https://telegram.me/empireoflies

چرا عاملان حملات سایبری به ایران تحت تعقیب قرار نمی‌گیرند؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تاسیسات غنی‌سازی نطنز در سال ۲۰۱۰ توسط آمریکا با ویروس استاکس‌نت هدف حمله سایبری قرار گرفت. حالا ایران باید بابت این حملات به تاسیساتی که صلح‌آمیز بودن آن تایید شده، طرح شکایت کرده و از دولت آمریکا مطالبه غرامت کند.

مذاکرات مستقیم آمریکا با ایران و توافق برجام نشان داد که آمریکایی‌ها هیچ‌گاه بهانه‌گیری از ایران را متوقف نمی‌کنند و پرونده پروژه‌هایی مانند ایران‌هراسی همچنان روی میز دولت‌مردان آمریکایی باز است.

یکی از جدیدترین بهانه‌های آمریکایی‌ها که در راستای پروژه ایران‌هراسی تعریف می‌شود، معرفی چند هکر ایرانی وابسته به سپاه پاسداران به عنوان عاملان حمله سایبری به چند نهاد آمریکایی است.

چرا عاملان حملات سایبری به ایران تحت تعقیب قرار نمی‌گیرند؟/// در حال ویرایش
اقدام جدید وزارت دادگستری آمریکا نشان داد با وجود اینکه برجام تصویب شده اما سیاست ایران‌هراسی آمریکایی‌ها همچنان ادامه دارد
وزارت دادگستری آمریکا با ارائه کیفرخواستی علیه هفت ایرانی مدعی شد که این افراد مجری حملات سایبری به ده‌ها بانک آمریکایی بوده و همچنین سعی کرده‌اند که کنترل یک سد کوچک در ایالت نیویورک را در اختیار بگیرند.دادستانی آمریکایی با اعلام اسامی این هکرها، مدعی شده‌اند که این افراد برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار کرده‌اند. آمریکایی‌ها حدود یک سال پیش نیز ایرانی‌ها را متهم به حمله سایبری به یک شرکت شرط‌بندی آمریکایی (متعلق به شلدون آدلسون میلیاردر صهیونیست) کرده‌ بودند.

آمریکایی‌ها در حالی با عملیات روانی علیه جمهوری اسلامی مدعی می‌شوند که ایران پشت تعدادی از حملات سایبری به بعضی مراکز خصوصی و دولتی این کشور است، که ظاهرا فراموش کرده‌اند با وجود اینکه آژانس انرژی اتمی بر صلح‌آمیز بودن تاسیسات هسته‌ای ایران مهر تایید زد، با ویروس استاکس‌نت (Stuxnet) به تاسیسات هسته‌ای ایران (نطنز) حمله کرد و تا حدی به این تاسیسات خسارت وارد کرده‌اند.

چرا عاملان حملات سایبری به ایران تحت تعقیب قرار نمی‌گیرند؟/// در حال ویرایش
دادستانی آمریکایی با اعلام اسامی این هکرها، مدعی شده‌اند که این افراد برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار کرده‌اند

ماه گذشته در جشنواره فیلم برلین مستندی به نام «روزهای صفر» (Zero Days) برای اولین بار به نمایش گذاشته شد که نشان می‌داد پروژه اصلی آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی به نام «نیترو زئوس» (NITRO ZEUS) برای حمله به زیرساخت‌های ایران بوده که استاکس‌نت (Stuxnet) تنها بخش کوچکی از این عملیات گسترده بود.

بر اساس این فیلم مستند که منبع اطلاعات برای ساخت آن، گفتگو با مقامات نظامی و امنیت سایبری آگاه اعلام شده، در روزهای نخست دولت باراک اوباما، آمریکا برنامه‌ای برای حمله سایبری به ایران در صورتی که تلاش‌های دیپلماتیک برای محدود کردن برنامه هسته‌ای این کشور شکست بخورد و به درگیری نظامی منجر شود، طراحی کرد.

چرا عاملان حملات سایبری به ایران تحت تعقیب قرار نمی‌گیرند؟/// در حال ویرایش
با وجود اینکه آژانس انرژی اتمی بر صلح‌آمیز بودن تاسیسات هسته‌ای ایران مهر تایید زد، اما با این حال آمریکایی‌ها با ویروس استاکس‌نت (Stuxnet) به تاسیسات هسته‌ای ایران (نطنز) حمله کردند

استاکس‌نت که اولین‌بار در تاریخ ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۰ کشف شد، یک “بدافزار” یا به عبارت دقیق‌تر یک “کرم” رایانه‌ای یا تروجان است که با حمله به کنترلگرهای صنعتی در کار آن‌ها و در نتیجه کار سیستم‌های متصل به آن‌ها اختلال ایجاد می کرد. بر اساس نظر کارشناسان شرکت “سیمانتک” که اطلاعات تکمیلی و گسترده‌ای را درباره استاکس‌نت منتشر کردند، هدف سازندگان این کرم رایانه‌ای، خراب‌کاری در تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز در ایران بوده است. خبرگزاری فاکس‌نیوز و سایر رسانه‌های آمریکایی اواخر ماه مه سال ۲۰۱۲ اعلام کردند که استاکس‌نت مستقیماً به دستور اوباما رئیس‌جمهور آمریکا طراحی، ساخته و راه‌اندازی شده است.

چرا عاملان حملات سایبری به ایران تحت تعقیب قرار نمی‌گیرند؟/// در حال ویرایش
بر اساس نظر کارشناسان شرکت “سیمانتک” که اطلاعات تکمیلی و گسترده‌ای را درباره استاکس‌نت منتشر کردند، هدف سازندگان این کرم رایانه‌ای، خراب‌کاری در تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز در ایران بوده است

به رغم این اعترافات، در همان زمان نیز بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران معتقد بودند که تنها آمریکا نیست که در ساخت و به کارگیری استاکس‌نت دست داشته است. روزنامه اتریشی “استاندارد” ماه ژوئیه سال ۲۰۱۳، به نقل از ادوارد اسنودن اعلام کرد که این بدافزار با همکاری مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی ساخته شده است.

این عملیات خرابکاری در حالی اتفاق می‌افتد که آمریکا به موجب قرارداد الجزایر متعهد شده بود که در امور داخلی ایران دخالت نکند اما این کشور تمام تلاش خود را برای توقف پیشرفت‌های ایران حتی با فشار، تحریم و یا خرابکاری انجام می‌دهد.

چرا عاملان حملات سایبری به ایران تحت تعقیب قرار نمی‌گیرند؟/// در حال ویرایش
این اقدام آمریکا یک حمله تروریستی سایبری (Cyberterrorism) محسوب می‌شود، که طرح شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی موجب افزایش هزینه حملات مشابه توسط این کشور می‌گردد

اکنون ایران نیز باید بابت حملات سایبری آمریکا به تاسیسات هسته‌ای که صلح‌آمیز بودن آن تایید شده، طرح شکایت در دادگاه‌های بین‌المللی کرده و با تحت تعقیب قرار دادن مسئولان این حمله، مطالبه غرامت از دولت آمریکا کند.

حملات سایبری آمریکا که تا کنون خسارات سنگینی را در ابعاد مختلف به منافع مادی و معنوی به جمهوری اسلامی رسانده و طرح دعوا در دادگاه‌های بین‌المللی توسط مسئولان کشور از این اقدام آمریکا که یک حمله تروریستی سایبری (Cyberterrorism) محسوب می‌شود، موجب افزایش هزینه حملات مشابه توسط آمریکا می‌گردد.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme