https://telegram.me/empireoflies

ضرورت اتحاد در برابر هرز گردی‌ها در فضای مجازی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغفضای مجازی دیگر چندان هم طعنه به مجاز نمی‌زند. زندگی واقعی بسیاری را تحت تأثیر قرار داده است. همین امر سبب شده است، فروپاشی بسیاری از زندگی‌ها، شخصیت‌ها و … از همین‌جا کلید بخورد.

ضرورت اتحاد در برابر هرز گردی‌ها در فضای مجازی

به مدد ظهور شبکه‌های اجتماعی، تلفن همراه دیگر وسیله‌ای برای برقراری تماس تلفنی با کسی دیگر نیست. شبکه‌های اجتماعی کارکرد تلفن همراه را از تلفن به وسیله‌ای ارتباطی که شناخت شخصیت افراد را ممکن می‌سازد تبدیل کرده است.

 امروزه بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند، اکانت هایی در اینستاگرام، تلگرام، توییتر و … دارا هستند و پست‌هایی که در این شبکه‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش‌های وجودی افراد را نمایان می‌کند. نکته اما اینجا، مراقبت از آنچه در مجاز زندگی حقیقی را شکل می‌دهد، است.

بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند اطلاعات بسیار دقیقی در مورد چگونگی تعریف رمز و اتخاذ تدابیر مناسب برای پیشگیری از هک شدن اکانت و … را ندارند. همین مسئله سبب می‌شود مشکلات در این عرصه افزایش یابد و درنتیجه احتمال بروز بحران در اثر هک شدن اکانت و … بالا برود.

ضرورت اتحاد در برابر هرز گردی‌ها در فضای مجازی

این اتفاق بارها و بارها برای افراد معمولی و حتی افراد مشهور رخ داده است. اخیراً اکانت محسن افشانی، بازیگر تلویزیونی نیز به همین سرنوشت مبتلا شده و استوری عجیبی در اکانت اینستاگرام وی قرار گرفته است. هرچند او تأکید کرده است که از این موضوع شکایت کرده و تا پیگیری داستان قصد ندارد درباره این اتفاق صحبت کند، اما این حادثه زنگ‌های خطر را برای بسیاری از فعالان در شبکه‌های اجتماعی به صدا درآورده و ضرورت حفظ و حراست از حریم خصوصی افراد را بیش‌ازپیش آشکار می‌کند.

علاج واقعه پس از وقوع

در چنین شرایطی باید علاج واقعه پس از وقوع را نیز در دستور کار قرار داد. وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد، عدم دست‌به‌دست کردن عکس‌ها و انتشار تصاویر مذکور خود می‌تواند مانعی در برابر فرصت‌طلبان ایجاد نماید.

ضرورت اتحاد در برابر هرز گردی‌ها در فضای مجازی

 بی‌شک حراست از حریم خصوصی افراد، حراست از حریم خصوصی همگان را امکان‌پذیر می‌کند.

 محسن افشانی اولین و آخرین قربانی چنین اتفاقی نیست و بی‌تردید این فضا برای سرگرم بیشتر، ممکن است قربانیان تازه‌ای را نیز تدارک ببیند. کاربران در این فضا، در صورت فرهنگ‌سازی مناسب خود به مانعی در برابر بروز اتفاقات بدتر تبدیل می‌شوند.

فضای مجازی را جدی بگیریم

آنچه در آن فضا اهمیت دارد توجه به الزامات و ضرورت‌ها در این حوزه است. فضای مجازی تنها مکانی برای سرگرمی نیست. هشدارهای پلیس را به یاد بیاورید وقتی در تعطیلات نوروز و … هشدار می‌دهد از گذاشتن پست‌ها و تصاویر در امانت‌های خود در شبکه‌های مجازی خودداری کنند چرا که ممکن است زمینه‌ای برای افزایش احتمال دزدی و سوءاستفاده فراهم نماید. به‌این‌ترتیب لازم است شبکه‌های مجازی به اندازه فضای واقعی جدی گرفته شود.

منبع: بولتن نیوز
انتهای پیام/

امروزه بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند، اکانت هایی در اینستاگرام، تلگرام، توییتر و… دارا هستند و پست‌هایی که دراین شبکه‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme