https://telegram.me/empireoflies

طرح بریتانیا برای بازگشایی سفارت خود در تهران

به گزارش «امپراتوری دروغ»، گزارش شده است که ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا، برنامه بازگشایی سفارت این کشور در تهران را روز سه شنبه، ۲۷ خرداد (۱۷ ژوئن) اعلام خواهد کرد.

براساس این گزارش ها، قرار است هیگ ضمن تشریح این برنامه در مجلس عوام بریتانیا، به سئوالات نمایندگان در این زمینه پاسخ دهد.

به گزارش بی بی سی(BBC)، رسانه دولتی انگلیس، انتظار نمی‌رود سخنان روز سه شنبه وزیر خارجه بریتانیا شامل اعلام بازگشایی فوری سفارت این کشور در تهران باشد بلکه وی اقدامات منجر به این بازگشایی را شرح خواهد داد.

گفته می‌شود که هیگ در روزهای اخیر با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران تماس تلفنی داشته است. وضعیت بحرانی عراق و پیشروی نیروهای داعش در این کشور باعث افزایش تماس بین کشورهای غربی و ایران شده است.

دولت بریتانیا شرایطی را برای بازگشایی سفارت خود در تهران اعلام کرده که از جمله شامل پرداخت غرامت برای خسارات‌های وارده به ساختمان‌ها و اموال سفارت و عذرخواهی جمهوری اسلامی از تعدی به حریم دیپلماتیک این کشور در تهران است.

اخیرا به نقل از مجید تخت روانچی، معاون وزارت خارجه گزارش شد که جمهوری اسلامی گزینه پرداخت خسارت به دولت بریتانیا را “بررسی می‌کند” اما بابت حادثه اشغال سفارت عذرخواهی نمی‌کند.

انتهای پیام/جام

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme