https://telegram.me/empireoflies

«صدای آمریکا» و آرزوی اختلاف مذهبی در ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های وابسته به دشمنان ملت ایران، همواره در آرزوی اختلاف‌آفرینی و ایجاد بحران در کشورمان به روش‌های مختلف هستند.

یکی از مهمترین روش‌های رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در بین مردم ایران، ایجاد و دامن‌زدن به اختلافات مذهبی بین شیعیان و اهل‌تسنن است. این رسانه‌ها بدون توجه به پایمان‌شدن حقوق شیعیان در کشورهایی مانند عربستان و بحرین، تمرکز خود را بر روی وضعیت اهل‌سنت ایران قرار داده‌اند و بدون توجه واقعی به حقوق سنی‌ها، در واقع در جهت اهداف دولت‌های مطبوعشان (که اختلاف‌آفرینی مذهبی بین ملت‌ها و کشورهای اسلامی است)، اقدام می‌کنند.

در این راستا، شبکه «صدای آمریکا» که با بودجه مستقیم وزارت امور خارجه آمریکا فعالیت می‌کند و در واقع رسانه دولت ایالات متحده است، طی گزارشی به نقل از رادیو ملی آمریکا (NPR) تلاش نمود وضعیت حقوق‌بشر در ایران را وخیم جلوه دهد.

این شبکه آمریکایی که با سوءاستفاده از آزادی موجود در ایران به یکی از مساجد اهل‌سنت در تهران رفته بود، در مصاحبه با امام جماعت این مسجد تلاش نمود تا نشان دهد حکومت جمهوری‌اسلامی در حق اهل‌سنت ایران ظلم می‌کند!

این رسانه آمریکایی با ادعای اینکه خطر تنش بین شیعیان و اهل‌تسنن در حال افزایش است، تلاش نمود رژیم سعودی را نماد اهل‌تسنن دانسته و اینگونه اختلافات اخیر ایران و سعودی را نماد درگیری اهل‌تشیع و اهل‌تسنن عنوان کند.

خبرنگار رسانه دولتی آمریکا در گفت‌وگو با «عزیز بابایی» یک روحانی اهل‌سنت در تهران، این پرسش را مطرح کرد که زندگی در کشوری که اکثریت آن شیعه هستند چگونه است که این روحانی برخلاف میل خبرنگار آمریکایی در پاسخ گفت “ما به خوبی در کنار هم زندگی می‌کنیم”.

با آنکه این روحانی سنی در مصاحبه مذکور گفت: “مردم (شیعیان) با اندک سنی‌هایی که به اینجا می‌آیند مشکلی ندارند؛ حتی وقتی کوچه پر می‌شود از خودروهای نمازگزارانی که به این مسجد می‌آیند”، اما در سالهای اخیر دولت آمریکا، رسانه‌ها و مزدورانش ادعا می‌کنند که سنی‌ها در ایران به دلیل عقایدشان بازداشت و حتی اعدام می‌شوند!!

این خبرنگار آمریکایی با آنکه تلاش داشت از زبان روحانی سنی حرفی به سود خود درآورد و ادعا کرد یک مسجد اهل‌سنت طی سال جاری در تهران تخریب شده، اما «عزیز بابایی» در پاسخ گفت: “تخریب واژه درستی نیست و مساجد اینچنینی معمولا به دلیل نقض قوانین و ضوابط ایمنی تعطیل می‌شوند … ماموران امنیتی به من گفته‌اند تا زمانی که سنی‌های ایران تهدیدی علیه جمهوری اسلامی محسوب نشوند، در امنیت هستند و (در مسائل امنیتی) هیچ تفاوتی میان سنی و شیعه در ایران وجود ندارد.”

صدای آمریکا - سنی

انتهای پیام/

رسانه‌های وابسته به دشمنان ملت ایران، همواره در پی اختلاف‌آفرینی و ایجاد بحران در کشورمان به روش‌های مختلف هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme