https://telegram.me/empireoflies

شیوه جدید رسانه‌های بیگانه برای مقابله با استکبارستیزی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماه‌های اخیر برخی از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و عوامل آنها به‌دنبال منسوخ‌کردن و تمسخر شعارهای استکبارستیزانه هستند.

مدتی‌ست که رسانه‌های بیگانه و وابسته به دولت‌های استکباری مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «من و تو»، «روز آنلاین» و امثالهم، با روش‌های مختلف ازجمله مطرح‌کردن برخی آثار ادبی که در جهت اهداف دولت‌های غربی نوشته شده، می‌کوشند تا استکبارستیزی ملت ایران را تضغیف نمایند.

یکی از این آثار، کتاب «دایی جان ناپلئون» نوشته نویسنده‌ای به‌نام «ایرج پزشکزاد» در سالهای پایانی دهه ۴۰ شمسی است. در کتاب «دایی جان ناپلئون» و در مجموعه تلویزیونی که بر اساس این کتاب در سالهای پیش از انقلاب اسلامی ساخته شد، قشر بزرگی از جامعه ایران متهم می‌شوند که به‌جای ریشه‌یابی مشکلات داخلی و خارجی، تقصیر را به گردن دولت‌های غربی به‌ویژه آمریکا و انگلیس می‌اندازند. به عبارت دیگر، این کتاب در تلاش است تا تفکر استکبارستیزی و وجود دشمن را تنها یک توهم و خیال باطل بنامد و سعی می‌کند آن را به تمسخر بگیرد.

در واقع کسانی که متعقد به دشمن بیگانه و استکبار هستند، توسط کتاب‌هایی مانند «دایی جان ناپلئون» زده می‌شوند. در سریال «دایی جان ناپلئون» که پیش از انقلاب با حمایت مالی سفارت انگلیس و MI6 در ایران تولید شد، نقش اول فیلم همواره به تمسخر عامل همه مشکلات را انگلیسی‌ها می‌دانست و می‌گفت: “کار کارِ انگلیسه!”

با وجود انتشار آثار مختلف علیه فرهنگ استکبارستیزی در سالهای پیش از انقلاب اسلامی و حتی پس از آن، اما نمی‌توان جنایات متعدد دولت‌های بیگانه در حق ملت ایران را از اذهان محو نمود. جنایات و خیانت‌هایی مانند نقش‌آفرینی بیگانگان در انحراف انقلاب مشروطه، ملی‌شدن صنعت نفت، کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، حمایت از رژیم بعث عراق در دوران جنگ تحمیلی، تحریم‌های غیرقانونی ملت ایران و … که هیچگاه از یادها نخواهد رفت.

اکنون نیز رسانه‌های وابسته به دولت‌های بیگانه و عوامل آنها در تلاشند تا کسانی را که عامل مشکلات و معضلات اخیر داخلی و خارجی مانند تحولات اخیر در خاورمیانه را دولت‌های غربی می‌دانند تضعیف کرده و اینگونه القاء کنند که تفکرات استکبارستیزانه همان افکار  متوهمانه دایی جان ناپلئونی است و دولت‌های بیگانه سوء نیتی در تحولات خاورمیانه و بخصوص ایران ندارند.

انتهای پیام/

در ماه‌های اخیر برخی از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و عوامل آنها به‌دنبال منسوخ‌کردن و تمسخر شعارهای استکبارستیزانه هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.28 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. آتوسا مهرگان از ولنجک

    سلام.دوستان اگر ریشه یابی کنید علت اینکه ما رو جهان سومی خطاب میکنند و ضعیف میدونند.بخاطر استعمار و چپاول نفت ومنابع و ثروت های کشور از قدیم،توسط انگلیس و کشورهای استعمارگر بوده که سعی کردند ما رواز پیشرفت عقب نگه دارند..
    مطلب بسیار زیبایی بود و استفاده کردیم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme