https://telegram.me/empireoflies

صدای آمریکا و BBC فارسی مامن متهمان فراری از ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تا جایی که به یاد داریم همواره شبکه های ماهواره ای مامن و پاتوق فراریان ،مجرمان امنیتی ،پناهندگان سیاسی و … بوده و این افراد پس از رفتن به ینگه دنیا سوژه های بسیار خوبی برای شبکه های ماهواره ای هستند .حضور این سوژه ها در این شبکه ها یک بازی برد برد برای دو طرف حساب می شود چرا که از یک طرف این شبکه ها که همواره با کمبود سوژه روبرو هستند از این افراد دربدر و بیگانه با کشور جدید مصاحبه می کنند و آن چه را که خود مد نظر دارند از دهان وی برمی گیرند و از طرفی دیگر این افراد فراری و رانده شده از میهن نیز برای اینکه در بدو ورود خود به کشور بیگانه اندک وجاهت و آبرویی کسب کنند و یا این که مراتب خوش خدمتی خود را به اصحاب اپوزیسیون نشان دهند و البته اندکی تامین مالی شوند تن به این مصاحبه های ساختگی می زنند.

در همین راستا باید متذکر شویم که رسانه های وابسته ای مثل صدای آمریکا و بی بی سی فارسی در این زمینه همواره پیش قدم هستند و ظاهرا بین رسانه ها ی اپوزیسیون که از یک مرکز واحد اداره می شوند یک میثاق نانوشته ای برقرار است که همگان به آن پایبند هستند و این قانون نانوشته این است که در درجه اول رسانه های بی بی سی فارسی و صدای آمریکا هستند که باید از این آخور تهیه شده در خارج کشور بخورند و اگر چیز یباقی ماند دیگر رسانه ها می توانند از آن تناول کنند.

سابقه این رفتار ها در بی بی سی فارسی با صدای آمریکا کمی فرق می کند به عنوان مثال بی بی سی فارسی سعی می کند با افرادی که کمتر دچار مشکل سیاسی شده اند و یا بابت مسائل فرهنگی اجتماعی جرمی را مرتکب شده اند و اکنون در خارج کشور به سر می برند مصاحبه کند .

دلیل این رویه شاید این باشد که بی بی سی از ورود به حیطه موضوعات سیاسی حاد یا امنیتی هراس دارد  بی بی سی به دلیل انتسابش به انگلیسی ها متهم دست اول جاسوسی است و ورود آنها به موضوع مصاحبه و گفت و گو با متهمان امنیتی حساسیت برانگیز خواهد بود. بنابراین بسیار محتاطانه برخورد می کند.

۹۱-۰۲-۵۴۷

مصاحبه با زهرا امیر ابراهیمی در بدو خروج از کشور

البته ممکن است در جاهایی که منافع خارجی جزیره نشین های انگلیسی به خطر افتد اقدام به ساخت برنامه های از این قبیل هم بکنند ولی در طرف مقابل، صدای آمریکا کاملا خود را خرج این کار کرده است و در این زمینه حتی زیاده روی نیز می کند.

۲۰۱۶-۰۵-۲۶_۱۲-۵۳-۵۰

از جمله اقدامات بی بی سی که در این حوزه تعریف می شود می توان مصاحبه با زهرا امیر آبادی فردی که پس از انتشار یک ویدئو مستهجن از او مجبور به فرار از ایران شد والبته مدتی نیز خبرنگار بی بی سی در فرانسه نیز بود .

nourizadvoaeletion0

یا در سال های اخیر این شبکه مصاحبه هایی را با گلشیفته فراهانی داشته که سوابق مستهجن زیادی در کارنامه خود دارد.در طرف دیگر این ماجرا اما صدای آمریکا حضور دارد که باقی مانده کار بی بی سی فارسی را در آمریکا دنبال می کند البته این امر تا حدی طبیعی به نظر می رسد زیرا عمده کسانی که از سوابق جرایم امنیتی برخوردارند روابطی را با سازمان سیا دارند و قائدتا پس از فرار از ایران به آمریکا می روند و توان حضور در بخش های مختلف خبری در صدای آمریکا برای این عده بسیار راحتر از دیگران است.

۰

مصاحبه با شاهین دادخواه متهم به جاسوسی

به عنوان مثال صدای آمریکا با جیسون رضائیان ،کمال الدین پیر موزن و محمد نوری زاد و شاهین دادخواه متهم به جاسوسی و خیلی از افرادی که در ایران از مجرمان امنیتی بوده اند مصاحبه هایی داشته این رسانه حتی در زمان حیات تروریست معروف عبدالمالک ریگی نیز با وی مصاحبه می کرد و ترسی از این نداشت که وجه این شبکه در نزد مخاطبانش تخریب می شود.

۳CAB0A132DE919DE4CD625F7795F8723

البته همانطور که مشخص است فراریان از میهن تا جایی برای این شبکه ها جذاب هستند که برای مخاطبان ناآگاهشان تازگی داشته باشند و عموما این تراوت و جذابیت بعد از یک یا حداکثر دو مصاحبه با این شبکه ها به سرعت از بین خواهد رفت و این افراد برای امرار معاش خود باید راه دیگری غیر از آنتن فروشی انتخاب کنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme