https://telegram.me/empireoflies

عربستان «تلویزیون و رادیوی فارسی حج» را راه‌اندازی کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «عادل بن زید الطرفی» وزیر فرهنگ و رسانه‌های عربستان شب سه شنبه (شب گذشته) بخش فارسی رادیو و تلویزیون حج را برای فارسی زبانان افتتاح کرد.

پایگاه خبری «بنا»، گزارش داد که رادیو و تلویزیون «حج ۱۴۳۶» به منظور اطلاع رسانی درباره مناسک و رویداد‌های حج و تحرکات حجاج از مکه به مدینه راه اندازی شده  و قرار است اقدامات عربستان در موسم حج نیز تحت عنوان «خدماتی که به حجاج ارائه» می‌دهد در قالب برنامه‌های مستند از این شبکه پخش شود.

وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ عربستان تأکید کرد که قرار است این شبکه در چهار ماهواره عرب ست، نایل ست، یاه ست و هاتبرد برنامه‌های خود را برای بیش از ۱۳۰ میلیون فارسی زبان در سراسر جهان پخش کند.

این شبکه همچنین بر روی موج FM رادیو در مکه و سراسر جهان قابل دریافت خواهد بود و قرار است برنامه‌های این شبکه به صورت ۲۴ ساعته با تیمی ۸۰ نفره پخش شود.

عربستان طی چند سال گذشته تلاش می‌کند تبلیغات وهابیت در سراسر جهان را افزایش دهد؛ از ساخت مساجد در کشورهای اروپای شرقی گرفته تا تأسیس مدارس مذهبی برای جذب مسلمانان سنی و شیعه به وهابیت.

این کشور سرمایه گذاری‌های هنگفتی در این زمینه انجام داده ؛ «محمد العریفی» از مبلغان وهابی در عربستان که به حمایت از گروه‌های تروریستی از جمله داعش معروف است پیشتر صفحه ای فارسی در یکی از شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت که در آن به ترویج مذهب دویست ساله وهابیت می پردازد.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. نباید تصویر شماره فرکانس این شبکه فارسی زبان رادیو و تلویزیون «حج ۱۴۳۶ روکه عربستان وهابی تاسیس کرده که توی این عکس هست رومنتشر میکردید ازکجا معلوم چیزهایی که این شبکه درآینده تولید میکنه مضرنباشه اصویر شماره فرکانسش رو حذف کنید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme