https://telegram.me/empireoflies

عربستان به سمت بحران پیش می‌رود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پایگاه ایتالیایی «رم نیوز تریبیون» روز چهارشنبه در گزارشی با موضوع وضعیت عربستان سعودی در سایه بیماری پادشاه این کشور و کاهش قیمت نفت، نوشته است که ریاض ممکن است در مسیر بحرانی بزرگ قرار داشته باشد.

در ابتدای این مطلب که در بخش یادداشت مهمان این پایگاه منتشر شده، آمده است: «همزمان شدن چند مسئله، که برخی از آن‌ها دیرینه و برخی دیگر جدید هستند، ممکن است عربستان سعودی که متحد قدیمی ایالات متحده در خاورمیانه را در مسیر بروز بحران قرار داده باشد.»

این گزارش می‌افزاید: «عبدالله پادشاه ۹۰ ساله این کشور، بیمار است و در بیمارستان بستری شده است. با توجه به اهمیت رقابت میان شاهزادگان متعدد عربستان سعودی، انتقال قدرت، همواره امری حساس بوده است.»

این پایگاه در ادامه به اثرات کاهش قیمت نفت پرداخته و نوشته است که این موضوع، خود عربستان را نیز با خسارت مواجه کرده و موجب بروز کسری در بودجه این کشور شده است. با این وجود، ریاض ترجیح داده است تا بر ذخایر خود تکیه کند و برای افزایش قیمت نفت، تولید خود را کاهش نداده است.

جمعیت اندک و همچنین مرزهای ناآرام عربستان از دیگر چالش‌ها و المان‌های تهدیدآمیزی است که از دید این پایگاه پیش روی عربستان سعودی قرار دارد. رم نیوز تریبیون در این گزارش به اختلاف‌نظرهای موجود میان آمریکا و عربستان در منطقه، به خصوص در رابطه با عراق نیز اشاره کرده و نوشته است که ریاض از روی کار آمدن حکومتی شیعی در عراق ناخرسند است.

در پایان این گزارش آمده است: «روی هم رفته، اکنون برهه‌ای است که وضعیت عربستان سعودی با ابهامی بزرگ مواجه است.»

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme