https://telegram.me/empireoflies
«این تصور که اختلافات مذهبی در خاورمیانه به بن بستی میان شیعه و سنی خواهد رسید یک افسانه و خیال است چرا که هر دو گروه یک دشمن مشترک و هدفی یکسان دارند؛ خارج کردن آمریکا و اسرائیل از خاورمیانه[!]»

ضرب‌وشتم صهیونیست‌ها توسط ایران/اتحاد خطرناک شیعه‌و‌سنی!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پایگاه آمریکایی “نیوز مکس” (News Max) با انتشار گزارشی تحت عنوان “ایران برای بی ثبات سازی خاورمیانه تصمیم قاطع گرفته است” مدعی است که ایران برای پیشبرد اهداف خود با گروه های تروریستی متحد شده است.

در این گزارش آمده است: «یک لطیفه رایج در میان یهودیان این است که دو راننده تاکسی به ورودی یک مسیر می رسند و راننده اول به دومی می گوید ماشین خود را کنار بکش تا من رد شوم؛ راننده دوم نیز دقیقا همین حرف را می زند و در نتیجه درگیری بالا می گیرد و راننده اول با مشت های گره کرده از ماشین خود پیاده می شود و روی صندلی عقب تاکسی رقیب خود یک یهودی را می بیند و شروع به ضرب و شتم او می کند. راننده دوم نیز که حسابی عصبانی شده از ماشین پیاده می شود و به تاکسی رقیب خود حمله می کند. در این میان به صورت کاملا همزمان، یک مسافر یهودی نیز روی صندلی عقب تاکسی اول نشسته و او نیز از کتک خوردن بی نصیب نمی ماند.

اما هدف ما از نقل کردن این داستان چیست؟ باید گفت در حال حاضر، راننده های تاکسی، شیعه و سنی هستند. در داستانی که بیان شد آن ها رقیب هستند اما یک نقطه مشترک دارند و آن هم تنفرشان از یهودیان است. این تصور که اختلافات مذهبی در خاورمیانه به بن بستی میان شیعه و سنی خواهد رسید یک افسانه و خیال است چرا که هر دو گروه یک دشمن مشترک و هدفی یکسان دارند؛ خارج کردن آمریکا و اسرائیل از خاورمیانه.»

این پایگاه آمریکایی در حالی ادعا می کند که صهیونیست ها هدف حملات شیعه و سنی در خاورمیانه هستند که شاید تنها گروهی که از بحران های اخیر خاورمیانه و آشوب هایی که گروه های تروریستی در منطقه به راه انداخته اند در امان مانده، صهیونیست ها بوده اند. در مقابل، مقامات صهیونیست با حمایت مستقیم از تروریست ها -مانند درمان تروریست ها در بیمارستان های رژیم صهیونیستی و بازدید نتانیاهو از این بیمارستان ها- به این بحران دامن می زنند.

نیوز مکس در ادامه برای اثبات مدعای عجیب خود به گزارش اخیر وزارت خزانه داری آمریکا -که توسط ایران رد شده- استناد کرده و می نویسد: «وزارت خزانه داری آمریکا به تازگی برخی اعضای ارشد القاعده که در ایران مستقر هستند را تحریم کرده است. در واقع تا زمانی که القاعده در تمامی جبهه های نبرد خاورمیانه برای آمریکا مشکل ایجاد نماید، حکومت شیعی ایران اهمیتی به اختلافات شیعه و سنی نمی دهد.

مهمترین چیز برای ایران حمایت از تروریسم است[!] زمان درازی است که ایران مهمترین حامی حزب الله لبنان که یک گروه تروریستی شیعی است بوده و همچنین از حماس نیز که یک گروه تروریستی سنی است پشتیبانی می کند.

با تمام این وجود به صورت شگفت آوری شاهد آن هستیم که آمریکا به عنوان جزئی از گروه ۱+۵ با ایران بر سر میز مذاکره می نشیند و موافقت ضمنی خود برای شتاب برنامه غنی سازی این کشور را اعلام می کند؛ همانطور که در روزهای گذشته سندی سری از توافق هسته ای علنی شد که نشان می دهد ایران اجازه خواهد داشت تا در کمتر از ۵ سال بمب هسته ای خود را تولید نماید و زمان گریز هسته ای این کشور نیز به ۶ ماه کاهش می یابد.»

در انتهای این گزارش آمده است: «در این میان ایران ضمن پایبندی به اصول شیعی خود برای پیشبرد اهداف ملی و جهانی اش با گروه های سنی نیز متحد می شود. همدستی غیر مستقیم آمریکا با ایران از طریق توافق هسته ای و نبرد علیه داعش، در آینده باعث ایجاد مشکلات عدیده ای برای آمریکا خواهد شد.»

انتهای پیام/

«این تصور که اختلافات مذهبی در خاورمیانه به بن بستی میان شیعه و سنی خواهد رسید یک افسانه و خیال است چرا که هر دو گروه یک دشمن مشترک و هدفی یکسان دارند؛ خارج کردن آمریکا و اسرائیل از خاورمیانه[!]»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme