https://telegram.me/empireoflies
سند مربوطه، در اختیار مقامات فلسطینی قرار گرفته و اسراییلی‌ها هم علیرغم آگاهی از وجود چنین سندی، هیچ‌گاه خواستار آن از ترکیه‌ای‌ها نشده‌اند چرا که با این عمل، رسما تایید می‌کردند که اشغالگر هستند.

طبق سند تازه افشا شده حکومت عثمانی، قدس و فلسطین متعلق به فلسطینیان است+تصویر سند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه تحلیلی «گلوبال ریسرچ» در گزارش کوتاه اخیر خود تاکید کرد که طبق سندی که اخیرا توسط ترکیه‌ای‌ها از آرشیو امپراتور عثمانی خارج و منتشر شده، فلسطین متعلق به فلسطینیان است و صهیونیست‌ها طی این سال‌ها به این دلیل پیگیر سند مربوطه نشده بودند که با تقاضای اعاده آن، عملا اشغال‌گری خود را قبول و اثبات می‌کردند.

پایگاه تحلیلی گلوبال ریسرچ نوشت: تعداد ۱۷۱ هزار و ۳۰۶ سند قانونی در ۴۶ دفتر ثبت مربوط به اورشلیم در آرشیو امپراتوری عثمانی وجود دارد. از میان این‌ها، ۱۱۳ هزار و ۳۶۵ سند مربوط به مایملک شخصی و ۳۷ هزار و ۶۷۱ سند متعلق به بنیادها و موسسات است. علاوه بر این، آرشیوهای ترکیه دارای سوابق بین سال‌های ۹۵۰ هجری تا ۱۹۱۷ میلادی است. در میان سوابق ثبت‌شده مربوط به دارایی‌های شخصی، ۱۳۹ سند متعلق به سلطان «عبدالحمید دوم» است که ۱۳۷ مورد آن در گذشته به خزانه‌داری انتقال یافته و ۲ موردی که باقی مانده در منطقه «اریحا»یِ اورشلیم نگهداری می‌شود.

عبدالحمید دوم

این پایگاه در ادامه افزود: سوابق گویای این است که یک قطعه زمین با مساحت ۳ هزار متر مربع در آنجا به نام سلطان عبدالحمید دوم بوده است. سندی که متن‌اش نشان می‌دهد که اورشلیم و فلسطین متعلق به فلسطینیان است، در اختیار مقامات فلسطینی قرار گرفته و اسراییلی‌ها هم علیرغم آگاهی از وجود چنین سندی، هیچ‌گاه خواستار آن از ترکیه‌ای‌ها نشده‌اند چرا که با این عمل، رسما تایید می‌کردند که اشغالگر هستند. 

سند مربوطه

گلوبال ریسرچ در پایان آورد: قراردادی بین فلسطینیان و اردن وجود دارد که طبق آن، اردن وظیفه ابقا و تعمیر زیر ساخت‌های اورشلیم را بر عهده گرفته است. در سال ۲۰۱۶، طبق درخواست اردن، ترکیه اقدام به انتشار رونوشت‌هایی از اسناد مربوط به آن کرد.

سلطان عبدالحمید دوم در سال ۱۸۷۶ بر تحت سلطنت نشست و پیوسته بر مدار حمایت از مسلمانان حرکت نمود. وی هیچکدام از پیشنهادهای تطمیع‌کننده «تئودور هرتزل» -بنیانگذار صهیونیسم- و یاران‌اش در قبال همراهی با تشکیل دولت یهود را نپذیرفت و سرانجام در پی قدرت گرفتن بیشتر، با تحریک اروپایی‌ها و صهیونیست‌ها، در سال ۱۹۰۹ رسما از خلافت کنار گذاشته شد.


منبع:

https://www.globalresearch.ca/records-of-jerusalem-deeds-found-in-ottoman-archives-the-deeds-prove-that-palestine-belongs-to-palestinians/5622453

سند مربوطه، در اختیار مقامات فلسطینی قرار گرفته و اسراییلی‌ها هم علیرغم آگاهی از وجود چنین سندی، هیچ‌گاه خواستار آن از ترکیه‌ای‌ها نشده‌اند چرا که با این عمل، رسما تایید می‌کردند که اشغالگر هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme