https://telegram.me/empireoflies

شیعه و سنی هدف جنگنده‌های سعودی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: آل‌سعود با ادعای مقابله با قدرت یابی شیعیان در حالی سه هفته است که به کشتار مردم یمن می‌پردازد که آمارها نشان می‌دهد شیعیان و اهل و سنت همه قربانی این تجاوزگری بوده‌اند که واهی بودن ادعای رژیم سعودی را آشکار می‌سازد.

رژیم سعودی در ۶ فروردین با حمایت معدود متحد عرب خود و البته همراهی کشورهای غربی یمن را آماج حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار داد. حملاتی که به اذعان نهادهای حقوق بشر به ویران‌سازی زیر ساخت‌های کشور فقیر یمن و البته قتل عام ملت بی‌گناه این سرزمین که اکثریت آن را زنان و کودکان تشکیل می‌دادند منجر شد.

نهادهای حقوق بشری اعلام کرده‌اند این تجاوزگری بی‌دلیل و نامشروع مناطق مسکونی، شهروندان، زنان و کودکان را هدف قرار داده و هر روز صبح و شب دست به کشتار می‌زند. این تجاوزگری برای شکستن اراده ملت یمن است آنها می‌خواهند مردم یمن در مقابل آنها سر تسلیم فرود آورند و بار دیگر تحت قیمومیت باشند. یمنی‌ها از شیعه و سنی و از شمال و جنوب با تکیه بر اصل وحدت و یکپارچگی ملی تاکید دارند که ۲۵ میلیون فرد مسلح یمنی با این تجاوزگری ظالم و نامشروع مقابله خواهند کرد چنانکه ساکنان غزه در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند مردم یمن نیز پاسخی تاریخی به آل‌سعود خواهند داد.

رژیم سعودی در حالی ادعا دارد که به دنبال مقابله با قدرت گرفتن شیعیان است که آمارها نشان می‌دهد بسیاری از قربانیان از اهل‌سنت می‌باشند چنانکه در طول ۲۰ روز حملات جنگنده‌های عربستان ۲۶۰۰ نفر شهید و یکصد و بیست هزار نفر آواره شده‌اند.

پس از گذشت ۲۰ روز از تجاوز عربستان به یمن سخنگوی سازمان ملل متحد گفت: حملات هوایی تحت رهبری سعودی علیه یمن که از ماه گذشته آغاز شده، تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر را در این کشور آواره کرده است. استفان دوجاریچ با استناد به آمار دفتر هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد افزود: بیش از ۱۷۳۰ خانواده آواره هم‌اکنون به طور موقت در مدارس یا با بستگان خودشان زندگی می‌کنند. در جنایتی بزرگ جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی، حملاتی را علیه یک مدرسه دخترانه اهل‌تسنن در استان مارب انجام دادند که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی زیادی از دانش‌آموزان یمنی شده است.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی، حملاتی را علیه یک مدرسه دخترانه اهل تسنن در استان مأرب که «عائشه» نام دارد، انجام دادند. این مدرسه در منطقه اهل تسنن استان مأرب واقع شده است و این نشان می‌دهد که سعودی‌ها حتی به اهل‌تسنن هم رحم نمی‌کنند و آنها را قتل‌عام می‌کنند.نیروهای ائتلاف عربی سعودی برای ایجاد رعب و وحشت در بین مردم منازل و اماکن عمومی و حتی بیمارستان‌ها را هدف قرار می‎دهند.

تجاوزات ائتلاف علیه یمن به فرماندهی عربستان سعودی و بمباران زیرساخت‌ها و تاسیسات مهم یمن با هدف بازگرداندن قدرت به رئیس‌جمهور مستعفی این کشور برای بیستمین روز متوالی در میان سکوت شورای امنیت سازمان ملل متحد ادامه یافت. تجاوزات ائتلاف متجاوز سعودی با مشارکت ۱۰ کشور از ششم فروردین‌ماه به دستور پادشاه عربستان آغاز شده است و برای بیستمین روز متوالی همچنان ادامه دارد.
بر‌اساس آمار به دست‌آمده، طی این مدت ۲۶۰۰ نفر از مردم بی‌گناه یمنی در تجاوزات سعودی جان خود را از دست دادند و بسیاری از زیرساخت‌های این کشور نابود شده است. لازم به ذکر است دیروز جنگنده‌های ائتلاف سعودی در ادامه حملات خود به زیربناها و تاسیسات حیاتی یمن بیاید نیز کارخانه آهن، نیروگاه برق و آموزشکده فنی و ساختمان گذرنامه را در استان‌های عدن، البیضا و صعده بمباران کردند.
ساختمان اداره گذرنامه در استان صعده در شمال یمن هدف بمباران هوایی عربستان قرار گرفته و کاملا تخریب شد. از سوی دیگر یک کارخانه آهن در مسیر الرجاع در استان عدن در جنوب یمن نیز هدف حمله هوایی جنگنده‌های سعودی قرار گرفت.در استان البیضا در مرکز یمن نیز جنگنده‌های سعودی همچنان تاسیسات حیاتی را هدف می‌گیرند که در حمله هوایی دیروز یک نیروگاه برق این استان، یک آموزشکده فنی و یک سایت نظامی وابسته به تیپ ۱۱۷ پیاده ارتش یمن را بمباران کردند.

لازم به ذکر است در ادامه تحرکات عربستان برای یافتن شریکی برای مشارکت در کشتار مردم یمن، پسر شاه سعودی در سفر به منامه با شاه بحرین درباره تحولات منطقه بویژه حملات ائتلاف متجاوزان به یمن بحث و گفت‌وگو کرد.مشاور ویژه شاه سعودی و شاه بحرین درباره همکاری و هماهنگی مشترک بین دو کشور بویژه درباره تحولات یمن و سیر عملیات «توفان قاطع» رایزنی کردند. از سوی دیگر جانشین ولیعهد عربستان سعودی با ژنرال «علی الاحمر» از فرماندهان نظامی مخالف انقلابیون یمن، درباره توانمندی‌های مقابله با انصارالله رایزنی کرد.

در ناکامی دیگر برای تحرکات منطقه‌ای ریاض، «فاروق عثمان لوغ اوغلو» نماینده حزب جمهوری‌خواه ترکیه گفته است احتمال مشارکت مستقیم این کشور در عملیات نظامی در یمن، بسیار کم است. بسیاری بر این عقیده‌اند که اقدام زمینی علیه یمن برابر با نابودی متجاوزان خواهد بود. «حسن الثنائر»کارشناس نظامی مصر ضمن هشدار درباره عواقب مداخله نظامیان کشورش در جنگ زمینی علیه یمن گفت: انصار الله جنگ زمینی را به جهنمی برای نظامیان مصر مبدل می‌کند.

خبر دیگر از یمن آنکه گروه موسوم به «ارتش سایبری یمن» «در حمایت از انقلاب مردم یمن»، سایت روزنامه سعودی الحیات را هک کرده است.نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن انتقاد شدید از عربستان سعودی، پادشاهی این کشور را به خاطر حملات هوایی‌اش علیه حوثی‌های یمن به نسل کشی متهم کرده و هشدار داد: ریاض برای این مداخله‌اش بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد.

از سوی دیگر سازمان همکاری اسلامی کشورهای عضو این سازمان و سایر نهادهای مدنی را به ارائه کمک‌های انسانی به ویژه تجهیزات پزشکی و مواد غذایی به یمن دعوت کرد. وزارت دفاع یمن اعلام کرده که یک شاهزاده عربستانی در جریان درگیری‌های مربوط به حمله این کشور به یمن کشته شده است. خبر دیگر آنکه منابع سیاسی یمن از طرح احزاب و شخصیت‌های سیاسی این کشور به منظور حل بحران موجود و مقدمه‌سازی برای آغاز مرحله انتقالی جدید در یمن خبر دادند.

انتهای پیام/سیاست روز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme