https://telegram.me/empireoflies

عربستان پرچم تفرقه را در جهان اسلام برافراشته است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر دیروز طی سخنانی در نخستین همایش بین المللی حمایت از مردم یمن که در لندن برگزار شد، گفت: جامعه اسلامی باید راه وحدت، آشتی، صلح و امنیت را درپیش بگیرد، اما عربستان در حال جنگ افروزی است.

وی عنوان داشت: دین اسلام و پیروان پیامبرگرامی اسلام باید پیام آور رحمت در جهان باشند اما عربستان، پرچم تفرقه را درجهان اسلام برافراشته و با پرداخت هزینه‌های زیاد، درحال جنگ افروزی در همه مناطق جهان و خاورمیانه است.

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سیاست‌های عربستان را با دین اسلام و منافع مردم این کشور در تضاد دانست و به آل سعود توصیه کرد به جای تفرقه افکنی برای تقویت وحدت مسلمانان تلاش کند.

آیت‌الله اراکی گفت: بیت‌الله الحرام مرکز امنیت جامعه بشری است و کسانی‌که مدیریت این حرم امن الهی را به عهده می‌گیرند، باید امنیت را به جامعه بشری هدیه کنند در حالی که این چنین نیست.

نخستین کنفرانس بین‌المللی حمایت از مردم یمن با هدف آشکار ساختن جنایات آل سعود و اعلام وضعیت وخیم انسانی در این کشور جنگ زده، روز شنبه در لندن آغاز به کار کرد و امروز به کار خود پایان می‌دهد.

در این کنفرانس فعالان حقوق بشر و حقوقدانان و شخصیت‌های سیاسی از کشورهای هلند، کانادا، آلمان، اسپانیا و ایتالیا، ایران و نمایندگانی از پنج سازمان حقوق بشر شرکت کردند.

هدف از برگزاری این کنفرانس نشان دادن وضعیت وخیم انسانی و اقتصادی یمن و آثار ناشی از تهاجم عربستان سعودی علیه یمن به سراسر جهان است.

دور شدن از اجرای احکام الهی، جامعه بشری را با نبود امنیت مواجه می‌کند

دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین، در خطبه‌های نماز جمعه در مرکز دارالاسلام شهر لندن، با اشاره به اهمیت و جایگاه مساجد به ویژه بیت‌الله الحرام گفت: خداوند تبارک و تعالی کعبه را محل امنی برای انسان‌ها حتی گناهکاران قرار داده است و مهمترین هدف پیامبران نیز ایجاد صلح و آرامش و امنیت برای همه افراد جامعه و مبارزه با انواع ظلم و ستم نسبت به حقوق دیگران بوده است.

آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: دیدگاه اسلام درباره تحقق امنیت اجتماعی بر اساس ایمان به خداوند است چرا که امنیت جز در پرتو ایمان به خدا و رهبری الهی جامعه و تأسیس نظام الهی محقق نمی‌شود و بدون استقرار این نظام، امنیت در جوامع بشری هرگز ایجاد نخواهد شد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: دور شدن از اجرای احکام الهی، جامعه بشری را با نبود امنیت مواجه می‌کند و افزایش پدیده ناامنی در منطقه ما و همه نقاط جهان منتشر شده است و همچنین پدیده استعمار ملت‌ها، نتیجه همین دور شدن از اجرای احکام الهی است.

وی همچنین با اشاره به مساجد در دین اسلام گفت: در دین اسلام مساجد دو نوع هستند، مساجدی که بر اساس تقوا بنا شده‌اند و مساجد ضرار که بر اساس نشر اندیشه افراط‌گرایی تأسیس شده‌اند.

آیت‌الله اراکی افزود: یکی از مهمترین مشکلات ما در جهان اسلام آن است که مسجد الحرام به وسیله سارقان بیت‌الله الحرام اشغال شده، چنان‌که در حدیثی این توصیف آمده است که رسول خدا (ص) صفت سارقان مسجد الحرام را ذکر کردند یعنی کسانی که همه منافع این مسجد را به سرقت می‌برند و مسجد الحرام را تبدیل به معدن و مرکزی برای فساد و تروریسم می‌کنند. لذا از خداوند متعال مسألت می‌کنیم که خانه خود را از شر کسانی که در زمین فساد به راه می‌اندازند، نجات دهد.

دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب در بخش دیگری از خطبه‌های خود خواستار دفاع از مظلومیت ملت‌هایی شد که در معرض ظلم و تروریسم قرار گرفته‌اند مانند ملت یمن، فلسطین، عراق و سوریه.

وی همچنین تأکید کرد: خواسته‌های ملت بحرین که شامل برگزاری انتخابات آزاد، از بین بردن تبعیضات مذهبی و توقف سلب تابعیت شهروندان با اصالت بحرینی است خواسته‌هایی به حق است که همه قوانین و میثاق‌های بین‌المللی آنها را قبول دارند. حاکمان بحرین هم دارای اصلیت غیربحرینی هستند که برخی قدرت‌های منطقه آنها را بر این کشور مسلط کرده‌اند.

آیت‌الله اراکی با اشاره به بحران یمن نیز خواستار احترام به انتخاب ملت یمن در مورد کسانی شد که به حق جانشین انصارالله و همپیمانان آنها می‌شوند و اظهار داشت: اینان باید بگذارند که ملت یمن پارلمان و دولت خود را خودش آزادانه و بر اساس منافع خود انتخاب کند.

وی در همین رابطه از موضع دبیرکل سازمان ملل متحد که بالاجبار نظام عربستان سعودی را از لیست سیاه کشورهای ناقض حقوق بشر کودکان حذف کرد، به شدت انتقاد کرد و گفت: ملت‌های مسلمان از اینگونه مشکلات و ظلم و ستم‌ها که منشأ بیشتر آنها نظام‌هایی چون نظام سعودی حامی تروریسم است، رنج می‌برند.

انتهای پیام/فارس

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه عربستان، پرچم تفرقه را درجهان اسلام برافراشته است،‌ گفت: بیت‌الله الحرام مرکز امنیت جامعه بشری است و کسانی‌که مدیریت این حرم امن الهی را به عهده می‌گیرند، باید امنیت را به جامعه بشری هدیه کنند، در حالی که این چنین نیست.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme