https://telegram.me/empireoflies

شیرین عبادی معروف به ارّه، به تیم ترامپ پیوست

این ضد انقلاب خارج نشین در مصاحبه با پایگاه اینترنتی «بلومبرگ» گفته است که مردم ایران به دنبال «تغییر نظام سیاسی»و قانون اساسی این کشور به یک قانون اساسی «سکولار» و «بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر» هستند.

وی همچنین تاکید کرده هرگز باور نداشته که رئیس جمهوری ایران «اصلاح طلب» است. وی ضمن اشاره به اعتراضات اخیر در ایران در مورد فقدان رهبری برای اعتراضات اظهار داشت: «در جریان مبارزه رهبران ظهور خواهند کرد. […] وقتی انتخابات آزاد در ایران داشته باشیم رهبران هم ظهور خواهند کرد.»

شیرین عبادی به همراه تعدادی دیگر از ضد انقلاب داخل و خارج ایران حدود دو ماه پیش بعد از مطرح کردن بحث رفراندوم توسط رئیس جمهور در روز ۲۲ بهمن در بیانیه ای خواستار برگزاری همه پرسی در ایران برای تعیین نوع حکومت این کشور و تغییر مسالمت آمیز نظام سیاسی شده بود. لازم به یاد آوریست که جعفر پناهی، محمد ملکی، نسرین ستوده، محمد نوری زاد و نرگس محمدی از جمله امضاء کنندگان این بیانیه بودند.

این مصاحبه شیرین عبادی با واکنش همپیالگی های سابق وی مواجه شد چرا که وی در بخش هایی از این مصاحبه گفته بود از این که در جریان یک مهمانی در سال ۲۰۱۱ با نایاکی ها همکاری داشته بسیار پشیمان است و نایاک در واقع سیاست های جمهوری اسلامی را در آمریکا پیگیری می کند.

مثلا محمود سهیمی از همکاران سابق شیرین عبادی و از نزدیکان نایاک گفته :”خبرنگاری که عبادی با وی مصاحبه کرده همیشه طرفدار سیاست تهاجمی آمریکا درباره خاورمیانه بوده است که تنها “سود” آن برای اسرائیل میباشد. یکی‌ از منتقدین لیک (خبرنگار بلومبرگ)درباره او چنین نوشت، “حرفه لیک قراردادن ساده لوحانه داستان‌های مشکوک [در رسانه های] از طرف منابعی است که اهداف خاص خودرا دارند.” نگاهی‌ به رسانه هایی‌ که لیک برای آنها کار کرده است این نظر را به خوبی‌ نشان میدهد. این رسانه‌های عبارتند از “نیویورک سان،” “واشنگتن تایمز،” و “دیلی بیست.” بیشتر تمرکز لیک بر ایران بوده است، و در زمان مذاکرات هسته ای لیک بطور دائم درباره آن مینوشت و به پرزیدنت اوباما دائما حمله و انتقاد میکرد. لیک مینوشت که بعنوان قسمتی‌ از توافق جمهوری اسلامی باید “زندانیان سیاسی را آزاد کند؛ قانون اساسی‌ [ایران] را اصلاح کند؛ به رئیس جمهور قدرت بیشتری دهد، و دستگاه امنیت را منحل کند.”

وی همچنین در خصوص خود شیرین عبادی و تغییر مواضع او از زمانی که جایزه صلح نوبل را دریافت کرده می گوید:” شخصا، بخاطر دوستی‌ بسیار نزدیک خود و همسرم با برادر خانم عبادی و همسر ایشان، و همچنین دوستی‌ گذشته خود و همسرم با خود خانم عبادی، متاسفم که ایشان چنین موضع میگیرند، و کسی‌ که همیشه میگفت یک “سوسیال دمکرات” است، حال نه تنها خود به جناح راست پیوسته، بلکه با افراطی‌ترین و جنگ طلب‌ترین اشخاص مصاحبه کرده و حتی برای آنها سخنرانی‌ هم می‌کند”.

 

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme