https://telegram.me/empireoflies

عدم حمایت رضا پهلوی از تجمع در پاسارگاد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: عناصر و گروه‌های اپوزیسیون بخصوص سلطنت‌طلبان با حمایت رسانه‌های بیگانه و وابسته به دولت‌های غربی، در سالهای اخیر با تبلیغ بر روی روز هفتم آبان ماه، این روز را به‌عنوان «روز کوروش» معرفی می‌کنند. رسانه‌های بیگانه با تبلیغ بر روی این روز در تلاشند تا با مطرح کردن مظاهر و ارزش‌های باستانی، آن را برابر ارزش‌های اسلامی قرار دهند و به خیال خود باورهای دینی ملت ایران را تضعیف کنند.

اما روز مذکور که قرار بود با فراخوان عمومی و برگزاری مراسمی به نمادی برای اتحاد سلطنت‌طلبان و باستان‌گرایان تبدیل شود، اکنون به بهانه‌ای برای افزایش اختلاف و شکاف بین عناصر اپوزیسیون بدل گشته است. از رو زها و هفته های قبل موجی در میان سلطنت طلبان و طیف های مختلف آنها شروع شده که هر کدام یک روز را برای برگزاری جشن و یاد بود برمی گزینند.

مثلا شهرام همایون که خود را سردسته طیفی از سلطنت طلبان لس آنجلس نشین می داند از طرفداران خود خواست تا به‌جای هفتم آبان، در روز پنجم آبان که جمعه است، در پاسارگاد حضور یابند و روز هفتم آبان به منازل خود بروند. این سخنان همایون با اعتراض شدید بسیاری از سلطنت‌طلبانی مواجه شد که از هفته‌ها پیش در پی تبلیغ مراسم هفتم آبان بودند. استدلال همایون این است که روز هفتم آبان مصادف با روز کاری یکشنبه است و بهتر است که این مراسم در روز پنجم آبان که جمعه است برگزار شود.

پس از این سخنان «شهرام همایون» مدیر و مجری تلویزیون لس‌انجلسی «کانال یک» و حتی اعلام کردن شعارهای اختصاصی در روز مورد نظر، «بهرام آبتین» از سلطنت‌طلبان تندرو به همایون حمله کرد و گفت: “… او یک شارلاتان است که قبل انقلاب مامور ساواک بود و الان مزدور جمهوری‌اسلامی است …”

«خسرو فروهر (صمدی)» دیگر سلطنت‌طلبی بود که همایون را مورد آماج حملات خود قرار داد. فروهر که یکی از حامیان «ربع پهلوی» و از دوستان نزدیک «امیرعباس فخرآور» است، با بیان اینکه همایون روزی از دشمنان مجاهدین‌خلق (منافقین) بود، اما اخیرا از آنان حمایت می‌کند و عکس رجوی را در کنار عکس شاهزاده قرار می‌دهد، تصریح کرد: “… افرادی مانند همایون به مراسم هفتم آبان به چشم یک منبع تجارت نگاه می‌کنند و حرف از پهلوی می‌زنند تا بیشتر پول در بیاورند و نان به نرخ روز خور هستند …”

رضا پهلوی هم در پیامی که چند روز پیش صادر کرد تنها این روز را یاد آوری نمود و به همیهنان هیچ چیزی در خصوص تجمع در یان رو زنگفته که همین موضوع مورد شکایت و انتقاد بسیاری از طرفداران وی قرار گرفته است

رضا پهلوی قبل از این در واکنش به درخواست یکی از طرفدارانش درخصوص روز کوروش، به صورت پرخاشگرانه ای،گفته بود: «من هیچ دخالتی نمی کنم و نخواهم کرد … من در این مورد موضع گیری خاصی نمی کنم… چرا می خواهید پای من را وسط بکشید».

بعد از این اظهارات و هجوم طرفداران به رضا پهلوی و به دلیل این که وی در اذهان طرفداران خود منزوی نشود به اجبار روز کوروش را تبریک گفت و یک بار دیگر بر این موضوع صحه گذاشت که تجمع در پاسارگاد اصلا برایش مهم نیست و این محل را یک محل صرفا تاریخی میداند.

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme