https://telegram.me/empireoflies

ضرورت بزرگداشت روز جهانى قدس در شرایط حساس منطقه‌

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بیش از پنج سال است که منطقه غرب آسیا به خصوص سوریه و عراق در نتیجه سیاست‌هاى زیاده‌خواهانه و مغرضانه محور غربى ــ عربى ــ عبرى (متشکل از آمریکا، برخى از کشورهاى اروپایى، رژیم صهیونیستى، رژیم‌هاى مرتجع عربى و ترکیه) با مشکلات و معضلات متعدد امنیتى و سیاسى دست و پنجه نرم مى‌کند. در این راستا تروریسم و تکفیریسم در سال‌هاى اخیر در عین حال که به کانالى براى سلطه بر کشورهاى منطقه تبدیل شده است، بلکه به‌عنوان ابزارى براى مقابله با گفتمان و محور مقاومت نیز به‌کار گرفته شده است؛ گفتمانى که مبارزه با موجودیت شوم رژیم صهیونیستى و آزادسازى قدس شریف هدف غایى و راهبردى آن را تشکیل مى‌دهد. حال در چنین شرایطى که نظام استکبارى با هماهنگى صهیونیست‌ها در چارچوب یک سناریوى پیچیده در حال تبدیل و تغییر «اولویت‌هاى اصلى» منطقه و جهان اسلام از حول محور «فلسطین» به جنگ «گروه‌هاى تکفیرى و تخریب زیرساخت‌هاى کشورهاى مسلمان و محور مقاومت» است، حضور و شرکت سرتاسرى امت اسلام در راهپیمایى روز جهانى قدس اهمیت مضاعف مى‌یابد.

راهبردى‌ترین ضرورت حضور در راهپیمایى روز جهانى قدس‌

در خصوص اهمیت و ضرورت حضور و شرکت تمام مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان در راهپیمایى روز جهانى قدس دلایل و متغیرهاى متعددى را مى‌توان مورد شناسایى قرار داد که در ادامه، به مهم‌ترین موضوعى که به‌خصوص در شرایط کنونى ضرورت حضور یک‌پارچه در راهپیمایى روز جهانى قدس را ایجاب مى‌کند، اشاره مى‌شود:

به نظر مى‌رسد در چارچوب یک سناریوى از قبل برنامه‌ریزى‌شده شرایط منطقه به‌گونه‌اى پیش رفته است که به‌دلایل متعددى، فلسطین از اولویت اول جهان اسلام خارج شود. اقدامات داعش و دیگر گروه‌هاى تکفیرى در کشورهاى عراق و سوریه و هم‌چنین تجاوز سعودى‌ها به کشور مظلوم یمن و هم‌چنین راه‌اندازى جنگ‌هاى نیابتى که در پشت‌پرده همه آن‌ها سرویس‌هاى اطلاعاتى و امنیتى آمریکا و رژیم صهیونیستى قرار دارند، بخشى از این نقشه خطرناک است؛ نقشه‌اى که مقدمات آن همزمان با موج بیدارى اسلامى در منطقه ریخته شده و با گسترش بحران در سوریه به مرحله اجرا درآمد.

همچنان که در سطور بالا نیز تا حدودى به آن اشاره شد، تبدیل و جایگزینى اولویت بسیارى از ملت‌هاى مسلمان منطقه، از مسأله «رژیم اشغالگر صهیونیستى» به‌سمت مسائل داخلى ازجمله «داعش و جنگ گروههاى تکفیرى»، بخش اصلى و کانونى این نقشه شوم مى‌باشد، چنان‌چه پس از چند سال و در نتیجه اقداماتى که آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین دولت متضمن امنیت صهیونیست‌ها انجام داده است، هم‌اینک مشاهده مى‌شود که جریانات تکفیرى و گروه‌هاى تروریستى، کشورهاى اسلامى را به‌شدت مشغول خودشان کرده و درگیرى‌ها را از سطح مبارزه با رژیم اشغالگر قدس به سطح چالش با گروه‌هاى تکفیرى تنزل داده است.

توطئه تغییر اولویت جهان اسلام و منطقه از موضوع فلسطین به داعش و جنگ تکفیرى‌ها در حالى است که «دورى گولد» مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستى نیز طى اظهاراتى در کنفرانس شانزدهم هرتزلیا که روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ در منطقه هرتزلیا واقع در شمال تل‌آویو برگزار شد، گفت: «درگیرى‌هاى اسرائیلى ــ فلسطینى به اولویت‌هاى آخر جهان عرب و اسرائیل تبدیل شده است».

در حقیقت همزمانى جنایات مستمر صهیونیست‌ها با اقدامات تروریستى گروه‌هاى تکفیرى در قلب کشورهاى اسلامى، حکایت از توطئه‌اى خطرناک و مخرب دارد، توطئه‌اى که یک گوشه از آن تحت‌الشعاع قرار دادن مسأله فلسطین است، به‌طورى‌که امروز خبرگزارى‌هاى بین‌المللى به‌جاى پرداختن به مصائب فلسطینیان، خبر جنایات «داعش» را بازتاب مى‌دهند تا هم مظلومیت ساکنان اراضى اشغالى را مضاعف کنند و هم چهره‌اى خشن و بى‌رحم از اسلام به جهانیان نشان دهند. حکام برخى از کشورهاى عربى و مسلمان هم به‌جاى آن‌که به فریادهاى استغاثه و کمک‌خواهى فلسطینیان پاسخ دهند، شب و روز خود را وقف تدارک گروه‌هاى تکفیرى براى مسلمان‌کشى مى‌نمایند.

در شرایط حساس کنونى یکى از مسائل عمده و در حقیقت مهم‌ترین موضوعى که سبب مى‌شود راهپیمایى روز جهانى قدس با شکوه هرچه بیشترى برگزار شود، نشان دادن این واقعیت است که مسأله فلسطین و آزادسازى قدس شریف با وجود تمام توطئه‌هایى که براى انحراف افکار عمومى از این موضوع صورت مى‌گیرد، کماکان اولویت اول جهان اسلام مى‌باشد. تا به امروز هیچ مسأله‌اى نتوانسته روز قدس را به فراموشى بسپارد و همه‌ساله حضور مسلمانان در سراسر جهان در راهپیمایى روز قدس باشکوه‌تر از سال قبل برگزار مى‌شود. در سال‌هاى اخیر نقشه شوم و خطرناکى با هدف بر هم ریختن جهان اسلام از طریق جنگ‌هاى مذهبى و قومى از سوى دشمنان اسلام طراحى شده و در حال اجرا است. هدف راهبردى این توطئه خطرناک تأمین امنیت رژیم صهیونیستى و تداوم حضور استعمارگران غربى در کشورهاى اسلامى از طریق تضعیف محور مقاومت و به بن‌بست رساندن جریان بیدارى اسلامى است.

بنابراین با توجه به این‌که در شرایط فعلى مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستى و عربستان سعودى علیه جهان اسلام و در راستاى تغییر اولویت‌ها در جهان اسلام وارد عمل شده‌اند، روز جهانى قدس به‌خصوص امسال از اهمیت ویژه و راهبردى برخوردار است، لذا در جمعه آخر ماه مبارک رمضان همه ملت‌هاى مسلمان به‌ویژه ملت ایران یک بار دیگر در صحنه حاضر می‌شوند و نشان خواهند داد همچنان که حضرت امام خمینى(ره) و امام خامنه‌اى بر آن باور دارند، مسأله فلسطین و نابودى رژیم صهیونیستى و آزادى قدس شریف کماکان در دستور کار همه ملت‌هاى مسلمان به‌ویژه جمهورى اسلامى ایران قرار دارد.

انتهای پیام/تسنیم

در سال‌هاى اخیر نقشه شوم و خطرناکى با هدف برهم ریختن جهان اسلام از طریق جنگ‌هاى مذهبى و قومى از سوى دشمنان اسلام طراحى شده و در حال اجرا است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme