https://telegram.me/empireoflies

عذرخواهی سعودی‌ها پس از نمایش مضحک برای تحقیر ایران+فیلم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرقابت‌های کشتی کچ، دبلیو دبلیو ای، در جده برگزار شده است. این برنامه با عنوان “عظیم‌ترین نزاع سلطنتی” تبلیغ شده است.

مردان و زنان می‌توانستند در استادیوم برگزارکننده این برنامه حاضر شوند ولی به کشتی‌گیران زن اجازه نداده بودند در خود رقابت‌ها شرکت کنند.

ولی وقتی یک ویدئوی تبلیغاتی در میانه این برنامه پخش شد که زنان کشتی‌گیر را نشان می‌داد، تلویزیون دولتی عربستان سعودی پخش این برنامه را قطع کرد.

به گزارش بی بی سی، مقام‌های ورزشی عربستان سعودی بابت پخش این “صحنه‌های مستهجن” پوزش خواسته‌اند.

این برنامه هم‌چنین از نظر حضور دو نفر با پرچم ایران و شکست‌خوردن آنها موردتوجه شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

در این نوع برنامه‌های کشتی کچ، شرکت‌کنندگان طبق یک سناریوی از پیش تعیین شده، دست و پنجه نرم می‌کنند و شکست می‌خورند یا پیروز می‌شوند.

در این برنامه دو ورزشکار ایرانی-آمریکایی که با نام “برادران داوری” شناخته می‌شوند، برای مبارزه با یک گروه چهار نفره از کشتی‌گیران با پرچم عربستان سعودی وارد رینگ شدند. آنها در این برنامه حسابی کتک خوردند و در نهایت مغلوب شدند.

این رقابت صحنه‌سازی‌شده، واکنش‌های متفاوتی برانگیخت.

برخی کاربران سعودی نوشتند که وقتی ایران رقیب عربستان است، اصلا چرا باید پرچم ایران در چنین برنامه‌ای حضور داشته باشد، در حالی که ورزشکاری از ایران حضور ندارد.

دانلود

برخی هم چنین برنامه‌ای را یک جور خیال‌پردازی سعودی‌ها خواندند.

از جمله این کاربر ایرانی که در توییتش نوشت: “بانمک است که عربستان سعودی در یک کشتی الکی، ایران را شکست می‌دهد. ولی ایران در کشتی واقعی، هر سال در المپیک و مسابقات جهانی کشتی مدال طلا می‌برد!”

یک کاربر منتقد حکومت سعودی هم با انتقاد از هزینه چنین برنامه‌ای نوشت: “کسی که با این مسابقات سر و کار دارد می‌گوید که دولت ابن‌سعود ۱۰ میلیون دلار به این دو کشتی‌گیر داده تا این صحنه زشت را علیه ایران راه بیندازند. کل این صحنه‌سازی ۵دقیقه طول کشیده یعنی هر کشتی‌گیر، دقیقه‌ای یک میلیون دلار گرفته. یعنی در یک دقیقه بیشتر از حقوقی دریافت کرده‌اند که یک سرباز بیچاره طی ۲۰ سال در مرزهای جنوبی ما می‌گیرد.”

حدود ۶۰ هزار مرد و زن و کودک در استادیوم شهرک ورزشی ملک عبدالله به تماشای این برنامه رفتند. البته زنان باید لزوما همراه با یکی از مردان “مَحرم” می‌رفتند.

گزارش شده که هزینه این مسابقه با حضور پرچم ایران را مقام‌های ورزشی عربستان پرداخته‌اند.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

مقام‌های عربستان سعودی که سعی داشتن با به راه انداختن رقابت‌های نمایشی کشتی کچ، ایران را تحقیر کنند، نه تنها با انتقاد سعودی هاغ مواجه شدند بلکه مجبور به عذرخواهی هم شدند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme