https://telegram.me/empireoflies

طنز/کوروش زمانه‌ات را بشناس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیکی از مشکلاتی که ما ایرانی‌ها داریم این است که چیزهای مختلف زمانه خود را نمی‌شناسیم. که این چیزنشناسی به خاطر کمبود مطالعه و عدم دقت در چیزها و افراد است. در ادامه شما را با افراد مختلف زمانه‌ای آشنا می‌کنیم که شاید تاکنون نشناخته باشید:

بردیای زمانه‌ات را بشناس: بردیا نام پسر مظلوم و کوچک کوروش هخامنشی است که توسط شخصی به نام گئومات که بسیار شبیه او بود احتمالا کشته شده است. لیونل مسی هم نام ستاره آرژانتینی است (که البته این ستاره با بالاتر رفتن سن و کم نور شدن تبدیل به کوتوله سفید شده است) که چهره و حیثیت این فوتبالیست مظلوم توسط فردی به نام رضا پرستش به بازی گرفته شده است. بنابراین بردیای زمانه خود را بشناسیم.

آریوبرزن زمانه‌ات را بشناس: آریوبرزن فرمانده‌ای ایرانی است که هنگام حمله اسکندر به ایران مقاومتی دلیرانه کرد تا اینکه کشته شد. در زمان جنگ جهانی دوم نیز ارتش متفقین به بهانه حضور آلمانی‌ها در ایران از زمین و از هوا و از هوا و از زمین به ایران حمله کردند. طبق پیش‌بینی‌های متفقین، ارتش ایران تنها یک صدم ثانیه تاب مقاومت در برابر آنها را باید می‌داشت. اما در همان زمان فردی به هویت رضا سوادکوهی معروف به رضا شاه توانست در اقدامی دلیرانه سه ثانیه در برابر متفقین مقاومت کند. بنابراین آریوبرزن زمانه خود را بشناسیم.

کوروش زمانه‌ات را بشناس: کوروش هخامنشی یا کوروش کبیر اولین شاه ایرانی است که توانست تمام اقوام ایرانی و بعضاً غیر ایرانی را حالا به هرشکل زیر یک پرچم جمع کرده و کشوری یکپارچه به وجود آورد. بنابراین کوروش چه دوستش داشته باشید چه نه، کار کمی نکرده است. اما در بین حکومت‌های بعد از کوروش، محمدرضا دومین شاه پهلوی با واگذاری جزایر جنوبی ایران، نقشی انکار ناشدنی در توسعه‌ی مرزهای کشور داشته است. وی به خاطر ریش بلند و صورت پرابهت و کشیده و بینی عقابی شکل خود، انصافا شباهت زیادی با تمثال‌های کوروش داشته است. بنابراین کوروش زمانه خود را بشناسیم.

درنهایت چیزهای زمانه‌ای زیادی وجود دارد که میتوانیم بشناسیم که ما به همین مقدار کفایت میکنیم. اما شما به همین مقدار کفایت نکنید و در شناسایی بیشتر چیزهای زمانه کوشا باشید. باتشکر

انتهای پیام/طنز راه راه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یکی از مشکلاتی که ما ایرانی‌ها داریم این است که چیزهای مختلف زمانه خود را نمی‌شناسیم. که این چیزنشناسی به خاطر کمبود مطالعه و عدم دقت در چیزها و افراد است. در ادامه شما را با افراد مختلف زمانه‌ای آشنا می‌کنیم که شاید تاکنون نشناخته باشید: بردیای زمانه‌ات …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme