https://telegram.me/empireoflies

ضد انقلاب هنوز در گفتمان پوسیده بایکوت و تحریم غلت می‌خورد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در حالی که تب و تاب انتخابات در کشور هر روز که می گذرد گرمتر می شود گروههای ضد انقلاب اعلام کرده اند که انتخابات را تحریم کرده اند و از مردم کرد می خواهند در انتخابات شرکت نکنند. به قول خودشان انتخابات را تحریم کرده اند. البته این حدیث تازه ای نیست. سالهاست این گروهها بر این طبل می کوبند طبلی که صدایش تنها در اردوگاههای جنگلی آنها شنیده می شود. امیر مسعودیان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه در گفتگو با یکی از رسانه های کردی تاکید کرد که این بار هم مردم کردستان در انتخابات شرکت خواهند کرد و آمارهای بعد از انتخابات این را به همه نشان خواهد داد. وی افزود: گروههای ضد انقلاب سالهاست با مردم کردستان بیگانه شده و با خواسته های آنها ارتباط ندارند.

انتخابات ریاست جمهوری نمونه آخری از این دست تحریمهای آبکی بود که این گروهها مدعی آن هستند. شاید این گروهها به خود بگویند پس چرا ما به موضوع تحریم انتخابات از سوی آنها می پردازیم؟ سوال خوبی است و پاسخش این است که همه بفهمند این گروهها در نوعی سردرگمی بسر می برند و هنوز نتوانسته اند دستکم برای چند هزار نفری که به آنها پیوسته اند راهکار منطقی نشان نداده اند. از سوی دیگر نشان دادن این موضوع به این گروهها است که آنها با گفتمانهای مدرن بسیار بیگانه شده اند و بسیار هم ایزوله گشته اند.اسکندر مرادی، شامگاه چهارشنبه(پنجم اسفند) در نشست بررسی مشارکت سیاسی در کردستان، اظهار کرد: مشارکت سیاسی بحثی مدرن است که با قدرت ارتباط مستقیم دارد.

وی شرکت مردم کردستان در انتخابات مختلف ریاست جمهوری، مجلس و شورای شهر را مثال زدنی عنوان کرد و افزود: مشارکت سیاسی بالای مردم این مناطق نسبت به سایر مناطق در انتخابات دوره‌های گذشته به اثبات رسیده است.

رئیس دانشگاه پیام نور کردستان عنوان کرد: ثبت نام حجم گسترده‌ای از افراد توانمند و آگاه برای حضور در عرصه انتخابات، آگاهی سیاسی مردم این منطقه را اثبات می‌کند که نشان دهنده حضور همیشگی آنها در چنین عرصه‌هایی است.

در ادامه این جلسه یکی از اساتید دانشگاه کردستان نیز اظهار کرد: مشارکت سیاسی اساس و منبع دموکراسی است که باید فضای آن را به نحوی شایسته در جامعه فراهم کرد.

امید قادرزاده افزود: مشارکت سیاسی پروسه‌ای است که نیاز به فراهم شدن زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و … دارد.

وی با اشاره به اینکه مشارکت سیاسی حوزه بسیار وسیعی را شامل می‌شود و تنها در انتخابات خلاصه نمی‌شود، بیان کرد: رای دادن به دلیل مقطعی بودن و عدم تداوم، پایین‌ترین و ضعیف‌ترین سطح مشارکت سیاسی است.

وی بیان کرد: مشارکت سیاسی به معنای دارا بودن حق انتخاب به یک میزان برای همه اقشار جامعه و شریک شدن آنها در فرآیند تصمیم گیری و همچنین بیان آزادنه عقاید در رابطه با مسائل مختلف است.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: سهیم بودن در قدرت از مهمترین شاخص‌های مشارکت سیاسی است که بخشی از آن از طریق حق رای و شرکت در انتخابات نمود پیدا می‌کند. بایکوت و یا مشارکت امری است که مردم کردستان فردا نشان خواهند داد کدام یک گفتمان مردم کردستان امروزی است. گفتمان بایکوت توسط چند گروه در پیتی یا گفتمان مدرن مشارکت برای رساندن نمایندگان به قدرت سیاسی در کشور.

انتهای پیام/بولتن نیوز

در حالی که تب و تاب انتخابات در کشور هر روز که می گذرد گرمتر می شود گروههای ضد انقلاب اعلام کرده اند که انتخابات را تحریم کرده اند و از مردم کرد می خواهند در انتخابات شرکت نکنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme