https://telegram.me/empireoflies

عبرت‌های آندلس

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هرگاه که سخن از جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمنان ایران اسلامی می‌شود، ذهن‌ها به سوی واقعه آندلس و فروپاشی تمدن باشکوه اسلامی در غرب اروپای امروز می‌رود.

بر اساس نظر بسیاری از محققان و مورخان، یکی از علل شکست مسلمانان در آندلس، رواج و گسترش انحرافات جنسى و ضعیف‌شدن مبانى اخلاقى مسلمانان بود که در نتیجه آن حکومت هشتصد ساله مسلمانان بر اسپانیای امروزی، از بین رفت. در هنگام حکومت مسلمانان بر آندلس، هنگامی که مسیحیان دریافتند که با جنگ رو در رو نمی‌توان در برابر توان رزمى مسلمانان ایستاد، تصمیم گرفتند با گستردن فساد و فحشا و گسترش بی‌بندوبارى، نیروى محرکه حکومت مسلمانان را که‌‌ همان ایمان جوانان بود، از کار بیندازند.

بزرگان مسیحی براى تفریح و خوشگذرانى جوانان مسلمان پارک‌هاى زیبایى ساختند و دختران دل‌رباى مسیحى را به آن پارک‌ها فرستادند و از آنان به‌عنوان ابزار فریب و غافل‌کردن جوانان مسلمان بهره بردند.

دختران مسیحى در پارک‌ها می‌گشتند و با طنّازى و عشوه‌گرى جوانان مسلمان را تحریک نموده، آنان را در گرداب شهوت غرق می‌کردند. در نتیجه جوانانى که تا چندى پیش، تفریحشان تمرین تیراندازى و اسب‌سوارى و شمشیرزنى و یا گفت‌و‌گوهاى علمى بود، به سوى مراکز فساد و بی‌بندوباری روانه شدند.

بزرگان مسیحی براى گمراه‌کردن جوانان مسلمان، مراکز شبانه مجلّلى آماده کردند که در آن‌ها دوشیزگان مسیحى به عنوان پیش‌خدمت از افراد پذیرایى می‌کردند. برنامه‌ریزان این توطئه براى انجام کامل اهداف شومشان، این مراکز فساد را شبانه‌روزى کرده بودند و به‌طور رایگان از جوانان مسلمان پذیرایى می‌کردند.

حتى بر اساس گواه تاریخی، یکى از کشیشان مطرح آندلس با خرید انگورهاى شهر قُرطبه، شراب‌های بسیاری می‌ساخت و قسم یاد کرده بود که آن شراب‌ها را جز به جوانان مسلمان ندهد. پاپ نیز سالانه بودجه هنگفتی به امر گسترش می‌خوارگى میان مسلمانان اختصاص می‌داد و اینگونه در فریب جوانان مسلمان سنگ تمام می‌گذاشت.

تاجران مسیحى نیز با پرداختن به خرید و فروش انواع مشروبات الکلی، به این پروژه تهاجم فرهنگی شتاب می‌بخشیدند. سرانجام مسیحیان توانستند با اقدام‌هاى یاد شده، زشتى و قبح گناه را در دید جوانان مسلمان بشکنند.

رفته رفته مسلمانان در منجلاب فحشا و فساد، غوطه‍ور شدند و روحشان با گناه و آلودگى‌ها عجین گردید و پاکى و صفاى خود را از دست دادند. جوانانى که روزگارى براى آموختن اخلاق و تقوا و خودسازى بر یکدیگر پیشى می‌گرفتند و همواره در پى شهادت‌طلبى و پیش برد اسلام بودند، اکنون همچون بیماران، دواى درد خود را در پارک‌ها و کلوپ‌هاى مستى و فساد و مى‌خوارگى و ابتذال می‌جستند.

با این حال، افرادى که شب و روز به خوش‌گذرانى و لذت‌هاى جنسى عادت کرده بودند، چگونه حاضر بودند این همه لذت‌ها را با جنگ و خون‌ریزى عوض کنند؟

در نتیجه جوانان مسلمان موافق هرگونه حکومتى بودند که مناسب حالشان باشد و وسایل مستى و می‌گسارى آنان را فراهم کند.

با مقایسه واقعه آندلس و تهاجم فرهنگی این روزهای استکبار جهانی علیه ملت‌های مسلمان، خطر تکرار فاجعه آندلس مسلمانان را تهدید می‌کند. قدرت‌های استکباری هر ساله میلیاردها دلار بودجه برای ترویج فرهنگ خود و تضعیف ارزش‌های اسلامی  اختصاصی می‌دهند.

رسانه‌ها به‌عنوان ابزارِ دستِ استکبار جهانی نقش مهمی در تهاجم فرهنگی و آندلسیزه‌کردن کشورهای اسلامی دارند. رسانه‌های وابسته به غرب در سالهای اخیر فعالیت‌های خود را در جهت ترویج فرهنگ غربی و غیر اسلامی در کشورهای منطقه ازجمله افغانستان، تاجیکستان، آذربایجان و …گسترش داده‌اند، و این امر توجه بیشتر نهادها و دستگاه‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را می‌طلبد.

موضوع تهاجم فرهنگی و آندلسیزه‌کردن کشورهای اسلامی به حدی مهم‌ست که امام خامنه‌ای در سالهای اخیر چندین بار به این موضوع پرداخته است.

امام خامنه‌ای درباره برنامه دشمنان برای آندلسیزه کردن ایران فرمودند: “سیاست امروز، سیاست اندلسى کردن ایران است! موضوعى که من با شما در میان مى‌گذارم شکل موعظه ندارد؛ بلکه موضوعى اساسى است که با بهترین عناصر یک ملت – که شما جوانان باشید – در میان گذاشته مى‌شود. فقط شما مخاطب من نیستید؛ این سخن را جوانان سراسر کشور هم خواهند شنید. نسل جوان کشور که بیش از نیمى از ملت و جمعیت کشور است، باید بداند در مقابل آرزوهاى بزرگ، آرمانهاى بلند و هدفهاى مقدّس و قابل قبول و موجّه او چه موانعى وجود دارد. روزگارى مسلمانان در جنوب اروپا و در اسپانیا تا جنوب فرانسه، کشورى اسلامى به‌وجود آوردند. این کشور مهد تمدّن شد و علم در اروپا از همان تمدّن اندلسىِ قرون اوّلیه‌ى اسلام شکوفا گردید. شکوفایى علم در آن سرزمین، داستانهایى دارد و خودِ غربیها نیز به آن معترفند. البته اکنون سعى مى‌کنند این ورق را از تاریخ علم حذف و نام مسلمانان را به‌کلّى پاک کنند؛ اما خودِ آنها، این تاریخ را ثبت کرده‌اند و البته در تواریخ ما هم ثبت شده است … اروپاییها وقتى خواستند اندلس را از مسلمانان پس بگیرند، اقدامى بلند مدّت کردند. آن روز صهیونیستها نبودند؛ اما دشمنان اسلام و مراکز سیاسى، علیه اسلام فعّال بودند. آنها به فاسد کردن جوانان پرداختند و در این راستا انگیزه‌هاى مختلف مسیحى، مذهبى یا سیاسى داشتند. یکى از کارها این بود که تاکستانهایى را وقف کردند تا شراب آنها را به‌طور مجّانى در اختیار جوانان قرار دهند! جوانان را به سمت زنان و دختران خود سوق دادند تا آنها را به شهوات آلوده کنند! …” (۱)

رهبر معظم اقلاب همچنین در سخنرانی دیگری فرمودند: “هاجم فرهنگی، مثل خودِ کار فرهنگی، اقدامِ آرام و بی سر و صدایی است. یکی از راههای تهاجم فرهنگی، این بوده است که سعی کنند جوانان مؤمن را از پایبندیهای متعصّبانه به ایمان، که همان عواملی است که یک تمدّن را نگه می‏دارد، منصرف کنند. همان کاری را که در اندلس، در قرنهای گذشته کردند. یعنی جوانان را در عالم، به فساد و شهوترانی و میگساری و این چیزها مشغول کردند. این کار، حالا هم انجام می‏گیرد.” (۲)

“شما به کتاب پیرروسو – «تاریخ علوم» –  نگاه کنید؛ آن‏جا می‏گوید: چهار پنج قرن قبل تاجری در یکی از کشورهای اروپایی به استادی مراجعه می‏کند و می‏گوید می‏خواهم فرزندم درس بخواند؛ او را به کدام مدرسه بفرستم؟ استاد در جواب می‏گوید اگر به همین چهار عمل اصلی – جمع و ضرب و تفریق و تقسیم – قانع هستی، می‏توانی او را به هر کدام از مدارس کشور ما یا دیگر کشورهای اروپایی بفرستی؛ امّا اگر بالاتر از آن را لازم داری، باید او را به کشور اندلس یا به مناطق مسلمان‏نشین بفرستی. این را پیرروسو می‏نویسد؛ این حرف من نیست. جنگهای صلیبی به آنها کمک کرد تا از ما بیاموزند. هجرت دانشمندان آنها به این مناطق، کمک کرد تا از ما بیاموزند. هجرت دانشمندان ما به مناطق آنها و منتقل شدن کتابهای ما به آنها، کمک کرد تا از ما بیاموزند. یک روز آنها از ما یاد گرفتند و شاگرد ما بودند، بعد شدند استاد ما؛ الان هم ما از آنها یاد می‏گیریم و شاگرد آنها می‏شویم و بعد می‏شویم استاد آنها. پس نسل دانش‏پژوه و محقق و پژوهنده‏ی کشور ما بداند؛ امروز اگر برتری علمی با غربی‏هاست، در آینده‏ی نه چندان دوری با همت و اراده‏ی شما می‏توان کاری کرد که فردا آنها از شما یاد بگیرند.” (۳)

——-

منابع:

۱- بیانات امام خامنه‌ای در دیدار با جوانان سیستان و بلوچستان  (۱۳۸۱/۱۲/۰۶)

۲- بیانات امام خامنه‌ای در دیدار جمعی از کارگزاران فرهنگی (۱۳۷۱/۰۵/۲۱)

۳- سخنرانی امام خامنه‌ای در تاریخ ۱۳۸۳/۰۴/۱۷٫

انتهای پیام/

هرگاه که سخن از جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمنان ایران اسلامی می‌شود، ذهن‌ها به سوی واقعه آندلس و فروپاشی تمدن باشکوه اسلامی در غرب اروپای امروز می‌رود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.6 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme