https://telegram.me/empireoflies

صهیونیست‌ها خواستار مصادره دامنه‌های اینترنتی ایران شدند

به گزارش «امپراتوری دروغ»، منابع صهیونیستی اعلام کردند ۶۰ آمریکایی که ادعا می کنند قربانی حملات تروریستی تحت حمایت ایران در فلسطین اشغالی شده اند، برای وصول ۱٫۲ میلیارد دلار غرامتی که دادگاه برای آنها در نظر گرفته، به یک دادگاه فدرال آمریکا متوصل شده اند تا اجازه فروش مجوزها و نام های دامنه های اینترنتی ایران را به دست بیاورند.

در این دعوا که نزد یک دادگاه فدرال در واشنگتن اقامه شده، ادعا شده است که ایران ۶ حکم قضایی را که از سال ۲۰۰۲ تاکنون صادر شده، نادیده گرفته است. حکم دادگاه در این زمینه خطاب به اداره اینترنتی نام ها و شماره های اختصاص داده شده (آیکان) صادر شده است.

آیکان یکی از نهادهای زیر مجموعه وزارت بازرگانی آمریکاست که مدیریت تار جهان گستر وب (www) را بر عهده دارد.

رابرت تولچین، وکیل دعاوی در نیویورک در این باره گفت: دستوری که خطاب به آیکان صادر شده است، این نهاد را از ارائه مجوزها و نام های دامنه های اینترنتی ایرانی منع می کند. وی افزود، در این دعوا که نزد دادگاه فدرال اقامه شده، شاکیان خواستار حکم دادگاه برای فروش این مجوزها و نام های دامنه های اینترنتی شده اند تا درآمد حاصل از آنها نصیب آنها شود.

دارشان لیتنر، یک وکیل اسرائیلی نیز در این باره گفت: «سال های متمادی دولت ایران از پرداخت غرامت تعیین شده از سوی دادگاه خودداری کرده است…موکلان ما همچنان از عملیات های انتحاری ای که ایران آنها را در حدود ۱۷ سال پیش در اورشلیم تامین مالی کرده است رنج می برند. ما قصد نداریم استفاده از اینترنت در ایران را متوقف کنیم، بلکه ما می خواهیم آنچه را که حقمان است دریافت کنیم. اگر با توقیف هر دارایی به دست آمده از این مجوزها و حقوق قراردادی، ما بتوانیم غرامت تعیین شده به موجب حکم دادگاه را دریافت کنیم، آنگاه به موکلانمان خدمت کرده ایم.»

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme