https://telegram.me/empireoflies
تلفات بالای کشتار توسط تروریست‌های داخلی در آمریکا این تردید را ایجاد کرد که آیا قتل مسلحانه به یکی از عوامل اصلی مرگ و میر این کشور تبدیل شده است.

عامل اصلی مرگ و میر در میان آمریکایی‌ها چیست؟ +نمودار

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدو کشتار بیرحمانه توسط «تروریست‌های داخلی» در آمریکا به مرگ ۳۴ نفر انجامید و این تردید را ایجاد کرد که آیا قتل مسلحانه قرار است به یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در آمریکا تبدیل شود؟ نگاهی به آمار ۱۰ عامل اصلی مرگ در ایالات متحده نشان می‌دهد در همان ۴۸ ساعت صدها آمریکاییِ دیگر بخاطر عواملِ قابل پیشگیری جان خود را از دست داده‌اند.

رقابت نفس‌گیر آمریکایی‌های مسلح با تصادفات جاده‌ای در کشتن خودشان! + نمودار

خودکشی

از هر ۱۰۰۰ نفر، چهار نفر در سال اقدام به خودکشی می‌کنند، اگر چه در سال ۲۰۱۷ میلادی ۴۷ هزار نفر از آنها موفق شدند خود را بکشند یعنی روزانه ۱۲۲ نفر. باقی نجات یافتند. مردها سه برابر و نیم زنها بخاطر خودکشی می‌میرند و سفیدپوستان، مخصوصاً میان‌سالان ۷۰ درصد از مرگ و میر ناشی از خودکشی را در آمریکا به خود اختصاص می‌دهند. با توجه به وفور اسلحه گرم در بسیاری از ایالت‌های آمریکا، نیمی از خودکشی‌ها با اسلحه گرم انجام می‌شود.

تصادفات جاده ای

تلفات تصادفات جاده‌ای در دهه‌اخیر نسبت به گذشته کمتر شده اما همچنان رقمی بیش از ۳۵ هزار را به خود اختصاص می‌دهد یعنی روزانه ۱۰۰ نفر. این رقم برای سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۷۱۳۳ نفر بوده است به علاوه سه میلیون نفری که سالانه در این تصادفات مجروح می‌شوند. حدود ۶ درصد از تصادفات جاده‌ای در ایالات متحده منجر به مرگ و ۲۷% منجر به جراحت می‌شود. سه عامل اصلی تصادف منجر به مرگ در آمریکا، مصرف الکل، سرعت غیرمجاز و رانندگی خطرناک است.

رقابت نفس‌گیر آمریکایی‌های مسلح با تصادفات جاده‌ای در کشتن خودشان! + نمودار

آمار تلفات تصادفات جاده‌ای از ۱۹۷۵ تا کنون در ایالات متحده آمریکا

دیابت

دیابت از جمله قابل پیشگیری‌ترین بیماری‌ها و در عین حال کشنده‌ترین بیماری‌ها در ایالات متحده است. سه درصد از مرگ و میرها در آمریکا به این بیماری تعلق دارد یعنی بیش از ۸۰ هزار نفر در سال یا به عبارتی ۲۱۸ نفر در روز. چاقی، مصرف بیش از حد برخی مواد غذایی و البته سابقه ارثی از عوامل اصلی دیابت به شمار می‌آید.

آنفولانزا و ذات الریه

برخلاف تصور، آنفولانزا می‌تواند از کشنده‌ترین بیماری‌ها باشد. کودکان، سالمندان و زنان باردار در صورت ابتلا به آن بیش از بقیه در معرض مرگ قرار می‌گیرند. ۱.۸۸ درصد از مرگ و میر در ایالات متحده به همین بیماری مرتبط است یعنی بالغ بر ۵۱ هزار نفر در سال و ۱۴۰ نفر در روز.

سایر عوامل اصلی مرگ و میر: سکته و تروریسم داخلی!

بیماری‌های قلبی و عروقی، سکته، مشکلات کلیوی، آزایمر و سرطان از دیگر عوامل مرگ و میر در آمریکا هستند که البته همه آنها به افزایش سن نیز مرتبط است. اما در سال‌های اخیر به عامل دیگری برخورده‌ایم که ربطی به سن ندارد:‌ کشتار مسلحانه. دو کشتار بیحرمانه در دِیتون و ال‌پاسو توسط آنچه برای اولین بار از سوی مقامات آمریکایی به «تروریست‌های داخلی» نسبت داده شد، طی دو روز ۳۴ کشته روی دست آمریکاییان گذاشت. واقعه ال‌پاسو با ۲۰ کشته هشتمین کشتار بزرگ در سال‌های اخیرِ آمریکا را به خود اختصاص داد.

سایر عوامل اصلی مرگ و میر: سکته و تروریسم داخلی!

تازه چند روز قبل از آن نیز یک جوان ۱۹ ساله، سه نفر از جمله دو کودک را به رگبار بست و همه اینها جدا از قتل اشتباهی سه نفر در هر روز به دست پلیس آمریکا است. قتل با سلاح گرم اعم از خودکشی و دیگرکشی در سال ۲۰۱۷ به اوج خود نزدیک به ۴۰ هزار نفر رسید، ‌ یعنی بیش از ۱۰۰ نفر در روز.

به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که تروریسم داخلی را نیز به عوامل مرگ و میر آمریکاییان اضافه کنیم!

منابع:

Suicide Statistics

https://www.healthline.com/health/leading-causes-of-death#influenza-and-pneumonia

https://www.statista.com/statistics/۱۹۱۵۲۱/traffic-related-fatalities-in-the-united-states-since-۱۹۷۵

https://www.marketwatch.com/story/there-have-been-۴۷۲۲۰-gun-incidents-in-the-us-in-۲۰۱۸-and-here-they-all-are-on-one-map-۲۰۱۸-۱۰-۲۷

Gun Violence Statistics

https://www.cnn.com/۲۰۱۹/۰۸/۰۴/us/three-shootings-el-paso-mississippi-gilroy/index.html

منبع: مشرق

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme