https://telegram.me/empireoflies

صدای آمریکا؛ ابزار موساد برای تفرقه افکنی در ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: برخی از مدارک منتشر شده توسط ویکی لیکس نشان می دهد که دولت اسرائیل برای مقابله با حکومت جمهوری اسلامی از امکانات صدای امریکا برای ایجاد شکاف و تفرقه قومی در ایران استفاده کرده است.  میر داگان رئیس موساد در جلسه آگوست ۲۰۰۷ که با سفیر امریکا در اسرائیل انجام شده بود یکی از اهداف مهم این دولت را بی ثبات کردن ایران از طریق ایجاد بحران های قومیتی در کشور اعلام کرد.او گفت با دامن زدن به اختلافات قومی می توان حکومت را تضعیف کرد. رئیس موساد بر این نکته تاکید کرد که با تمرکز بر هویت نژادی اقلیت های قومی می توان رژیم ایران را تغییر داد.

در این نشست مئرداگان رئیس موساد نقش تلویزیون صدای امریکا برای ضربه زدن به قلب ایران را حیاتی دانست  عنوان نمود که باید تعداد فرستنده های این شبکه افزایش یابد.

رئیس موساد اضافه کرد در خصوص تضعیف وحدت ملی ایران، علاوه بر همکاری با کشورهای عربی باید با ظرفیت های جمهوری باکو نیز استفاده نمود و ایجاد بی ثباتی در ایران از طریق بحران بین اقلیت ها میسر است و این مسئله فرصتی استثنایی برای اسرائیل و امریکا به شمار می رود.

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در سال ۱۳۸۵، تلاش دشمنان برای تشنج‌آفرینی و تحریکات قومی و مذهبی را آخرین تیر ترکش آنان بر ضد نظام و مردم دانستند. معظم له همچنین در مراسم باشکوه بیست‌ و ششمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) تفرقه‌افکنی مذهبی و قومی را جزو سیاست‌های قطعی دشمن خواندند و افزودند: امام بزرگوار ما از ابتدای پیروزی انقلاب در مقابله با این توطئه، تکیه‌ی کم‌نظیری بر وحدت ملی و اتحاد آحاد ملت داشتند.

با ورود بخش اعظمی از هجمه ها و توطئه های نظام سلطه علیه ایران به حوزه جنگ نرم، ایجاد تفرقه قومی با استفاده از شبکه های ماهواره ای و مجازی هرچه بیشتر در کانون توجه آنها قرار گرفته است. مستندات فراوانی نشان می دهد که دشمن برای ایجاد تفرقه قومی در میان همه اقوام ایرانی تلاش می کند، یکی از این اقوام آذریهای ایران هستند که سابقه درخشان و غرورآفرین آنها در حمایت از تشیع و تمامیت ارضی ایران بغض و کینه عجیبی در دل دشمنان ایران اسلامی ایجاد کرده است.

 در چند سال گذشته به بهانه های گوناگون از فعالان تجزیه طلب در برنامه های صدای امریکا و بی بی سی فارسی استفاده می شود. برای نمونه از یوسف عزیزی بنی طرف و برخی دیگر، علاوه بر موضوعاتی در خصوص مسائل خوزستان، در مورد مناقشه اعراب و اسرائیل و سیاست های بین المللی دعوت به عمل می آید در حالی که این افراد فاقد هر گونه مطالعه و تحصیل در حوزه های مربوطه می باشند. به نظر می رسد اینگونه بهره گیری از چنین افرادی با هدف عادی سازی و حساسیت زدایی و همچنین چهره سازی از برخی فعالان ضد ایرانی صورت می گیرد.

جالب این جا است که برخی از کارکنان و برنامه سازان این شبکه ها از جمله بی.بی.سی به بهانه مختلف نارضایتی خود را رویکردهای قومیت گرایانه این شبکه ها را عنوان کرده اند با این وجود به نظر می رسد که اراده ای مافوق برنامه سازان در ایجاد این رویکرد دخیل بوده است و ردپای این اراده را نیز باید در حوزه های امنیتی جستجو کرد.

از نظر تئوریسین های امریکایی بویژه نئوکان ها، برای ضربه زدن به ایران و تضعیف جایگاه علمی و منطقه ای آن، باید از ابزار ایجاد تفرقه قومی سود جست. چنانچه «براندا شافر» از مستشاران سیا و رئیس مرکز مطالعات خزر در دانشگاه هاروارد در کتاب “مرزها و برادری” بر لزوم بهره گیری از آذریها برای تغییر نظام در ایران تاکید کرده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme