https://telegram.me/empireoflies

«بی‌بی‌سی» و «جیمز باند»، سرمایه سرویس‌های جاسوسی انگلیس

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مجموعه فیلم‌های سینمایی «جیمز باند» از جمله مجموعه فیلم‌های سینمایی پرحاشیه در ده‌های اخیر بوده است.

قسمت جدید «جیمز باند» که در روزهای اخیر در حالی اکران شد، به گفته رسانه‌های غربی، اعضای خاندان سلطانتی انگلستان در مراسم رونمایی این فیلم حضور داشتند.

یکی از حواشی که همواره «جیمز باند» به همراه داشته، حمایت آن از دستگاه‌های امنیتی و بخصوص خاندان سلطنتی انگلستان بوده است. این حواشی به‌ویژه پس از نمایشِ آوردن «الیزابت دوم» ملکه انگلستان به مراسم المپیک ۲۰۱۲ لندن توسط «جیمز باند» بیشتر نیز شد.

حال، وبسایت «صدای آمریکا» در گزارشی به نقل از خبرگزاری‌ای اروپایی نوشت: “۶۲ سال بعد از تولد شخصیت جیمز باند، مامور ۰۰۷ بدون شک در بهبود چهره شخصیت‌های اطلاعاتی و جاسوسی بریتانیا نقش پررنگی در جهان ایفا کرده است.”

صدای آمریکا - جیمز باند

به نوشته «صدای آمریکا»، پس از آنکه در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی «وایت‌هال» (نسخه انگلیسی وزارت خارجه، پنتاگون، CIA و FBI آمریکا) با یک رسوایی بزرگ، دچار بحران شد و برخی سران آن به جاسوسی برای شوروی متهم شدند، «جیمز باند» و دیگر رفقای سینمایی‌اش با ارائه تصویری غیرواقعی، به یاری سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی انگلستان شتافتند تا وجهه عمومی آن را بهتر کنند.

در سالهای اخیر نیز مناقشاتی درباره مداخله سروریس‌های جاسوسی و امنیتی انگلیس در شکنجه و همچنین نحوه جمع‌آوری اطلاعات درباره تسلیحات کشتار جمعی عراق (که وجود خارجی نداشت) مطرح شده که ساخت فیلم‌هایی مانند «جیمز باند» بخصوص پس از جنگ عراق نیز به یاری دستگاه‌های امنیتی انگلستان آمده است.

ایده نجات جهان توسط انگلیسی‌ها همان چیزی است که این کشور بیش از همه محتاجش است، آن هم در زمان محو تدریجی امپراطوری بریتانیا و کم‌رنگ شدن هرچه بیشتر نفوذش در جهان، و در این میان رسانه‌ها بخصوص «بی‌بی‌سی» (به‌عنوان ابزار جمع‌آوری اطلاعات و انعکاس جهت‌دار اخبار) و صنعت سینما و فیلم‌هایی مانند «جیمز باند» به کمک حکومت سلطنتی انگلستان می‌آیند.

البته سوءاستفاده سرویس‌های امنیتی و جاسوسی غربی از سینما در جهت پیشبرد اهداف خود تنها به نمونه «جیمز باند» ختم نمی‌شود، بلکه بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی بخصوص ایالات متحده با کمک دستگاه عریض و طویل هالیوود، فیلم‌های سینمایی متعددی را با ظاهری غیردولتی، با هدف تطهیر سرویس‌های جاسوسیِ خود ساخته و در تمام دنیا پخش کرده‌اند.

انتهای پیام/

مجموعه فیلم‌های سینمایی «جیمز باند» از جمله مجموعه فیلم‌های سینمایی پرحاشیه در ده‌های اخیر بوده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.58 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme