https://telegram.me/empireoflies

صدای آمریکا: از دست توافق هسته‌ای ایران خلاص شوید

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاگرچه مخالفت های تلویحی صدای آمریکا با توافق هسته ای از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ به سیاست اصلی این رسانه تبدیل شده، اما مطلبی که سایت VOA در روزهای اخیر منتشر کرد، گواه از آن دارد که این رسانه دولتی آمریکا، رسما به لغو برجام کمر بسته است.

در همین راستا، VOA در مطلبی به نقل از متیو بردسکی در «نشنال ریویو» راه های لغو برجام از طریق فشار بر ایران را بررسی می کند.

نویسنده در این باره، چهار راه مختلف برای «خلاص» شدن آمریکا از این «توافق بد» را ارائه می دهد:

«۱- راه نخست برهم زدن توافق، اعلام عدم پایبندی ایران به متن توافق یا روح توافق است.
۲- راه دوم، اعلام عدم پایبندی ایران به پنج شرطی ست که کنگره در سال ۲۰۱۵ هنگام امضای توافق از رئیس جمهوری خواسته بود از جمله اینکه ایران از حمایت از تروریسم دست بردارد. چنانچه دولت ترامپ هر ۹۰ روز یکبار اعلام نکند که ایران به برجام پایبند بوده است تحریمهای تازه علیه تهران برقرار می شود یا آمریکا برجام را کلا کنار می نهد.
۳- راه سوم آن است که رئیس جمهوری برخلاف باراک اباما، برجام را یک پیمان بین المللی قلمداد کند که به تصویب سنا نیاز دارد و سنا هم که از اول با چنان توافقی مخالف بوده و خواهد بود.»

با این حال، نویسنده سه راه بالا را دارای یک مشکل بزرگ برای آمریکا می داند: «این ۳ گزینه یک مشکل بزرگ دارند کدر سطح بین المللی همه گناه لغو برجام را به گردن آمریکا می اندازند».

در ادامه اما متیو بردسکی راه چهارمی را پیش رو می گذارد تا هم توافق هسته ای لغو شود و هم آمریکا در سطح بین الملل ناقض برجام معرفی نمی شود:

«۴- راه چهارم این است که آمریکا به ظاهر خود را پایبند برجام نشان دهد اما در ارتباط با برنامه های دیگر ایران ازجمله برنامه موشکی، حمایت از تروریسم و بی ثبات سازی منطقه، فشارهای اقتصادی را از راه تحریمهای تازه آن چنان زیاد کند که ایران خود از برجام خارج گردد».

صدای آمریکا با معرفی ایران به عنوان حامی تروریسم در منطقه ادامه می دهد: «علاه بر این، واشنگتن می تواند جلو فعالیت های نیروی قدس سپاه پاسداران در خاورمیانه و از جمله در سوریه را بگیرد و سپاه را هدف تحریمهای تازه قرار دهد.»

نویسنده در پایان مطلب، در نتیجه فشارهای تحریمی آمریکا می افزاید: «با چنین فشاری، تهران دیگر مزیتی برای ماندن در برجام نمی بیند. ضمن اینکه نحوه حل و فصل بحران کره شمالی چگونگی برخورد واشنگتن با ایران را نیز شکل خواهد داد.»

انتهای پیام/رسانه ایران

«آمریکا به ظاهر خود را پایبند برجام نشان دهد اما در ارتباط با برنامه های دیگر ایران ازجمله برنامه موشکی، حمایت از تروریسم و بی ثبات سازی منطقه، فشارهای اقتصادی را از راه تحریمها ی تازه آن چنان زیاد کند که ایران خود از برجام خارج گردد».

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme