https://telegram.me/empireoflies

طرح BBC برای جداسازی موصل از عراق

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روز هایی که شهر موصل از چنگال تروریست های اجاره ای آمریکا و انگلیس در حال خارج شدن است بسیاری از رسانه ها از این فرصت استفاده می کنند تا این پیروزی را از آن حامیان خود بدانند.

در جنگ اخیر موصل نیروهای مختلفی از کردهای کردستان عراق گرفته تا نیروهای مردمی اعم از شیعه و سنی حضور دارند. اما رسانه های خبری جهان که عمدتا به غربی ها وابسته اند این عملیات را طوری تفسیر می کنند که گویی فقط این کردها هستند که در حال پیشروی به سمت موصل هستند و عملیات دیگر نیرو ها بر محور پیشمرگه های کرد می چرخد.

البته ناگفته نماند که پیشمرگه های کردستان عراق هم پای دیگر نیرو های مردمی و ارتش عراق برای آزاد سازی موصل تلاش می کنند ولی رسانه های غربی برای توطئه شومی که در سر دارند و آن الحاق موصل بعد از آزادی به کردستان عراق و ایجاد درگیری و تنش بین نیروهای ارتش و کردهای عراق برای بدست آوردن موصل است اخبار پیشروی های ارتش و نیرو های مردمی را به نام پیشمرگه های کرد منتشر می کنند.

بی بی سی فارسی در مصاحبه ای با یکی از تروریست های دموکرات کردستان که خود ید طولایی در عملیات های تروریستی دارد بر این خط مشی صحه گذاشته است.همن سیدی در این مصاحبه می گوید نیروهای کرد در روز اول حدود ۲۰۰ کیلومتر مربع در اطراف موصل پیشروی داشته اند که این خود نوعی بزرگ نمودن نیرو های کردی است.

سیدی در این مصاحبه می گوید باید استان موصل به صورت ترکیبی و با اتحاد و دخالت همه گروه های عراقی اداره شود و این استان نباید به سرنوشت حلب دچار شود.

این گفته ها حکایت از این دارد که نیرو های کرد و ائتلاف به اصطلاح ضد داعش در آینده قصد دارند که موصل را به نوعی خودمختاری اعلام کنند و در آینده آن را مثل کردستان عراق از خود کشور عراق جدا نمایند.

البته شبکه بی بی سی برای فرار تروریست ها از موصل هم اعلام خطر نموده و در مقاله ای در وبسایت خود به این موضوع اشاره نموده است.

این شبکه در وبسایت خود گزارشی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد مقامات و مردم کشورهای اروپایی نگران این موضوع هستند که در صورت ازادسازی موصل که به عبارتی مرکز خلافت گروه تروریستی داعش شناخته می‌شود، تروریست‌ها به کشورهای مختلف اروپا بازگردند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش که با تیتر «کشورهای اروپایی ‘باید آماده بازگشت نیروهای داعش پس از شکست در موصل باشند’» منتشر کرده است، می‌نویسد: «مسئول امور امنیتی اتحادیه اروپا می‌گوید کشورهای اروپایی باید آماده بازگشت پیکارجویان در صورت بیرون راندن نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) از موصل باشند.»

جولین کینگ به روزنامه آلمانی دی ولت گفته است که حتی تعداد کمی از این پیکارحویان می‌توانند تهدیدی جدی برای اروپا باشند و به همین منظور کشورهای اتحادیه اروپا باید آماده شوند.گفته می‌شود نزدیک به ۵ هزار نیروی داعش در شهر موصل حضور دارند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme