسته به غرب و اپوزیسیون که ادعای آزادی بیان و آزادی حقوق فردی را سر می‌دهند، چرا این حق را برای اعضای گروه موسیقی «چارتار» قائل نیستند و با فشار به اعضای این گروه و حمله به صفحات آنها در شبکه‌های اجتماعی می‌کوشند تا اعضای این گروه را وادار به عذرخواهی اجباری کنند.

عناصر اپوزیسیون و ضدانقلاب بارها نشان داده‌اند برخلاف آنچه علیه جمهوری‌اسلامی و نیروهای انقلابی می‌گویند، خود بسیار معتصب‌تر و ایدئولوژیک‌تر ببه موضوعات مختلف نگاه می‌کنند و داعش‌وار هر کسی که خلاف ارزش‌ها و باورهای سخیف آنها عمل کند را تکفیر و تحقیر و تخریب می‌کنند.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و اپوزیسیون که داعیه دفاع از آزادی بیان و آزادی عقیده را دارند، در برابر اقدام فرهنگی گروهی موسیقی ایران «چارتار» در خارج کشور نتوانستند سکوت کنند. گروه موسیقی «چارتار» که در تور کنسرت کانادا به سر می‌برد، پس از پایان …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. ممنون لطفا توضیحات کامل تری قرار دهید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme